Elektrický neurostimulátor WalkAid

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Rumlová » 13 bře 2019 20:47

Dnes jsem náhodou zjistila, že existuje neurostimulátor, vhodný zejména pro pacienty s RS, kteří mají problémy s chůzí (syndrom padající špičky). Přístroj zlepšuje stabilitu, prodlužuje ušlou vzdálenost, snižuje namáhavost chůze a únavu, zlepšuje pohyb i v náročném terénu, přináší větší jistotu při chůzi atd. Je naprogramovám každému pacientu na míru. Podrážděním podkolenního nervu dojde k aktivnímu zvednutí špičky, a to vždy v optimální fázi kroku. Vyzkoušení a případné zakoupení je možné např. na neurologické klinice a MS centru v poliklinice Karlovo náměstí Praha.

Všechny informace včetně řady videí jsou na www.2move.cz.

Prosím, je tady někdo, kdo by měl s tímto zařízením zkušenost ?

L. Rumlová
Rumlová
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2014 19:16

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod dulca » 14 bře 2019 15:03

Kamoska uz s nim minimalne rok chodi. Cas strasne utika tak uz nevim presne jak dlouho. Bez nej a pomoci hulek by se nikam nedostala a musela by byt odkazana jen na vozik.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Petr75 » 14 bře 2019 16:44

Vypadá to zajímavě.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod dulca » 14 bře 2019 22:07

Az ji kluci schvali pristup, tak sem kamoska napise osobni zkusenost. Bude to z prvni ruky.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Klara » 14 bře 2019 22:13

Ahoj, to jsem ja s tim walkaidem. Mam teda na každou nohu jeden a mam uz svoje. Popisy vsechny sedi. Dá se vyzkoušet, FNKV na Vínohradech je nabízela k zapůjčení. Viz aktuality na www.mladisklerotici.cz Vyzkoušení nabízené FNKV bylo zdarma asi ns mesic. Jinak za peníze u distributora.
Mám je už 2.5 roku, bez nich bych se nehla.
Klára
Klara
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2019 22:03

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Klara » 14 bře 2019 22:22

Doplňují, že FN Karlovo náměstí nabízí k vyzkoušení taky. Individuálně se nastaví chuze a moment, kdy má dojít k impulsu po koleno. Mnohdy staci jen jeden neurostimulator na jednu nohu. Pokud byste chtěli dalsi informace, ptejte se. Byla jsem s tím i na dovolené. Znám důvěrně vyhody i limity.
Klara
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2019 22:03

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Rumlová » 15 bře 2019 12:39

Ahoj Kláro,
děkuji za zkušenosti a informace, zejména o možnosti zapůjčení na vyzkoušení ve FN Karlovo náměstí.
Můj syn, který by stimulátor potřeboval, má zatím pocit, že se musí rvát sám a že si nesmí život nijak usnadňovat.
Já si myslím, že si zbytečně zhoršuje únavu a připravuje se o možnost radosti z chůze delší než pár metrů.
Ale na Karlovo náměstí půjde na podzim na kontrolu, tak se ho pokusím přesvědčit, aby se tam při té příležitosti informoval osobně.
Rumlová
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2014 19:16

Re: Elektrický neurostimulátor WalkAid

Příspěvekod Klara » 16 bře 2019 15:54

na Karlově náměstí at hleda fyzioterapeutku Kláru Novotnou, umí to nastavit.
Klara
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2019 22:03


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník