Léky proti cukrovce snižují biomarkery eresky

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Léky proti cukrovce snižují biomarkery eresky

Příspěvekod Franta » 08 bře 2016 10:18

V malé klinické zkoušce lék proti cukrovce pioglitazone (Actos) prospěl pacientům s roztroušenou sklerózou.

Výzkumníci sledovali 50 RS pacientů s obezitou, kteří brali metformin nebo pioglitazone nebo kteří se neléčili s žádnou látkou. Ti co brali aktivní léky vykázali snížení několika biomarkerů včetně MRI lézí v porovnání s neléčenými lidmi dle zprávy publikované v pondělí v JAMA Neurology.
Skupiny s 20 pacienty s metforminem a 10 pacienty s pioglitazone vykázaly významné snížení v počtu T2 lézí. Z 2,5 na začátku na 0,5 po dvou letech ve skupině s metforminem a z 2,3 na 0,6 ve skupině s pioglitazonem. Obě skupiny měly také méně gadolinium-enhancing lézí na konci studie. (z 1,8 na 0,1 a respektive z 2,2 na 0,3)

Dohromady tato pozorování poskytují in vitro a in vivo důkazy, že léčba metforminem a pioglitazonem reguluje imunitní a zánětlivé odezvy a podporují doporučení snižovat váhu u lidí s roztroušenou sklerózou., napsala vedoucí autorka Laura Negrotto, MD, z institut neurologického výzkumu v Buenos Aires. .......

...

V poslední studii se ukázalo, že Pioglitazone nemá žádný užitek pro léčbu Parkinsona. FDA přezkoumala bezpečnost Pioglitazone po několika důkazech které ukazovaly na spojení se zvýšeným rizikem rakoviny - lék rovněž dostal aktualizaci příbalového letáku v roce 2011 aby toto riziko odrážel - nicméně zůstal na trhu.

....

http://www.medpagetoday.com/Endocrinolo ... rome/56607
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník