Studie: U koho interferon beta funguje a u koho ne?

Avonex a Rebif (interferon beta-1a), Betaseron (interferon beta-1b)
injekce pro relaps remitující pacienty a pro ty s první klinickou epizodou, poslední i pro sekundárně progresivní
Avonex:
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 029423.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Rebif:
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 048682.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Betaferon:
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 053086.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Výrobci: Biogen, Merk,

Studie: U koho interferon beta funguje a u koho ne?

Příspěvekod Franta » 21 črc 2017 19:59

Abstrakt:
Až 50 % pacientů s roztroušenou sklerózou (MS) nereaguje na léčbu interferonem-beta (IFN-β) a stanovení odpovědi vyžaduje zdlouhavé klinické sledování až 2 roky. Předpovědní genetické markery odpovědi by významně zlepšily zvládnutí onemocnění. Cílem bylo identifikovat genetický marker (y) léčby odpovědí na IFN-β prováděním dvoustupňové studie svazku genomu (GWAS). GWAS byl proveden s použitím dat od 151 australských pacientů s MS od citlivosti GWAS ANZgene / WTCCC2 MS (responder = 51, odpovědi na střední odpověď = 24 a nereagujících (NR) = 76). Jediný nukleotidový polymorfismus (SNP), který byl validován v nezávislé skupině 479 pacientů s MS léčených IFN-β z Austrálie, Španělska a Itálie (R = 273 a NR = 206) Mezi replikovanými asociacemi bylo nejsilnější pozorováno FHIT (Fragile Histidine Triad, kombinovaná hodnota P- 6,74 × 10-6 ) a následně varianty v GAPVD1 ( GTPázový aktivační protein a VPS9 domény 1, kombinovaná P- hodnota 5,83 x 10-5 ) A blízko ZNF697 (kombinovaná hodnota P- 8,15 × 10 -5 ).

Úvod:
Při neexistenci definitivního léčení roztroušené sklerózy (MS) se léky modifikující nemoci, jako interferon-beta (IFN-β) a glatirameracetát (GA) podávají, aby se snížil počet relapsů a pomalá progrese onemocnění. Navzdory rostoucímu počtu léků modifikujících nemoci pro MS v posledních letech zůstává IFN-β stále jednou z nejrozšířenějších terapií pro léčbu nemocí, 1, ačkoli až 50 % pacientů nemusí na tuto léčbu reagovat. Vzhledem k tomu, že stanovení stavu odpovědi vyžaduje klinické sledování až 2 let, může to vést k podstatnému zpoždění při podávání jiných účinných léčby pacientům, kteří nejsou citliví. 2
V kontextu MS by genetické markery předpovídající reakci IFN-β měly racionalizovat poskytování léčby pacientům tím, že se vyhneme užívání tohoto drahého léku u pacientů, u nichž je nepravděpodobné, že budou mít prospěch, s potenciálními úsporami pro poskytovatele zdravotní péče. 3 Identifikace genetických variant spojených s odpovědí IFN-β může také osvětlit mechanismus účinku tohoto přípravku, který v současné době není dobře pochopen a jako takový může pomoci při rozvoji budoucích cílených terapií.

Závěr
Souhrnně jsme identifikovali několik nových genů, které vykazují významnou asociaci a potenciální biologickou relevanci k mechanismu působení IFN-ß v MS. Ačkoli žádný z SNP nepřekročil prahovou hodnotu pro genomový význam, nejvýraznější sdružení bylo pozorováno u SNP ve FHIT, GAPVD1 a blízko ZNF697 .

Automatický přelad :
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=


http://www.nature.com/tpj/journal/v17/n ... _supported
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2389
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Avonex, Rebif, Betaseron - Interferon beta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník