Enzym zapojený do dělení buněk hraje také roli v zánětech

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Enzym zapojený do dělení buněk hraje také roli v zánětech

Příspěvekod Franta » 08 pro 2015 21:56

Výzkumníci z UT Southwestern Medical Center a výzkumníci z Kalifornie poskytli jako první zprávu, že enzym který byl již dříve známý pro svou roli v dělení buněk, funguje také jako on-off přepínač ve vrozeném imunitním systému - což je první obrana těla proti infekci.

Identifikace přepínací funkce enzymu NEK7 v imunitě by mohla vést k novým léčbám různých nemocí spojených se záněty přes zánětlivou cestu MRLP3 včetně určitých metabolických nemocí, chřipky typu A, dny, atherosklerózy a možná na některé druhy rakoviny. Současná studie zkoumala myší modely zánětlivé střevní nemoci a roztroušené sklerózy.

"NRLP3 je jeden z několika inflamazomů - struktury z více bílkovn v bílých krvinkách bojujících s nemocemi - který byl identifikován jako první před 15ti lety. Tento komplex MRL3 reaguje na mikroby a jiné signály nebezpečí aktivací molekul nazvaných cytokiny, tak jako je interleukin-1 beta, který spíná záněty pro boj s infekcí," řekl laureát Nobelovy ceny Dr. Bruce Beutler, Director of the Center for the Genetics of Host Defense at UT Southwestern a přední autor studie publikované online v Nature Immunology.

Vedoucím autorem je Dr. Hexin Shi, postgraduální výzkumník v tomto centru, který identifikoval gen pro tento enzym a poté pracoval na popisu role tohoto enzymu jako nové složky inflamazomu.

O enzymu se již dříve vědělo pouze to, že je zapojený do dělení buněk nebo do mitózy, což je proces který zahrnuje vytvoření dvou dceřiných buněk z jedné rodičovské buňky.

"Naše práce ukazuje, že se inflamazomy nemohou aktivovat během mitózy. To je pravděpodobně ochranný mechanizmus, který zabraňuje poškození DNA během této části buněčného cyklu." řekl Dr. Beutler, který sdílel v roce 2011 nobelovu cenu ve fyziologii a lékařství za svou přelomovou práci ohledně vrozené imunity......

celý článek:
http://www.medicalnewstoday.com/releases/303745.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron