STRES

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: STRES

Příspěvekod guzta » 11 čer 2016 12:51

Zdravíčko ...

... jak to začalo??? Tak levá noha nebyla při chůzi 100 procentní (zakopávala, jako by šmajdala), stav jako po (u mě :D ) dvou pivech 10 ... no a když se mi to již nelíbilo, tak neurolog místní, MR místní, mozkomíšní mok, evokované potenciály, oční. Poté diagnoza RS ... odkázání na RS Centrum Karlovo náměstí (dr. Kovářová - z protekce dr. Uher o měsíc dříve), tam upřesněna diagnoza na PPRS. Takže bez ATAK a bez "LÉČIVA" (což mimochodem "závidím" ostatním RRRS). Ale snad OCERVUS ... Jinak, když mám tento podělaný stav ... tak MEDROL 16 mg (operativně jeden, víc nic). Opravdu při těžkém stavu. No a při lehčím stavu, když potřebuji nějak (... do budoucna to lepší nebude ...) fungovat, tak MONSTER REHAB (nechci dělat reklamu ... a REHAB ... asociuje to REHABILITACI :D ). V KAŽDÉM PŘÍPADĚ TYTO LEKTVARY (medrol, monster) BERU JAKO KRAJNÍ MOŽNOST. Snažím se fungovat s tím co mám k dispozici do poslední chvíle. Mimochodem můj dr. na "Karláku" mi energyťáky nedoporučil. Z důvodu chemie v nápoji. Ale jak jsem uvedl, piji to jen v nejkrajnějším případě.

Zatím ...
guzta
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2015 18:01

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 14 čer 2016 11:53

ta to tam řekla pěkně narovinu

https://www.youtube.com/watch?v=3H3ZWDjrGDo
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod sedmikraska1 » 19 čer 2016 18:29

U mne byl stres určitě také hlavním fakrorem, nebotˇjsem měla novou práci, která byla velmi stresující. Dnes již pracuji jinde. Z virových infekcí jsem prodělala příušnice se závažným průběhem (14 dní s vysokými horečkami) v 16 letech - 9 let před první atakou.
sedmikraska1
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22 úno 2016 19:09

Re: STRES

Příspěvekod padlo » 04 črc 2016 20:39

u mě to byl taky hlavně stres. Nejvíc asi v práci, k tomu pár životních "proher". Tehdy jsem měl pocit, že se něco musí stát. Že ten život bych měl žít jinak a RSka byla na světe. Začalo to asi brněním končetin, k tomu se postupně přidávaly další věci až jsem skončil na plazmaferézách. Trochu jsem změnil životosprávu a každé ráno do sebe cpu Citalec, vitamín D a snažím se bejt v pohodě :mrgreen:
padlo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2016 22:52

Re: STRES

Příspěvekod Akinom » 21 črc 2016 13:04

Lorain píše:Co se slunce týká - vnímáte nějak vliv počasí na váš stav?
Nevím, jak je to subjektivní pocit a navíc moje zkoumání je zatím jen půlroční. Nicméně, slunečné dny a pobyt na slunci mi dělají vyloženě dobře. Zatímco změna počasí znamená většinou zhoršení.


Ahojky, co se mě týče, tak u mě je to naopak. Pokud svítí slunce a je horko, tak doslova trpím a pokud můžu, tak nevylézám z domu, pokud nemůžu, tak vyhledávám pořád stín. Ale pokud je pod mrakem 20 - 25 st., tak si to zase užívám :) A to je u nás právě teď, pod mrakem a asi 20 st. :lol:

A jinak si myslím, že u měl byl spouštěč také stres - práce a studium na VŠ pět let mi dalo dost zabrat.

A ještě k tomu očkování. Od lékaře mám zakázáno jakékoliv očkování. Pokud bych musela na tetanovku, tak mi nejdříve mají udělat vyšetření na protilátky.
Akinom
 
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2015 12:35

Re: STRES

Příspěvekod Petr75 » 29 pro 2018 09:54

2018 prosinec 10
Ústav biochemie a biofyziky, University of Tehran, Tehran, Irán
Psychická zátěž a vliv na degradaci myelinu v modelu demyelinizace vyvolané cuprizonem
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30536911

Abstrakt
Roztroušená skleróza je známá jako nejběžnější demyelinizační onemocnění na celém světě, ve kterém předchozí studie ukázaly, že stres je rizikovým faktorem pro vznik a průběh této nemoci. Nicméně je potřeba další studie, aby prošetřila důsledky stresu u RS patologie. V této studii po 5 dnech expozice psychického a fyzického stresu dostali potkani cuprizone. Stupeň demyelinizace byl porovnán u skupiny zvířat s použitím Luxol Fast Blue, imunohistochemické barvení na myelinový bazický protein a transmisní elektronové mikroskopie. Výsledky ukázaly, že zvířata takto vystavena před cuprizone - byla u nich vyvolána intenzivnější demyelinizace.
Nepřetržitý psychický stres má vážnější dopady na ničení myelinové pochvy v preklinické fázi.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků