Identifikován spouštěč autoimunity, T-bet, B-buňky ABC

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Identifikován spouštěč autoimunity, T-bet, B-buňky ABC

Příspěvekod Franta » 11 kvě 2017 13:24

Strojový překlad:
"Naše zjištění potvrzují, že B-buňky spojené s věkem (ABC) pohánějí autoimunitní onemocnění," říká Kira Rubtsová, PhD, instruktorka biomedicínské vědy na National Jewish Health. "My jsme prokázali, že transkripční faktor T-bet uvnitř B lymfocytů způsobuje vznik ABC. Když jsme odstranili T-bet uvnitř B lymfocytů, myši, které jsou náchylné k rozvoji autoimunitních onemocnění, zůstanou zdravé a věříme, že stejný proces se objevuje u lidí s autoimunitním onemocněním Často u starších žen. "

B-buňky jsou důležitými hráči v autoimunitním onemocnění. Národní výzkumný tým pro židovské zdraví, vedený předsedou Biomedicínské vědy Philippa Marrack, PhD, předtím identifikoval podskupinu B buněk, které se hromadí u autoimunitních pacientů, autoimunitních a starších ženských myší. Pojmenovali buňky, které jsou spojeny s věkem, ABC. Následný výzkum ukázal, že transkripční faktor T-bet hraje rozhodující roli ve vzhledu ABC.

Transcripční faktory se váží na DNA uvnitř buněk a řídí expresi jednoho nebo několika genů. Vědci se domnívají, že T-bet se objevuje uvnitř buněk, pokud je stimulována kombinace receptorů na povrchu B-buněk - TLR7, interferonu-gamma a receptoru B-buněk.

Prostřednictvím chovných a genetických technik výzkumný tým vyloučil schopnost myší s autoimunitní náchylností vyjádřit T-bet uvnitř jejich B-buněk. V důsledku toho se neobjevily ABC a myši zůstaly zdravé. Poškození ledvin se objevilo u 80% myší s T-bet v B buňkách a pouze u 20% myší s deficitem T-bet. Sedmdesát pět procent myší s T-bet ve svých buňkách zemřelo o 12 měsíců, zatímco 90 procent myší s deficiencí T-bet přežilo 12 měsíců.

"Naše zjištění poprvé ukazují, že ABC nejsou spojeny pouze s autoimunitními chorobami, ale skutečně je řídí," řekl Dr. Rubtsova.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 174845.htm
https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 051017.php
překlad:
https://translate.google.com/translate? ... 051017.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků