Vliv mikrobiálních metabolitů na imunitní regulaci a autoimu

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Vliv mikrobiálních metabolitů na imunitní regulaci a autoimu

Příspěvekod Franta » 13 dub 2018 02:19

Vliv mikrobiálních metabolitů na imunitní regulaci a autoimunitu.

Velké množství studií prokázalo pozoruhodnou úlohu střevní mikroflóry a jejich metabolitů v patogenezi zánětlivých onemocnění, včetně roztroušené sklerózy (RS). Nedávné studie experimentální autoimunní encefalomyelitidy (EAE), zvířecí model RS, ukázaly, že modifikace určitých střevních bakteriálních populací může ovlivňovat primární imunitní buňky na periferii, což vede k dysregulaci imunitní odpovědi a neurozánětlivých procesů v centrálním nervovém systému (CNS) . Naopak některé kompenzační bakterie a jejich antigenní produkty mohou chránit před zánětem v CNS. Specifické složky střevního mikrobiomu se podílely na tvorbě prozánětlivých cytokinů a následné generaci Th17 buněk. Podobně mohou komensní bakterie a jejich metabolity také podporovat tvorbu regulačních T buněk (Treg), což přispívá k potlačení imunity. Mastné kyseliny s krátkým řetězcem mohou indukovat Treg buď receptory sdruženými s G proteinem nebo inhibici histonových deacetyláz. Metabolity tryptofanu mohou potlačit zánětlivé odpovědi působením na arylkarbonový receptor v T buňkách nebo astrocytech. Je zajímavé, že sekrece těchto metabolitů může být snížena nadměrnou spotřebou dietních složek, jako jsou mastné kyseliny s dlouhým řetězcem nebo sůl, což naznačuje, že dieta představuje environmentální faktor, který ovlivňuje komplexní komunikaci mezi střevní mikroflórou a imunitním systémem. Tato recenze se zabývá novými aspekty interakce hostitel-mikrobiota a imunitním systémem se zvláštním zaměřením na MS jako prototyp T-buněčně zprostředkované autoimunitní onemocnění CNS.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/296 ... t=Abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník