Indazolchlorid, produkuje prospěšný zánět, remyelinaci

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Indazolchlorid, produkuje prospěšný zánět, remyelinaci

Příspěvekod Franta » 27 čer 2018 11:38

obnoveno z 31.5.2018
Chemická sloučenina produkuje prospěšný zánět, remyelinizaci, která může pomoci při léčbě MS

Dtudie vedená na UC Riverside ukazuje, že "dobrý zánět" podporuje myelinaci axonů.

RIVERSIDE, Kalifornie - Léky dostupné k léčbě roztroušené sklerózy, hlavní příčinou neurologického postižení postihující zhruba 2,3 milionu lidí na celém světě, modifikují imunitní systém těla aby se snížily symptomy onemocnění a postižení. Nicméně tyto léky nevyvolávají opravu poškozených axonů, dlouhých závitových částí nervových buněk, které vedou impulsy mezi buňkami nebo obnovují myelin, ochranné pouzdro, které obklopuje axony neuronů, které jsou nezbytné pro správné fungování mozku a míchy.

Vědci z Kalifornské univerzity v Riverside nyní informují, že indazolchlorid, syntetická sloučenina, která působí na jednu formu estrogenových receptorů těla, která dříve ukázala, že snižuje příznaky roztroušené sklerózy u myších modelů , je schopna provést: remyelinát (přidat nový myelin k) poškozeným axonům a změně imunitního systému.

"Přestože jsou vyžadovány další translační studie, může indazolchlorid a podobné léky představovat slibnou novou cestu léčby základních ztrát myelinu při roztroušené skleróze," uvedla Seema Tiwari-Woodruff , docentka biomedicínských věd na Lékařské škole , která vedla studium na myších.

Roztroušená skleróza se spouští, když imunitní systém napadne a poškozuje plášť myelinu. Při ztrátě myelinu dochází ke zpomalení nebo zastavení nervových signálů, které ovlivňují vizi, pohyb, paměť a další. Oligodendrocyty jsou myeliující buňky centrální nervové soustavy. Normálně prekurzorové buňky oligodendrocytů zrají do oligodendrocytů produkujících myelin, když je poškozen myelin.

Tento proces však často selhává při roztroušené skleróze, což vede k trvalému poškození. UCR vědci zjistili, že změna v imunitním systému poskytuje ochranný štít pro oligodendrocyty, zabraňuje tomuto poškození a možná poškození i opravuje.

"Díky remyelinizaci axonů dochází k nervovému impulsu rychleji než dříve, čímž se sníží postižení roztroušené sklerózy," řekl Tiwari-Woodruff . "Jako potenciální terapie pro léčbu roztroušené sklerózy může být indazol chlorid první v nové třídě léků, které jsou schopné snížit tělesnou zátěž u pacientů s roztroušenou sklerózou. Dosud neznáme mechanismus účinku předklinických terapií jako je indazolchlorid. Naše zpráva si klade za cíl pochopit, jak lékyy jako indazol chlorid pracují, abychom mohli vyrábět více selektivní a účinné léky. "


Indazolchlorid, ligand , stimuluje ERp, estrogenový receptor v těle. Indazolchlorid je atraktivní léčivo, protože nevyvolává negativní vedlejší účinky estrogenní terapie. Vzhledem k tomu, že ERp se vyskytuje nejen v oligodendrocytech, ale také v mikrogliích, neuronech a T-buňkách, indazolchlorid může mít terapeutické přínosy nejen pro roztroušenou sklerózu, ale také pro jiné autoimunitní onemocnění.

Tiwari-Woodruff vysvětlila, že zatímco zánět způsobuje velké množství poškození v autoimunitních onemocnění, ale ne všechny záněty jsou škodlivé. Potřebný zánět je zapotřebí k boji s infekčními chorobami a ke zrychlení hojení ran vyplavováním mrtvých buněk a tkání. Indazolchlorid redukuje "špatný" zánět a podporuje "dobrý" zánět, čímž chrání nové oligodendrocyty během remyelinace. Tiwari-Woodruff a její skupina zjistily, že indazolchlorid to dosáhne tím, že posiluje produkci molekuly nazvané "CXCL1", která činí oligodendrocyty odolné vůči "špatným" zánětlivým signálům.

Tiwari-Woodruffova zjištění poskytují odrazový mostík k cestě k nápravě poškození axonů a oligodendrocytů způsobených roztroušenou sklerózou. Ve spolupráci s Johnem Katzenellenbogenem, výzkumným profesorem chemie na Illinoisské univerzitě v Urbana-Champaign, skupina Tiwari-Woodruffa prohledává chemicky podobné analogy indazolchloridu pro účinnější a bezpečnější terapii. Předběžné patenty byly podány pro některé z těchto analogů.

"Je docela možné, že můžeme najít analog, který je mnohem lepší než indazolchlorid," řekl Tiwari-Woodruff.

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 052918.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník