Komunikace typů kmenových buněk podporuje oligodendrogenezi

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Komunikace typů kmenových buněk podporuje oligodendrogenezi

Příspěvekod Franta » 25 říj 2017 22:05

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 101817.php

.....Janusz Jadasz - první autor studie publikované v renomovaném časopise GLIA - odhalil společně se svými kolegy, že interakce a komunikace dvou různých typů kmenových buněk, mesenchymálních kmenových buněk pocházejících z kostí a druhých dospělých nervových kmenových buněk silně podporují oligodendrogenezi.

Tým se podíval na různé dílčí procesy, zkoumal řadu různých molekulárních markerů a hlavně se zajímal o demonstraci ochrany u druhů - člověka a krysy. Důležité je, že mohou jasně prokázat, že identifikovaný instruktivní mechanismus je platný pro generování lidských oligodendrocytů, což dělá jejich pozorování zajímavými ohledně klinického překladu.

Automatický překlad:
https://translate.google.com/translate? ... t=&act=url
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník