synergie různých preparátů na RS

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod nickorette » 16 čer 2016 14:29

Tak mně tak napadá, že když se uskutečnila studie na společné podávání copaxone s Interferony, která byla sice dobře tolerovaná, ale bez významnějších klinických výsledků (což mně dost překvapuje, vzhedem k odlišnosti mechanismu účinku), jestli se budou zkoušet i jiný kombinace s novějšíma lékama na RS. Asi by to bylo pro organismus už moc, kdyby se k Aubagiu nebo Gylenii přidal ještě dobře snášenej Copaxone, ale alespoň na myškách by se to zkusit mohlo. Nemáte někdo nějaký info k podobnejm možnejm studiím?

Navíc k léčbě bereme oficiálně dost silný dávky vit. D, proč by se třeba nedal oficiálně přidat i více koncentrovanej Biotin? Podle některejch výzkumů to funguje u progresivní RS, tak by to třeba mohlo mít nějakej efekt. To je otázka do diskuse.studie na lidech Copaxone a Interferony http://www.remedia.cz/Clanky/Klinicke-s ... ticle.aspx

studie na EAE s kombinací atorvastatinu a glatiramer acetátu: https://translate.google.cz/translate?s ... t=&act=url
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod vychodocech » 16 čer 2016 22:11

nickorette píše:Tak mně tak napadá, že když se uskutečnila studie na společné podávání copaxone s Interferony, která byla sice dobře tolerovaná, ale bez významnějších klinických výsledků (což mně dost překvapuje, vzhedem k odlišnosti mechanismu účinku), jestli se budou zkoušet i jiný kombinace s novějšíma lékama na RS. Asi by to bylo pro organismus už moc, kdyby se k Aubagiu nebo Gylenii přidal ještě dobře snášenej Copaxone, ale alespoň na myškách by se to zkusit mohlo. Nemáte někdo nějaký info k podobnejm možnejm studiím?

Dříve bylo více studií souběžně s některými současnými léky na RS, např. Tysabri x interferony, copaxone, těch studíí je celá řada, mnohdy ale nebyl terapeutický efekt natolik výrazný. Např. Tysabri a copaxone současně mělo pozitivní efekt, nebylo to ale natolik výrazné, že by to někdo nakonec zaplatil jako jednotná léčba. Copaxone a interferony dohromady nedává moc smysl, to byl spíše jen pokus "co kdyby".
vychodocech
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod nickorette » 17 čer 2016 08:03

Mel by si prosim odkaz na nejakou tu studii? Zajimalo by mne,jakej efekt to mohlo asi tak mit?
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod vychodocech » 17 čer 2016 09:49

např.:
http://www.farmakoterapie.cz/c2092/nata ... die-glance

až budu mít čas tak najdu něco víc, je toho plný internet, možná to tu už je - mrkni na články od Petra75 - odborné články bez překladu ... :-)
vychodocech
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod Petr75 » 17 čer 2016 17:31

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed - vyčerpávající databáze informací. Upozorňuji, že na ten objem je život příliš krátkej :)
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2122
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: synergie různých preparátů na RS

Příspěvekod nickorette » 22 čer 2016 11:37

díky za odkazy. Jak si tak pročítám ty studie se sdruženym efektem některejch léků, tak se zdá, že by RS už mohla být léčitelná z 90% u těch, kteří by snesli léčbu více preparátů najednou. Nepropočítával jsem, kolik by to pojišťovny vyšlo finančně, pokud by se to srovnalo třeba s cenou za léčbu Lemtradou, ale mám takovej dojem, že k interferonům, ketrý teď stojej měsíčně necelejch 20000,- oproti dřívejším 30 tis. na začátku, by se mohlo proplatit i něco víc, pokud by to bylo v menších dávkách odpovídajících rozdílu původní ceny interferonů, ale to je utopie :D

Přidávám odkaz na COPAXONE s Estriolem (protizánětlivý a imunomodulační)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26621682
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron