Rebif a s ním související zdravotní komplikace

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rebif a s ním související zdravotní komplikace

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 29 lis 2016 09:58

Dobrý den, je možné, že by užívání Rebifu 22 mohlo způsobovat náchylnost k infekcím?Vždycky totiž když se zmíním o tom, že užívám Rebif 22, tak slyším: to víte, je to biologická léčba,takže jsem nabila dojmu, že je to normální.Jenže v RS centru mám dojem, že Rebif za nic nemůže,tak si říkám jak to vlastně je.Nebo nevíte kde se na to konkrétně poptat.
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Rebif a s ním související zdravotní komplikace

Příspěvekod petankl » 29 lis 2016 17:35

Ano, rebif naprosto urcite zpusobuje vetsi nachylnost k infekcim a alergiim, je to imunomodulator a snizuje mnozstvi bilych krvinek. S timto je nutne pocitat u vsech rs preparatu.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Rebif a s ním související zdravotní komplikace

Příspěvekod Lorain » 08 pro 2016 23:26

Mám Rebif 22.
V Rs centru mě evidují tak, že nemám flu like. No, nemám... Mám, jen jim vždycky říkám, že na něj neberu Ibuprofen, když to není nutné. Většinu ho zaspím a ráno se hůř rozhývám a bolest hlavy většinou vydržím.
Mám ale taky, už potvrzeno z hematologie, poruchu tvorby krevních destiček. Jdu-li na odběry ráno po aplikaci, mám jejich stav velmi nízký. Když mi ale odběr dělají po třídenní pauze, jsem jen mírně pod normálem.
Teď ale nově se u mě projevila taky hyperfunkce štítné žlázy.
A lékařka z RS centra všechno zmíněné zkoumá resp. nechává zkoumat jako problém s léčbou nesouvisející. Důvod neznám. Vše z toho je uvedeno v příbalovém letáku jako možné nežádoucí účinky léku. Nicméně, protože je mi jinak velmi sympatická, věřím, že je prostě tak pečlivá :-) a jsem za to vlastně ráda.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Rebif a s ním související zdravotní komplikace

Příspěvekod masha » 09 pro 2016 08:03

Presne tak,rebif (podobne ale i ostatni prepraty na rs) jsou imunomodulatory (tj.meni zpusob reakce imunitniho systemu),tak muzou mit i efekt imunosuprese (utlumuji im.s).proto se hlida krevni obraz a kdyz je hodne rozhozeny,uvazuje se o snizeni leku/switch na jiny.
U me to treba bylo tak,ze po cca 2,5roku rR44 byl uz pocet bilych krvinek tak nizky,ze doslo ke snizeni na R22.infekce atd jsem sice nemela nikterak casto nez predtim,ale...i na R22 jsem v pohode stabilni (a navic flulike syndrom skoro nemivam)
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron