Rebismart a cestování

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rebismart a cestování

Příspěvekod RALNA » 19 kvě 2014 17:15

Zdravím, mám prosbu jestli by někdo poradil: Mám injekční přístroj Rebismart a o dovolené poletím letadlem. V RS centru mi vystavili kartičku, abych mohla cestovat i s injekcemi. Jenže nevím, zda si vzít jen přístroj nebo ho mám přepravovat i v textilní tašce kterou jsem na něj dostala (jsou ve vnitř chladící destičky). No a vzít si přístroj i s příslušenstvím (kartridže, jehly) do letadla nebo do kufru? Ale když musí v lednici stát, tak předpokládám že raději s sebou do letadla, v době odletu bude totiž v přístroji kartridž. Pokud si vezmu přístroj i s tou taškou, tak už asi nebudu moct mít příruční zavazadlo (předpokládám, že za příruční zavazadlo už bude bráno taška s přístrojem)? Máte někdo zkušenosti s cestováním letadlem a přepravou Rebismartu? Předem všem moc děkuji za rady.
RALNA
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 zář 2013 07:32

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod vychodocech » 19 kvě 2014 19:49

Určitě bude záležet na tom jaké to bude letadlo - ve velké výšce hodně moc mrzne a v zavazadlovém prostoru to nemusí být dobré pro injekce (ty nesmějí zmrznout!), je tedy otázka kam člověk letí (jak dlouho) a s jakým letadlem. Lepší se informovat na letišti - tam ti dají přesné odpovědi - lidí co cestuje s injekcemi je hodně.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod jana50 » 20 kvě 2014 07:09

Syn cestoval s injekcemi loni i předloni do Řecka a měl je vždy u sebe na palubě - bez problému.
jana50
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2013 19:30

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod masha » 20 kvě 2014 10:17

Ahoj,
cestuju letos hodně často (jsem teď na rok na Erasmu)- stačí si vzít kartičku a pas (kartička je psaná na konkrétního člověka-na jeho konr. číslo pasu). Já si vždy beru do hladící tašky rebismart, všechny kartriže, jehly. Kufr se přecijen může ztratit... U bezpečnostních rámů neměli problém ani s chladícími náplněmi do tašky (jsem ve španělsku tj.- stalo se mi, že ve dne příletu tu bylo přes 30°C, což už vážně chce léky chladit). Nikdy žádný problém, maximálně kontrolují shodu čísla pasu s kartičkou (ale většinou jen řeknu, že to jsou léky a kartičku ani nechtějí). Celou chladící tašku mívám u sebe (přecijen je to přístroj náchylný na nárazy/...). To, že má člověk obyčejné příruční zavazadlo (~baťoh) a zvlášť taštičku s léky nikdy nevadilo (oficiálně by to asi byly 2 příruční zavazadla-tj. doplatek neb u většiny dopravců je povoleno max. jedno).
Hezkou cestu a ještě hezčí dovolenou!
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod RALNA » 30 kvě 2014 09:16

Všem díky moc za rady. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem našla dostatečně velkou tašku a do ní dám tu chladící tašku s Rebismartem, takže příruční zavazadlo bude jen jedno. Sice se mi tam už pak nic moc nevejde, ale co se dá dělat. Letecká společnost s kterou poletím totiž povoluje jen jedno příruční zavazadlo, takže tohle by bylo řešení.
RALNA
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 zář 2013 07:32

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod masha » 30 kvě 2014 12:37

RALNA píše:Všem díky moc za rady. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem našla dostatečně velkou tašku a do ní dám tu chladící tašku s Rebismartem, takže příruční zavazadlo bude jen jedno. Sice se mi tam už pak nic moc nevejde, ale co se dá dělat. Letecká společnost s kterou poletím totiž povoluje jen jedno příruční zavazadlo, takže tohle by bylo řešení.


Chm, tak pozor abys udržela plusmínus svislou polohu Rebismartu (a nebo si vyndej kartridž).
Hlavně ale hezkou dovolenou!.... a zdravím z Madridu ;)
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod davidtomeska » 20 bře 2018 09:40

Zdravím. Poradil by jste někdo, nebo lépe doporučil, jak injekce při cestování chladíte? Chystám se s přítelkyní v Dubnu na Filipiny a bude tam dost teplo. Budeme tam cestovat a to znamená, že vždy než třeba přeletíme na jiný ostrov a ubytujeme se, tak budou injekce mimo chladničku. V cíli se vždy ubytujeme v místě kde lednici mají, ale jde mi o tech pár transportů z bodu A do bodu B, které budou trvat i několik hodin. Máte nějaký nápad, nebo doporučení jak chladit? Vím, že jsou chladící tašky, ale myslím, že to v několika hodinovém, pětatřicetistupňovém vedru neuchladí.. Děkuji!
davidtomeska
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2018 09:30

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod vychodocech » 20 bře 2018 11:40

Je dobré si nechat vystavit v RS centru Rebif pas - doklad o užívání léku (i v angličtině) , vždy se informovat u letecké společnosti zda je možné si na palubě dát léky do ledničky.

zde jsou tipy: http://www.rebif.com/taking-rebif/rebif-tips

Ze své zkušenosti mohu říci, že ty injekce něco vydrží, horší je když zmrznou (to většinou už je po nich) než když jsou krátkodobě vystavené vyšší teplotě než pokojová.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod Lorain » 20 bře 2018 16:33

Minule jsem se na to ptala v lékárně v Motole, kde mi injekce (Rebif) vydávali. Lékárnice vyčetla, že vydrží až 14 dní! v pokojové teplotě (do 25 st C), a když se pak uloží znovu do lednice, jsou normálně k použití až do konce doby trvanlivosti. Převoz ve vyšších telotách řeším chladicí taškou, do které buď dám nachalzené náplně do takové tašky nebo led nebo i mraženou zeleninu, jen si hlídám, aby injekce nezmrzly.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Rebismart a cestování

Příspěvekod davidtomeska » 23 bře 2018 13:54

Díky všem za postřehy. Vypadá to, že to nakonec tedy nebude takový problém, jak se zdálo :)
davidtomeska
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2018 09:30


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků