Bezlepková dieta

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Bezlepková dieta

Příspěvekod Franta » 27 led 2015 09:16

(Moje pozn: slyšel jsem že někomu pomáhá, když vynechá ze své stravy lepek, a že u někoho má roztroušená skleróza možná nějakou příbuznost s nemocí zvanou Celiakie)

V článku autor píše jak se mu přitížilo, když jedl backlavu a dále nevědomky jedl v restauraci kuskus.


http://www.naturalnews.com/048395_multi ... sease.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Bezlepková dieta

Příspěvekod dulca » 27 led 2015 12:16

Me se vynechanim lepku udělalo líp, poklesla únava. Zmizely trávicí problémy a ruzne ekzemy. Podezření jsem měla dlouho, ale doktorum se to nezdalo. Tak jsem se na obíhání kožních, praktiku vykaslala, vysadila a výsledek me překvapil.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Bezlepková dieta

Příspěvekod damanhur » 30 bře 2015 22:48

damanhur píše:
Hana RS píše:Podle mé zkušenosti, příčina roztroušené sklerózy je lepek, mléko a cukr. Nijak nefantazíruji, vyléčila jsem se z RS pomocí bezlepkové a bezmléčné diety s vyloučením cukru (včetně ovoce) za rok a půl. Trpěla jsem RS od svých 19 let do 24 let, ke konci byl pro mě problém ujít 300 metrů o francouzských holích. Doktoři mi řekla, abych se psychicky připravila na vozíček. Pak jsem se dozvěděla o dietě a vrhla se do ní po hlavě. A vyplatilo se mi to. Dnes jsem v pořádku. Dieta je to možná trochu krutá, ale rozhodně nese výsledky.


Stejně jako v jiných vláknech prosím o alespoň jeden odkaz z médií, nebo o uvedení dokumentu, ve kterém je potvrzen nebo zadokumentován tak pozitivní výsledek.


Prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc., Ústav klinické imunologie a alergologie LF UK a FN Hradec Králové napsal zajímavý příspěvek z něhož část cituji, celý je v odkazu níže:
...
Lepek nezpůsobuje žádné jiné imunopatologické nemoci, včetně roztroušené sklerózy. Fakt, že celiakie bývá u nemocných často spojena s dalšími imunopatologickými nemocemi, zvláště cukrovkou I. typu, lze vysvětlit patogenetickými mechanismy. Je tedy naprosto vyloučeno, se současnou vědeckou znalostí nesnášenlivosti lepku, že lepek je obecně škodlivý a že vyloučení lepku z potravy vede k zlepšení zdravotního stavu a dokonce může pozitivně ovlivnit průběh roztroušené sklerózy. Tyto mýty musíme jednoznačně odmítnout. Je možné doporučit všem lidem, kteří se obávají nesnášenlivosti lepku, aby požádali svého lékaře o vyšetření autoprotilátek anti tTG. Toto vyšetření je v naší zemi běžně dostupné a je možné si cenu uhradit. Cena není vysoká, cca 300,- Kč. Měli bychom se pokusit, tyto informace šířit. Bohužel nepravdy, účelové lži se šíří velmi rychle a zvláště nemocní lidé jim snadno podléhají.

http://www.aktivnizivot.cz/zumpa/roztro ... m-a5074024
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Bezlepková dieta

Příspěvekod jablko » 06 dub 2015 02:09

možná se pan profesor Krejsek může mýlit, protože jiní profesoři mají jinou teorii:
viewtopic.php?f=21&t=1556&p=4788
jablko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2014 19:57


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron