Zdravotní problémy mimo objektivní neurologický nález

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Zdravotní problémy mimo objektivní neurologický nález

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 30 zář 2016 17:48

vychodocech píše:
petankl píše:Pokud to je nařčení, je třeba dát nějaké konkrétní důkazy kde se tak děje a u koho, a pak se to dá řešit,

Jak, jako, řešit ???
O tom přece zdravotnictví je, ne ? Když jdu na doktora, chci vydělat trojnásobek, jak by řekl Kožený. Aspoň. Na tom není nic špatného. Každý jde za svým snem.
Pokud o tom mluvím, nikoho nenapadám, je s tím prostě nutný počítat. I tak semo-tamo náhodou přijdou na něco dobrýho. Viz. Fleming a podobní.
Dělal jsem pár let obchod, a cena je vždy daná tím, kolik je za ni zákazník / pacient / ochoten zaplatit. Ne náklady a tak.
Když todle člověk pochopí, má klid v duši a nemusí nic řešit.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Zdravotní problémy mimo objektivní neurologický nález

Příspěvekod jasipe2016 » 22 lis 2016 18:55

Tedy tyhle rozpravy mě až děsí. Popravdě by mě zajímalo, co se v mozku stalo, že tam jsou plaky a taky co se tam děje nyní a proč??? :oops:
jasipe2016
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20 bře 2016 21:47

Re: Zdravotní problémy mimo objektivní neurologický nález

Příspěvekod Romka » 29 lis 2016 10:06

Lorain píše:Na mozku mám vícečetná ložiska - umístěním a množstvím se se mnou v MS cetnru nechtěli nikdy zabývat :-( Každopádně vše cítím v pravé polovině těla - brnění, slabost, na pravé noze cítím pořád kalhoty - skoro jako bych pravé lýtko měla silnější, což je nepravděpodobné, protože mám v prosinci operované pravé koleno a nohu jsem velmi šetřila a ještě nedocvičila. Zlobí mě i pravé oko a ucho. Mám pocit, že cítím lymfatické uzliny v pravém třísle a podpaždí apod. Problémy s levou stranou mívám jen, když ty pravostranné jsou už velmi intenzivní, pak se slabě přidá i levá ruka, noha...
Poslední dobou mi dělají trochu starost ty uzliny (spolu s intenzivním nočním pocením). V MS centru se od toho distancují a mám prý hledat jinde, praktická to řešit odmítá, že je to jistě od MS :-(

Přečetla sis pořádně nežádoucí účinky v příbalovém letáku svého léku?Mně po tříleté aplikaci studijního léku narostly obří krční uzliny,3 x jsem si v noci prožila dušení,to bylo hrozný a jako bonbonek se objevila lupenka.V centru mi též řekli že to od léku není a poslali mne k obvodní.Mám pečlivou lékařku,okamžitě mne hnala na hematologii,tam nařídili odebrání uzliny a závěr ?Naštěstí žádné bujení ,byla to alergie na daclizumab.okamžitě mi odebrali léčbu a vše se upravilo do normálu během 2 měsíců.Nedej se v centru,může to být k léku který Ti možná nesedene,můžeš být jedna z mála tak jako já ;)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Zdravotní problémy mimo objektivní neurologický nález

Příspěvekod verka » 07 pro 2016 15:39

Romka píše:
Lorain píše:Na mozku mám vícečetná ložiska - umístěním a množstvím se se mnou v MS cetnru nechtěli nikdy zabývat :-( Každopádně vše cítím v pravé polovině těla - brnění, slabost, na pravé noze cítím pořád kalhoty - skoro jako bych pravé lýtko měla silnější, což je nepravděpodobné, protože mám v prosinci operované pravé koleno a nohu jsem velmi šetřila a ještě nedocvičila. Zlobí mě i pravé oko a ucho. Mám pocit, že cítím lymfatické uzliny v pravém třísle a podpaždí apod. Problémy s levou stranou mívám jen, když ty pravostranné jsou už velmi intenzivní, pak se slabě přidá i levá ruka, noha...
Poslední dobou mi dělají trochu starost ty uzliny (spolu s intenzivním nočním pocením). V MS centru se od toho distancují a mám prý hledat jinde, praktická to řešit odmítá, že je to jistě od MS :-(

Přečetla sis pořádně nežádoucí účinky v příbalovém letáku svého léku?Mně po tříleté aplikaci studijního léku narostly obří krční uzliny,3 x jsem si v noci prožila dušení,to bylo hrozný a jako bonbonek se objevila lupenka.V centru mi též řekli že to od léku není a poslali mne k obvodní.Mám pečlivou lékařku,okamžitě mne hnala na hematologii,tam nařídili odebrání uzliny a závěr ?Naštěstí žádné bujení ,byla to alergie na daclizumab.okamžitě mi odebrali léčbu a vše se upravilo do normálu během 2 měsíců.Nedej se v centru,může to být k léku který Ti možná nesedene,můžeš být jedna z mála tak jako já ;)


Ano, v RS centru naše obtíže mnohdy bagatelizují. Mnohokrát jsem se přesvědčila, že to, nad čím tam běžně jen mávnou rukou, přivádí lékaře s konkrétní specializací přinejmenším k údivu a nevěřícnému kroucení hlavou... :roll:
verka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2013 14:39

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron