zacílení skupiny enzymů E2 k léčbě autoimunitních nemocí

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

zacílení skupiny enzymů E2 k léčbě autoimunitních nemocí

Příspěvekod Franta » 11 srp 2016 23:56

Nový výzkum z University of Dundee dotovaný z Arthritis Research UK a MRC ukáza,l že zacílení konkrétní skupiny enzymů by mohla být ta správná strategie k léčbě autoimunitních nemocí tak jako lupénka a roztroušená skleróza.

Výzkumníci vedení doktorem Simonem Arthurem ze "School of Life Sciences at Dundee" prozkoumali způsob kterým funguje lék zvaný dimethylfumarate(DMF) . DMF se používá hlavně k léčbě roztroušené sklerózy, ale bylo také ukázáno že je účinný pro léčbu lupénky. což je také autoimunitní nemoc.

Tento tým objevil, že DMF je účinný protože blokuje konkrétní skupinu enzymů nazvanou E2s, některé enzymy z této skupiny jsou aktivní při navozování zánětů.

"To je významné protože farmaceutický průmysl byl jež díve skeptický ohledně toho že je možné léčit lupénku zacílením těchto enzymů". řekl Dr Vicky McGuire, vedoucí autor této studie.

"Objevili jsme, že DMF právě zaciluje tyto enzymy s velmi pozitivními výsledky. To je založeno na předešlém výzkumu z "University’s School of Life Sciences" který ukázal, že jiný lék BAY 11-7082 také funguje tím že potlačuje enzymy E2.
Nicméně narozdíl od BAY 11-7082 je DMF schválen ke klinickému použití.”

Dr Arthur dodal, “To naznačuje, že by víc selektvní inhibitory E2 mohly být dobře snášeny a potvrzuje to tyto enzymy jako cíl budoucího vývoje léků.”

Dr Stephen Simpson, ředitel výzkumu a programů z "charity Arthritis Research UK", řekl že je nadšen výsledky této studie kterou dotovali.

Tyto výsledky výzkumu jsou bublikované v Nature’s Scientific Reports.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2420
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků