Daleká cesta - povinnost očkování

Daleká cesta - povinnost očkování

Příspěvekod Janinson » 20 srp 2015 14:09

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s cestou do zemí, kam je doporučeno se nechat očkovat (břišní tyfus, žloutenka..). Plánujeme cestu do Asie (Vietnam, Thajsko, Kambodža, Filipíny apod., podle letenek) s tím, že vím, že očkovat se s diagnózou RS opravdu nedoporučuje. Tak nevím, jak to teď řešit.
Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.

Moc děkuju. Jana
Janinson
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2015 13:55

Re: Daleká cesta - povinnost očkování

Příspěvekod Shigi » 09 pro 2018 16:24

Dobrý deň,

tiež by som ocenil skúsenosť tých skúsených, ktorí sa rozhodli trochu pocestovať a čo im prišlo ako vcelku bezpečná varianta :)

@Jano, ako ste to nakoniec vyriešili Vy?

Pekný deň,Miro
Shigi
 
Příspěvky: 24
Registrován: 19 dub 2016 12:48

Re: Daleká cesta - povinnost očkování

Příspěvekod dexter277 » 09 pro 2018 18:31

Shigi píše:Dobrý deň,

tiež by som ocenil skúsenosť tých skúsených, ktorí sa rozhodli trochu pocestovať a čo im prišlo ako vcelku bezpečná varianta :)

@Jano, ako ste to nakoniec vyriešili Vy?

Pekný deň,Miro



Ano nedoporučuje se, ale u zdravotně stabilizovaných pacientů, to případně možné je. Toto je nutné probrat ve spádovém MS centru kam každý chodí, každý to má individuálně záleží také na léčbě kterou pacient užívá, zda probíhá ataka, zda neměl v poslední době třeba kortikoidy atd. Je to individuální. Dále je také důležité o jaký typ očkovací látky se jedná - nejhorším typem je myslím *aktivní imunizace*. Proto platí, zbytečně neočkovat (samozřejmě proti tetatnu se musí každý), ale do některých oblastí je opravdu nutné se očkovat, také se asi dává do úvahy (benefit očkování), zda riziko neočkování v dané oblasti, převáží případné riziko vzplanutí rsky. Já když jsem se ptal v MS centru tak mi řekli něco podobného co jsem napsal. Samozřejmě u někoho i když je zdravotně stabilizovaný tak očkování neudělá vůbec nic, ale u dalšího zase vyvolá třeba těžkou ataku.
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: Daleká cesta - povinnost očkování

Příspěvekod Shigi » 22 pro 2018 18:31

dexter277 píše:Ano nedoporučuje se, ale u zdravotně stabilizovaných pacientů, to případně možné je. Toto je nutné probrat ve spádovém MS centru kam každý chodí, každý to má individuálně záleží také na léčbě kterou pacient užívá, zda probíhá ataka, zda neměl v poslední době třeba kortikoidy atd. Je to individuální. Dále je také důležité o jaký typ očkovací látky se jedná - nejhorším typem je myslím *aktivní imunizace*. Proto platí, zbytečně neočkovat (samozřejmě proti tetatnu se musí každý), ale do některých oblastí je opravdu nutné se očkovat, také se asi dává do úvahy (benefit očkování), zda riziko neočkování v dané oblasti, převáží případné riziko vzplanutí rsky. Já když jsem se ptal v MS centru tak mi řekli něco podobného co jsem napsal. Samozřejmě u někoho i když je zdravotně stabilizovaný tak očkování neudělá vůbec nic, ale u dalšího zase vyvolá třeba těžkou ataku.


Rozumiem. Jednoducho, vždy je nejaké riziko, podľa okolností by sa dalo predpokladať, či by mohlo byť vyššie alebo nezmenené.

Začínam premýšlať nad tvorbou nejakej mapky alebo zoznamu krajín na svete, ktoré by sa dali aspoň zbežne zaradiť do nejakých rizikových kategórií - v kontexte očkovania u pacientov s RS. Ako píšete, najmenej doporučenými krajinami na návštevu by potom mohli byť tie, kam sa vyžaduje očkovanie s typom "aktívna imunizácia". Ešte skúsim pohľadať, či už nejaký podobný zoznam krajín neexistuje.
Shigi
 
Příspěvky: 24
Registrován: 19 dub 2016 12:48


Zpět na Očkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron