Chybějící spojení mezi mozkem a imunitním systémem - objev

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Chybějící spojení mezi mozkem a imunitním systémem - objev

Příspěvekod Franta » 02 čer 2015 14:00

Obrázek
Stará mapa lymfatického systému(vlevo) a aktualizovaná mapa která odráží nový objev University of Virginia School of Medicine.

V senzačním objevu, který přepisuje desítky let staré učení v knihách, zjistili výzkumníci z University of Virginia School of Medicine, že mozek je přímo napojený na imunitní systém cévami o kterých se předtím nevědělo že existují. Je překvapující, že takové cévy by mohly unikat detekci když je lymfatický systém celého těla zmapován, ale opravdový význam tohoto objevu spočívá v jeho dopadu který by mohl mít na výzkum a léčbu neurologických nemocí od autismu přes Alzheimera až k roztroušené skleróze.

"Místo toho aby jsme se ptali "Jak zkoumat imunitní reakce mozku?", "Proč mají pacienti s roztroušenou sklerózou ataky ?" tak se k tomu můžeme dobrat mechanicky. Protože mozek je jako každá jiná tkáň připojen na periferní imunitní systém přes meningeální lymfatické cévy," říká Jonathan Kipnis, PhD, professor in the UVA Department of Neuroscience and director of UVA's Center for Brain Immunology and Glia (BIG).
"To naprosto zcela mění způsob kterým vnímáme neuro-imunitní interakce. Vždycky před tím jsme to chápali jako něco esoterického co nemůže být zkoumáno. A nyní můžeme pokládat mechanistické otázky."

"Věříme že v každé neurologické nemoci, která má nějaké spojení s imunitou, mohou tyto cévy hrát hlavní roli, řekl Kipnis. "Lze si jen těžko představit, že by toto cévy nebyly zapojeny do neurologické nemoci která je spojena s imunitou."

Kevin Lee, PhD, chairman of the UVA Department of Neuroscience, popsal svou reakci na objev učiněný Kipnisovou laboratoří: "Když mi poprvé tito chlapci řekli základní výsledky, tak jsem řekl pouze jednu větu: "Budou měnit učebnice. Nebyla v nich nikdy zmínka o lymfatickém systému centrální nervové soustavy, a bylo velmi jasné z prvního výjimečného pozorování - a od té doby udělali mnoho studií aby své objevy podpořili - že to zcela zásadně změní způsob kterým se lidé dívají na vztah centrálního nervového systému s imunitním systémem."

Rovněž Kipnis byl nejprve skeptický. "Opravdu jsem nevěřil, že jsou v těle struktury o kterých jsme nevěděli. Myslel jsem si, že je celé tělo zmapováno. Myslel jsem si, že takovéto objevy už dávno skončily v půlce minulého století. Ale zjevně neskončily."

Velmi dobře skryté

Objev bylo možno učinit díky práci Antoine Louveau, PhD, postgraduálního studenta z Kipnisovy laboratoře. Cévy byly detekovány poté co Louveau vyvinul metodu montáže myších meningů - membrány chránící mozek - na jednu destičku, tak aby mohly být zkoumány jako celek. "Bylo to právě docela jednoduché", řekl. Zafixovali jsme meningy v "přiléhavé čepici", tak aby byla tkáň zabezpečena ve svém fyziologickém stavu a potom jsme jí rozpitvali. Kdyby jsme to udělali jiným způsobem, tak by to nefungovalo.

Poté co si všiml vzorku podobnému cévám v distribuci imunitních buněk na svých destičkách(sklíčkách), tak ho otestoval na lymfatické cévy a oni tam byly. Nemožné existovalo. Tiše mluvící Louveau si na ten moment vzpomíná: "Zavolal jsem Jonyho (Kipnise) k mikroskopu a řekl jsem, "Myslím že něco máme.""

Tyto mozkové lymfatické cévy, které unikaly celý čas pozornosti Kipnis popsal jako "Velmi dobře ukryté" a upozornil na to, že jdou s hlavními krevními cévami dolů v dutinách, což je oblast, kterou si lze těžko představit. "Jdou tak těsně s krevními cévami, že je snadno přehlédnete," řekl. "Jestli nevíte co hledáte, tak je přehlédnete."

"Zobrazování těchto cév na "živo" bylo zásadní k demonstrování jejich funkce a to by nebylo možné bez spolupráce s Tajie Harris", upozorňuje Kipnis

Harris, a PhD, je assistant professor neurověd a členem BIG centra. Kipnis také poděkoval "fenomenálním" chirurgickým dovednostem Igora Smirnova, výzkumného spolupracovníka z Kipnisovi laboratoře, jehož práce byla zásadní k úspěchu zobrazování v této studii.

Alzheimer, Autismus, RS a více

Tato neočekávaná přítomnost lymfatických cév vyvolává obrovské množství otázek na které je třeba odpovědět, především o práci mozku a nemocech které trápí mozek. Například si vezměme Alzheimerovu nemoc. "U Alzheimerovi nemoci se v mozku akumulují velké shluky bílkovin", řekl Kipnis. "Myslíme si, že se mohou akumulovat právě proto, že nejsou účinně odváděny těmito cévami." Poznamenal, že tyto cévy se věkem mění, takže role kterou hrají při stárnutí je to co je třeba dále prozkoumat. A také existuje obrovské množství jiných neurologických onemocnění, od autismu až po roztroušenou sklerózu, které musí být znovu prozkoumány ve světle přítomnosti těchto poznatků které před tím neexistovaly.

Obrázek
Jonathan (Jony) Kipnis

Obrázek
Antoine Louveau

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 122445.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Chybějící spojení mezi mozkem a imunitním systémem - obj

Příspěvekod Franta » 02 čer 2015 18:51

Moje poznámka, tento objev by mohl vysvětlovat proč něco může být na CCSVI jejíž možnou účinnost se nepodařilo vysvětlit. Rozšiřování cév může totiž mechanicky ovlivňovat i tyto lymfatické cévy o kterých se nevědělo, když jsou v těsné blízkosti krevních cév. Ale to je jen taková moje úvaha. Dále špatná funkce těchto cév může například vysvětlovat akumulaci železa v mozku u RS atd... Myslím, že to vědcům otevírá úplně nové pole ke zkoumání.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron