RS a koronavirus

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

RS a koronavirus

Příspěvekod EvaA » 03 dub 2020 21:23

Dobrý den, s RS se léčím již 15 let,/ tehdy jsem prodělala těžkou ataku s internuklární oftalmoplegií s kompletní úpravou/, od 11/2005 jsem léčena Betaferonem,jsem prakticky bez potíží, EDSS stále 1. Pracuji na plný úvazek jako lékařka na plicní léčebně. Co byste mi poradili, když se nemůžu vyhnout kontaktu s rizikovými osobami, protože je to moje práce? Odpověď předem znám, ale přesto...Děkuji :?:
EvaA
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 dub 2020 20:48

Re: RS a koronavirus

Příspěvekod vychodocech » 04 dub 2020 17:48

Ahoj Evo,

:-) jak jsi psala tak výsledek vlastně znáš: - ochrana, ochrana, ochrana (ochranné štíty, respirátory, rukavice, obleky, dermicidní lampy, profi čističky vzduchu apod...), o hygieně se bavit ani nemusíme - to je samozřejmost.

V poslední době je veliký problém se zásobováním ochrannými prostředky, zvláště soukromé ordinace mají stížený přístup k dodávkám - je to tristní situace. Práce v plicní léčebně je také dost odvážná pro nemocné a to nejen s RS - takže za mne hluboký respekt, jistě jsou tam postupy jak se v takovém "rizikovém" prostředí chovat, jistě je léčebna vybavena ochrannými prostředky neustále.

A abych to trochu odlehčil: kamarádka je viroložka (fakt profík) a ještě před několika lety pracovala s viry jako je Ebola, a stále se usmívá, doma malé děti a když jsem na ni občas čekal před laboratoří tak mi běhal mráz po zádech.... nyní po letech jsem na ni opět čekal před laboratoří a ptal se co ta Ebola, tak mi odpověděla s úsměvem, že se už nemusím bát, že teď pracuje s TBC..... Takže abych to shrnul: nehorší je umřít na strach, jasně - člověk musí přesně vědět co dělá, dodržovat postupy a být maximálně důsledný - v tuto chvíli se nic jiného s koronavirem dělat nedá.
vychodocech
 
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: RS a koronavirus

Příspěvekod Petr75 » 05 dub 2020 09:14

Ano, nejhorší je umřít na strach.

Něco dodám: https://clinicaltrials.gov/ct2/results? ... ity=&dist=
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2204
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron