Fekální transplantace

Léčebné metody lečby roztroušené sklerózy ve výzkumu a nebo ty o kterých se spekuluje, že by mohly fungovat.

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Romka » 19 bře 2015 08:16

oceňuji migueli že se s námi dělíš o své poznatky,popisuješ jak reaguje Tvoje tělo a jak se cítíš .Osobně této metodě nakloněna nejsem,ale zvědavá to tedy jsem.Takže díky a piš dál,kéž by se Ti vedlo lépe a lépe :)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Miguel » 21 kvě 2015 20:39

Přátelé, drobný coming-out:)
moje zkušenosti s fekální transplantací nejsou validní, protože nemám roztroušenou sklerózu. V úterý byly moje příznaky tak nesnesitelné, že jsem šel na pohotovost,
po různých vyšetřeních se doktorka podívala do papírů a povídá: a co ta borelióza, tu máte vyléčenou? V roce 2010 jsem absolvoval lumbálku, jeden nejmenovaný doktor
mi později řekl, že liquor byl krvavý a tudíž nepoužitelný, nicméně v papírech bylo, že jsem pozitivní na borélie, aktivní probíhající infekce. Ty problémy už jsem měl tak
tři roky předtím, tzn. nějakých osm let mám neléčenou boreliózu:)
Od podzimu se chystám nastoupit ATB léčbu, protože to není na týden ani na měsíc, tak to odkládám až po létě, když to vydrželo tak dlouho, tak už to dva měsíce nevyřeší.
Omlouvám se za mystifikace, ale jsem v tom nevinně. Půl roku předtím jsem byl na krvi a tam byly borelie negativní :roll:
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Miguel » 21 kvě 2015 20:40

Kdyby tedy někdo měl zájem experimentálně tento zákrok podstoupit, kontakt na doktora v německém Kasselu je:
http://www.dr-gero-moog.de/
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod dulca » 21 kvě 2015 20:53

Miguel píše:Přátelé, drobný coming-out:)
moje zkušenosti s fekální transplantací nejsou validní, protože nemám roztroušenou sklerózu. V úterý byly moje příznaky tak nesnesitelné, že jsem šel na pohotovost,
po různých vyšetřeních se doktorka podívala do papírů a povídá: a co ta borelióza, tu máte vyléčenou? V roce 2010 jsem absolvoval lumbálku, jeden nejmenovaný doktor
mi později řekl, že liquor byl krvavý a tudíž nepoužitelný, nicméně v papírech bylo, že jsem pozitivní na borélie, aktivní probíhající infekce. Ty problémy už jsem měl tak
tři roky předtím, tzn. nějakých osm let mám neléčenou boreliózu:)
Od podzimu se chystám nastoupit ATB léčbu, protože to není na týden ani na měsíc, tak to odkládám až po létě, když to vydrželo tak dlouho, tak už to dva měsíce nevyřeší.
Omlouvám se za mystifikace, ale jsem v tom nevinně. Půl roku předtím jsem byl na krvi a tam byly borelie negativní :roll:


rodice ted podstupuji antibiotikovou lecbu na borelku, prez 100 inf. kazdy, plus dalsi dvoje antibiotika v prascich, maji ji roky a az jeden doktor na to prisel, tata to parkrat preleceny mel, ale blbe, takze neuspesne, ale bezny test hlasil negativni vysledky, takze to uz nikdoneresil, i kdyz problemy byli, ja pujdu na testy na konci cervna a myslim, ze me to nemine taky...jinak ten lekar rikal, ze hodne lidem po preleceni borelky se RS zklidni....jinak nasi ji maji nelecnu daleko dele.....
jakou lecbu a kde budes mit?
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Miguel » 22 kvě 2015 06:46

V Luhačovicích je nějaká soukromá klinika co má německé know-how. Tak uvidím co mi řeknou. Je to docela pálka, ale "bezplatná zdravotnická péče" mně dostala akorát tak do pr...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod dulca » 22 kvě 2015 08:12

Miguel píše:V Luhačovicích je nějaká soukromá klinika co má německé know-how. Tak uvidím co mi řeknou. Je to docela pálka, ale "bezplatná zdravotnická péče" mně dostala akorát tak do pr...

pak pisni, tohle si ten doktor částečně vytvářel sam a částečně na základě americkýho know-how, mozna i německého, protože s nima hodně spolupracuje. Zatím to platí pojišťovna, I když uz prskala, že je to drahé, ale lepší způsob lecby nenavrhla, takže platí dál.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod petankl » 22 kvě 2015 20:39

Miguel: rovnez me to zajima, napis tu pak prosim, co jsi se dozvedel a jake jsi mel zkusenosti.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Miguel » 23 kvě 2015 08:33

dulca píše:
Miguel píše:V Luhačovicích je nějaká soukromá klinika co má německé know-how. Tak uvidím co mi řeknou. Je to docela pálka, ale "bezplatná zdravotnická péče" mně dostala akorát tak do pr...

pak pisni, tohle si ten doktor částečně vytvářel sam a částečně na základě americkýho know-how, mozna i německého, protože s nima hodně spolupracuje. Zatím to platí pojišťovna, I když uz prskala, že je to drahé, ale lepší způsob lecby nenavrhla, takže platí dál.


počkej, takže to nemusím platit já? to by bylo dobrý. jasně, napíšu co mi řeknou.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod nickorette » 28 dub 2016 16:31

nějaký nový info? Šel do toho někdo s RS? Já tomu docela začínám věřit. Střevní problémy mně před propuknutím nemoci docela pronásleovaly.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Skálová » 13 lis 2016 18:40

nickorette píše:nějaký nový info? Šel do toho někdo s RS? Já tomu docela začínám věřit. Střevní problémy mně před propuknutím nemoci docela pronásleovaly.


Ano, já jsem podstoupila transplantaci střevní mikroflóry v lednu tohoto roku a od té doby se neustále zlepšuju. Nechci to zakřiknout, ale momentálně už to vypadá, že jsem se úplně uzdravila.
Skálová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2016 07:39

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod verka » 24 lis 2016 14:23

Skálová píše:
nickorette píše:nějaký nový info? Šel do toho někdo s RS? Já tomu docela začínám věřit. Střevní problémy mně před propuknutím nemoci docela pronásleovaly.


Ano, já jsem podstoupila transplantaci střevní mikroflóry v lednu tohoto roku a od té doby se neustále zlepšuju. Nechci to zakřiknout, ale momentálně už to vypadá, že jsem se úplně uzdravila.


Prosím jaký máte nyní nález na MRI (prosím o srovnání s poslední MRI před zákrokem). Děkuji předem za odpověď.
verka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2013 14:39

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Petr75 » 25 lis 2016 17:45

Dovolím si skočit do čekání na odpověď.
1. Dat k tématu FMT je žalostně málo ( netočí se $ )

2. Poslední co jsem zajímavého našel 30.06.2015 http://www.tribune.cz/clanek/36579-netu ... ekosystemu
http://cgs-cls.cz/wp-content/uploads/20 ... radec_.pdf

3. Pokud se vrátím ke studii ze začátku vlákna https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3868025/ Cz https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search
.. ve všech případech také dramatické zlepšení neurologických symptomů u všech tří pacientů (vozík) -znovu získání schopnosti chodit bez pomoci.
Dva, kteří měli permanentní močový katétr- obnovení močové funkce.
U jednoho pacienta ze tří, follow-up MRI 15 let po FMT ukázala zastavení progrese onemocnění a "bez známek aktivní nemoci"..
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Skálová » 11 led 2017 18:41

verka píše:Prosím jaký máte nyní nález na MRI (prosím o srovnání s poslední MRI před zákrokem). Děkuji předem za odpověď.


Tak dnes přesně po roce od série transplantací, co jsem podstoupila, mám lékařsky potvrzeno, že léze na mozku mi zmizely.
Kdyby metoda někoho zajímala blíže, tak tady je video s návodem na domácí transplantaci střevní mikroflóry:

https://www.youtube.com/watch?v=yjy4JaTlWQE
Skálová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2016 07:39

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Petr75 » 11 led 2017 21:52

Dovolím si otázky:
FMT kde?
MS centrum kde?
Je možnej alespoň částečnej scan tak zásadního vyhodnocení ?

Video bylo publikováno včera.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Fekální transplantace

Příspěvekod Lorain » 11 led 2017 22:49

To zní jako úžasná zpráva!
A je to jediné opatření nebo je třeba ještě upravit stravu apod.?
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

PředchozíDalší

Zpět na Léčebné metody ve výzkumu - základní i klinický výzkum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků