SPORT

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: SPORT

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 28 kvě 2018 11:10

Lorain píše:Ta zima odbourávací perferie mi už tady delší dobu vrtá hlavou. Na tohle téma mě už několikrát napadlo, že to nemůže být RS (že mám špatnou diagnózu) nebo že je to i o něčem jiném než o mozku. Dotázaní lékaři pro to vysvětlení nemají.

Ve vědeckém světě se o tom stále vede debata, není to černo-bílé.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: SPORT

Příspěvekod Pavla1412 » 29 kvě 2018 11:11

Přesně tak, já s Tebou souhlasím. Nic není černobílé.
Natož RS...někdo nemá tolik lézí a stejně je na tom pohybově blbě...někdo jich tam má jak máku a v poho jezdí na kole.
Já osobně jich tam ani moc nemám, přesto mám berle, už rok po dg., aktuálně čtvrtým rokem...je pravda, že k tomu problém se zády...takže se to trochu kumuluje.
Rehabilituju, doma cvičím, chodím když to jde ven....ale "sport" už jen pasivně v TV....anebo max. sedím a hážu si s dcerou tenisákem+sedím u mega stolu v obýváku a jedem ping-pong...avšak když to někam upadne, tak nejsem sběrač :lol: Rehabky ok, ale max 1/2 hodiny, doma cvičím cca 2x-3x denně - podle toho, jak mi je.... po 10-20 minutách....když mi není ok, tak mi je při cvičení blbě, nejsem schopná dělat cviky, točí se mi hlava...tak radši přestanu....to samé s chůzí venku....musela jsem se naučit poslouchat vlastní tělo...trvalo mi to cca 4 roky...dnes už dovedu odhadnout, co dám a co ne a přes sílu nejdu...to mi je pak hůř.
Já se musím zastat "schutzmeister" - ono totiž až budete na tom hůř a hůř, dovedete pochopit jeho komenty....dokud frčíte na kole a vlasy vám vlajou, tak to jde těžko pochopit + samozřejmé je to, že u každého je RS jiná, jinak se projevuje, jinak to člověk snáší....
Já jsem ráda, že tu tohle forum je, fakt mi to moc pomohlo a pomáhá...čtu různé názory a vím,že jsme na jedný lodi a nejsem na to sama. takže dík a fajn den
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: SPORT

Příspěvekod Katie » 30 kvě 2018 09:49

Tak já taky přispěju se svou troškou.
Sportuju 4-5 týdně intenzivně (kruháče, pilates), dělá mi to dobře. Do toho jóga a každodenní vycházky se psem. Absolvovala jsem nedávno i celodenní pěší výlet v horách, cca 25-30 km a byla jsem lídrem skupiny :-) Spíš jsem je hecovala, ať sebou hnou, že ještě musíme stihnout to a tamto :lol:
Unavená jsem nikdy nebyla (ani před nasazením léčby) a pohyb mi pomáhá, že na dg nemyslím. Zdravým spolucvičenkám stačím (nikdo nemá tušení, že jsem nějak nemocná a to mi strašně pomáhá, že se na to neptají a nelitují mě), zvolňovat nehodlám, naopak mě to dokáže vyburcovat k lepšímu výkonu. Cítím se pak strašně fajn, endorfiny se vyplavují o 106 a ta potvora pak nemá šanci útočit :D
Takže pokud to jen trochu jde, za mě určitě zkusit nějaký pohyb.
Katie
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2018 12:41

Re: SPORT

Příspěvekod MS-warrior » 30 kvě 2018 20:17

Skvele Katie, a jak dlouho mas diag.?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: SPORT

Příspěvekod Katie » 31 kvě 2018 07:27

Jsem poměrně nově diagnostikovaná - necelý rok. Za celou tu dobu jsem si ale ani jedinkrát nepřipustila, že bych měla skončit nepohyblivá a na obtíž. Myslím, že psychika dělá divy, už několikrát jsem se o tom přesvědčila a potvrdila mi to i doktorka v centru. Nejhorší je podle mě se jen litovat - byla jsem v MS centru v čekárně s jednou slečnou, také čerstvě diagnostikovanou, a za celou tu dobu se jen litovala a byla hrozně pesimistická. Ničemu tím nepomůže, spíš si může ublížit.

Takže sportu zdar! :lol:
Katie
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2018 12:41

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků