Šéf VZP: Moderní léky budou dostupnější - plánované změny


Re: Šéf VZP: Moderní léky budou dostupnější - plánované změn

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 12 srp 2018 12:33

Zvláště tohle je skutečná perla - cituju šéfa VZP :
A předmětem takového jednání bude co?
Výsledkem by měla být smlouva, kdy se pojišťovna zaváže k úhradě předpokládaného množství léku bez ohledu na to, že ještě nemá úhradu stanovenou od SÚKL. Podmínkou bude jednak to, že výrobce o stanovení úhrady nejpozději do roka SÚKL požádá, a zároveň přistoupí na princip sdílení rizik.

To znamená?
Po určité době se vyhodnotí, zda lék má pro pacienta takový přínos, jaký výrobce deklaroval. Pokud ano, hradí ho pojišťovna. Pokud ne, jdou náklady za výrobcem.

Můžete si představit, jak tenhle kauf model bude fungovat na modelovém příkladu ze života.
Váš synátor si vyhlídl fakt hustý kopačky Adidas. Jenže bohužel není jaksi aktuálně v dobré platební kondici.
Přijde tedy za Vámi, jako možným investorem.
Vy ale nejste dnešní - uděláme výběrový řízení, ať to není předražený. Kdo se upíše k tomu, že když se ti boty nebudou líbit, vrátí peníze a my si boty necháme, od toho nakoupíme.
A střih - k výrobcům. U Franty Adidase : ty osťáci si myslet, že tady padlá hlava. Boty prodáme Amíkům a smlouvu můžou strčit do onoho místo.
A o dvanáct hodin dříve ve fabrice Tschum-na-to ve městě Siang-tiang : Europa konecně zavadjet rovne podmyn-ka vobchodu. Naše tre-tra Či-pruhy my připsat na cenovka jedna či dvje nuly, aby stejne, jako Adi-das. Pak podepsat všechny smlouva. A valit konterjner do lodi.
No - a vy jako investor máte jasnou volbu. Číňan podepsal smlouvu, boty maj tři pruhy a stojí stejně jako pravý a syn má smůlu, protože měl šetřit sám. A konečně - možná nám ještě vrátí peníze. Paráda.

Že by u léků fungoval obchodní model jinak ?
Sami utrácíme za léky měsíčně cca 6.000 / ve státě se zdravotnictvím zdarma / a i u celkem běžných léků to funguje tak, že ty co opravdu zabírají, musíte keš koupit v německu nebo jinde. Samozřejmě mluvím o lécích na předpis.
Jeden dobrý příklad : kupujeme léky na nehtovou mykozu. V čechách nejsou vůbec k sehnání. Proč asi ? V německu balení cca 50 Eur, takže žádný nehorázně drahý lék. Funguje až zázračně. Než jsme na něj kápli, strávili jsme několik let pravidelnými návštěvama kožního doktora, který píše standartrní kolomasti už 50 let, zcela bez jakéhokoli účinku - to VZP bez problému platí - včetně "vyšetření" kde doktor zkopíruje recept od minula. Kolomasť je pak v lékárně dělaná, věřím tomu, že stojí víc, než německé mazání. A to ho mají bez předpisu. Podtrženo sečteno za dobře maketingově ošetřený lék platí VZP daleko víc, v součtu, a bez jediného efektu, německý lék sem výrobce ani nepřihlásil, protože ho dobře prodá tam.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 251
Registrován: 06 led 2014 19:42


Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron