život v zahraničí

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

život v zahraničí

Příspěvekod nika.vera » 01 lis 2017 10:38

Ahoj všem, nemáte, prosím, někdo zkušenosti s životem v zahraničí s RS. Léčím se v ČR s RS již 4 rok a chtěla bych na rok vycestovat do USA. Jsem na Gilenyi, kontroly jedenou za 3 měsíce na Karláku, léky vždy jen na 3 měsíce. Může mě lékař předepsat léky na celý rok? Jak je to s kontrolami? Je jasné, že nelze létat každého 1/4 roku na kontrolu... Máte zkušenosti, rady, info, prosím?? Díky
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: život v zahraničí

Příspěvekod Shigi » 06 led 2018 17:58

Ahoj,
tiež by ma zaujímala podobná skúsenosť - no skôr čo sa týka krajín v rámci Európy viac na západ od ČR. Díky moc vopred!
Shigi
 
Příspěvky: 24
Registrován: 19 dub 2016 12:48

Re: život v zahraničí

Příspěvekod Kristýna » 22 dub 2018 09:01

Nevím jak moc je Tvůj dotaz ještě aktuální, ale pokud zvažuješ stále zahraničí a chceš si nechat léčbu i pojištění tady, tak ta kontrola v ČR 1x za 3 měsíce být musí, je to kvůli pojišťovně. Léky na celý rok předepsat nejde.

A přidám se, mě by ale zajímalo, jestli je tu někdo kdo má Tysabri, zabírá mu a chtěl by vycestovat do zahraničí, pravděpodobně UK s touto léčbou. Nebo jestli je nutné změnit léky na tabletkové. Případně pokud o tom někdo přemýšlí a má tuto léčbu. Za jakékoliv případné odpovědi, předem moc děkuji.
Kristýna
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2018 21:30

Re: život v zahraničí

Příspěvekod vychodocech » 22 dub 2018 16:47

Tato léčba pomocí moderních léků je velmi drahá, v zahraničí - v UK nebo za velkou louží je ještě dražší. Je to tedy "luxusní", že nám ji u nás hradí zdravotní pojišťovny a pomocí spec. center jdou tyto léky přímo k pacientům. Rozhodně bych si nestěžoval a byl bych velmi rád za toto, a pokud bych byl kdekoliv ve světě, tak bych tu cestu do ČR jednou za čas absolvoval a nespekuloval bych...

Co se týká Tysabri, aplikace je možná nyní i po 6 týdnech (nebo i více) a pokud tato léčba zabírá tak nevidím důvod ji měnit za něco jiného, ani Gilenya pak nemusí být při změně léčby to pravé pro každého a nemusí si to "sednout". Z UK je to kousek, jsou lidi co takto cestují pravidelně na dva dny a pak zpátky, navíc platy v UK jsou někde jinde a cena letenky je pak více méně sranda. To je ale věc každého jak uvažuje, jaké jsou jeho možnosti ...
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: život v zahraničí

Příspěvekod Kristýna » 28 čer 2018 10:32

Ano já toto všechno vím... nejsem vůbec žádný začátečník s rs, rs mám už 13 let a jsem si všeho tohoto vědoma. Čili si nejdřív snažím hodně věcí načíst, zjistit, než bych něco udělala.
Nikde jsem přece nepsala, že si stěžuji, nebo, že nejsem za léčbu vděčná. Tysabri nechci měnit za Gylenii, nebo za něco jiného, když účinkuje, jen jsem se ptala, zda je to s Tysabri reálná možnost, nebo jestli je nutné změnit za tabletkovou formu. Protože já nikoho neznám s Tysabri kdo by odcestoval třeba na rok nebo netrvalo, vy ano ? :) Všichni mají totiž tabletky/injekce kdo odcestoval...V tomto případě je tabletková nebo injekční forma "komfortnější" než ta kapačková, kdy se člověk musí vracet každý měsíc sem do ČR na infúzi. Nebojte taky vím, že po 3 měsících se člověk musí vracet zpět do ČR, na kontrolu, je to kvůli pojišťovně. Prosím odpovědi jen k dotazu.
Ještě doplním, že jsem na Tys. víc jak 10 let a infúzi mám 1x za 4 týdny, né za 6.
Kristýna
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2018 21:30


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník