Avonex - aplikace pomocí pera

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Avonex - aplikace pomocí pera

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 02 pro 2016 13:05

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat někoho, kdo si aplikuje Avonex pomocí pera nebo někoho, kdo by věděl poradit. Mám si poprvé aplikovat Avonex pomocí pera a nejsem si moc jistá místem aplikace. Aplikace je do stehna z boku,to je mi jasné, ale v brožurce k léku je obrázek aplikace do stehna z boku, ale spis horní část stehna z boku,ale v RS centru mi řekli střední část stehna z boku,tak teď nevím co je správně. Poradí někdo?
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Avonex - aplikace pomocí pera

Příspěvekod vychodocech » 02 pro 2016 14:49

Lepší je prvotní zaškolení na aplikaci, první aplikaci by měla provést sestra resp. třeba sama za účasti vyškolené sestry. Každý člověk má trošku jiné tělesné dispozice, aplikovat si (ještě k tomu perem) jen podle obrázku .... no.... tedy hodně zdaru.

Hýžďové svalstvo bude myslím tou lepší variantou pro první aplikace (horní zevní kvadrant hýžďového svalu - nikdy ne níže!!!). Aplikace do stehenního svalu chce trochu cviku (osobně doporučuji aplikaci bez automatického pera (alespoň ze začátku) - to rozhodně za přítomnosti zdravotní sestry).

Tady je takový návod - výuka pro zdravotní sestry: http://ose.zshk.cz/vyuka/osetrovatelske ... aspx?id=30

tady se můžeš pro ilustraci podívat jak ty svaly na noze vypadají, proto je důležitá spíše ta střední část stehenního svalu a trochu do boku aby jsi něco nenapíchla, u toho odkazu je hezky vyobrazeno kde se píchá (tedy i na těch hýždích)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Avonex - aplikace pomocí pera

Příspěvekod firidion » 04 pro 2016 20:16

Svojho času som aplikovával bez pera a to do plus mínus hornej a niekedy strednej časti stehna zhora (prípadne niekde medzi).
Nie je velký rozdiel, či v strednej časti alebo hornej časti budeš aplikovať, neboj sa. Vyskúšaj čo ti bude lepšie.
Samozrejme ako písal vychodocech konzultuj so sestrou, ak treba.
firidion
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 čer 2013 18:13


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron