NurOwn - buněčná léčba - plánované spuštění studie fáze 2

NurOwn - buněčná léčba - plánované spuštění studie fáze 2

Příspěvekod Franta » 24 lis 2018 23:14

Společnost BrainStorm Cell Therapeutics plánuje zahájit fázi 2 klinické studie ve Spojených státech, aby zhodnotila bezpečnost a aktivitu svého kandidáta, NurOwn , u lidí s progresivní roztroušenou sklerózou (MS).

Společnost oznámila, že podala žádost o zhodnocení nového léku (IND) na americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Zvláštní studie fáze 3 přípravku NurOwn při léčbě pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) je na cestě, probíhá přihlašování.

"Máme v úmyslu rychle zahájit fázi 2 klinické studie přípravku NurOwn v progresivním RS, abychom řešili významnou neuspokojenou potřebu pacientů s RS," uvedl v tiskové zprávě Ralph Kern, výkonný ředitel a hlavní lékař Brainstorm .

NurOwn je autologní (vlastní) kmenová buněčná terapie, která přebírá vlastní mezenchymální kmenové buňky (MSC) pacienta , upravuje je a poté je pacientovi vrátí k podpoře mechanismů podporujících nervové buňky.

Tyto kmenové buňky jsou navrženy tak, aby produkovaly signalizační molekuly, které regulují aktivitu okolních buněk, a vylučují neurotrofické faktory (NTF), které podporují růst, přežití a diferenciaci nervových buněk. Tyto vlastnosti podporují očekávání, že MSC by mohly být potenciálními regulátory neurodegenerace, a zároveň chránit neurony před poškozením.

Předložení IND je "důležitým krokem k rozvoji NurOwn v progresivním RS", řekl Chaim Lebovits, prezident a generální ředitel společnosti BrainStorm, a "potvrzuje náš závazek přinést na trh inovativní buněčné terapie pro neurodegenerativní onemocnění".

Společnost, dodává Kern, již „prokázala bezpečnost a účinnost NurOwn v našem klinickém programu na amyotropické laterální sklerózou (ALS)“

Výsledky studie fáze 2 ( NCT02017912 ) ukázaly, že NurOwn může významně zpomalit funkční pokles ve srovnání s placebem u pacientů s časným stadiem ALS. Léčba také ukázala imunomodulační a neuroprotektivní účinky regulací malých molekul RNA v mozkomíšním moku.

Společnost BrainStorm v současné době hodnotí bezpečnost a účinnost přípravku NurOwn u přibližně 200 dospělých s ALS ve studii fáze 3 ( NCT03280056 ), která nyní přijímá vhodné pacienty na pracovištích v USA a Kanadě .


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... nts-in-us/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2387
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na NurOwn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků