Prosba - tatínek s RS

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Prosba - tatínek s RS

Příspěvekod MarcelaPeli » 23 bře 2020 10:39

Dobrý den,
můj otec(67) má již 17 let diagnostikovanou RS, jde o typ bez zjevných atak, nicméně pomalu ale jistě již přestává v současé době chodit. Velice ho to trápí. Na PC neumí a v prstech nemá ani cit, aby se to učil, takže se nemůže ani přihlásit do žádných diskuzních fór, kde by mohl své problémy sdílet. Velmi psychicky trpí, má pocit, že je ve své nemoci sám, nezná kolem sebe nikoho, kdo by nemohl chodit a když se ho snažíme jako rodina podpořit, moc to nepomáhá. Prý nikdo nechápeme, jak se cítí. Samozřejmě nejvíce tím trpí maminka.
Dovolila jsem se zaregistrovat na toto fórum, abych se zde dozvěděla více informací a také bych byla velice ráda, kdyby se zde našel někdo v podobné situaci, kdo by si chtěl s mým otcem jednou za čas po telefonu popovídat a vzájemně se povzbudit a sdílet svoje problémy, aby v tom nebyl tak sám. Do svých 50ti let byl velmi aktivní sportovec a tím spíš úbytek sil hůře snáší.
Pokud by se zde našel někdo, kdo si chce o své nemoci a samozřejmě i jiných věcech nejen psát, ale i povídat, nebo pokud o někom takovém víte, ozvěte se mi prosím.
děkuji
Marcela
MarcelaPeli
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2020 10:18

Re: Prosba - tatínek s RS

Příspěvekod marubroz » 30 dub 2020 17:16

Ahoj Marcelo, přečetla jsem si tvůj příspěvek o tvém otci. Mě je 66 let, RS mám 25 let. Celou dobu chodím cvičit, pomáhat s ergoterapií ostatním pacientům, občas se staráme s manželem o vnuka. Důležité je se pořád stýkát s lidmi. Nevím odkud jste, ale určitě je možné zapojit tatínka do aktivit, které pořádají jednotlivé organizační složky Rosky. (např. rekondice, plavání, cvičení apod.) Jestli máš zájem si více popovídat, je to možné, když se mi ozveš.
Přeji pevné zdravý a pěkný den.
Marie
marubroz
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2015 20:08


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků