interferony a únava

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

interferony a únava

Příspěvekod nickorette » 03 čer 2016 08:23

Když jste začali brát interferony, zlepšila se vám potom alespoň trochu ta příšerná únava? Trpim, čekám na léčbu a trpim.....po práci lehnu do postele a zhynu.....Navíc mně bolí celej člověk...
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: interferony a únava

Příspěvekod petankl » 03 čer 2016 09:11

Unava spis patri mezi jeden z vedlejsich ucinku interferonu ne? Aspon ja jsem ji mel horsi, kdyz jsem mel rebif 44. Dost na tom taky udelaji ty chripkove priznaky, protoze jit spat s 39 horeckou neprospiva uplne dobremu spanku, aspon u me ne. Ale zase jsou lidi, co ty chripkove priznaky u interferonu nemaji, ale je jich tusim mensina.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: interferony a únava

Příspěvekod nickorette » 03 čer 2016 09:34

petankl píše:Unava spis patri mezi jeden z vedlejsich ucinku interferonu ne? Aspon ja jsem ji mel horsi, kdyz jsem mel rebif 44. Dost na tom taky udelaji ty chripkove priznaky, protoze jit spat s 39 horeckou neprospiva uplne dobremu spanku, aspon u me ne. Ale zase jsou lidi, co ty chripkove priznaky u interferonu nemaji, ale je jich tusim mensina.


Ještě nic neberu, teprve čekám na zaškolení, sem novej. Ale poslední tejden jdu s energií porát dolu a dneska je už dost krize. Tak to teda potěš, jestli to je s feronama ještě horší..
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: interferony a únava

Příspěvekod Lorain » 03 čer 2016 16:43

Asi to horší bude. I v MS centru mě na to upozorňovali. Dokonce několikrát a víc osob zaráz. U mě únava tak nějak kolísá. Každopádně mám ráno po aplikaci celkem problém se probrat, musím to i časovat, abych se budila pokud možno bez Chřipkového efektu, a když jsem si píchla třeba v jednu v noci, byla jsem nepoužitelná celé dopoledne. Neprěkonatelně. Jinak ale před RS jsem bývala nezmar a nezdolná sova a to už teda nejsem ani omylem :-(
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: interferony a únava

Příspěvekod nickorette » 06 čer 2016 08:26

Poraďte něco na únavu, co zabírá? Pokoušim se pít ten kotvičník, ale zatím jen pár dní, tak je to bez efektu.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: interferony a únava

Příspěvekod dulca » 06 čer 2016 16:45

nickorette píše:Poraďte něco na únavu, co zabírá? Pokoušim se pít ten kotvičník, ale zatím jen pár dní, tak je to bez efektu.


zkousela jsem taky ledas co, nakonec pomohlo zvolnit tempo a hodne odpocivat a spat, casem se to zlepsilo....smirit se s tim, ze uz to nebude stejny jako pred prvni atakou, neznam nikoho kdo by se mohl vratit do puvodniho tempa...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: interferony a únava

Příspěvekod nickorette » 06 čer 2016 16:58

"Zdravy tempo" uz jsem vzdal. Ale ta likvidacni unava,kdy nemuzu vubec nic,to potrebuju zmirnit.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: interferony a únava

Příspěvekod dulca » 06 čer 2016 17:30

nickorette píše:"Zdravy tempo" uz jsem vzdal. Ale ta likvidacni unava,kdy nemuzu vubec nic,to potrebuju zmirnit.


nechci ti brat iluze, musis si na ni zvyknout, bude te provazet temer porad, nevim jak pak na lecich druhe volby...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: interferony a únava

Příspěvekod Lorain » 08 čer 2016 21:21

Spavala jsem vzdycky relativne malo. V poslednich 7 letech, co mam deti, jeste min a v poslednich ctyrech letech, co mam dvojcata nikdy ne vic nez 3 hodiny v kuse.
Mozna to bylo spatne... Ted proste MUSIM spat sest hodin a rano brzo mi vstat nejde. Ale jinak to nekdy celkem jde, nekdy jsem k smrti unavena a nejde to prekonat. S rebifem mi ale taky slibovali, ze se unava zhorsi. A zaplat panbuh nezhorsila! :-) mozna zatim, nevim. Nicmene, aplikaci musim nacasovat, protoze kdyz aplikuju hodne pozde po pulnoci, jsem nasledujici dopoledne nepouzitelna.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: interferony a únava

Příspěvekod Pavla1412 » 09 čer 2016 06:36

dulca píše:
nickorette píše:Poraďte něco na únavu, co zabírá? Pokoušim se pít ten kotvičník, ale zatím jen pár dní, tak je to bez efektu.


zkousela jsem taky ledas co, nakonec pomohlo zvolnit tempo a hodne odpocivat a spat, casem se to zlepsilo....smirit se s tim, ze uz to nebude stejny jako pred prvni atakou, neznam nikoho kdo by se mohl vratit do puvodniho tempa...



Souhlasím. Taky jsem zkoušela různé věci, bylinky, zlomit to, překonat...nepomohlo to. Terve, když jsem se smířila s tím, že spát po obědě, někdy i během dopoledne není "špatné", ale vlastně nutné k dalšímu fungování, tak se únava zlepšila. Musela jsem slevit ze spousty věcí - holt nezvládnu dojít tam a tam, nevyžehlím...atd. Teprve, když jsem začala poslouchat svoje tělo /což mi trvalo docela dlouho/, tak se pocit únavy zmírnil.
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron