GA Depot - Copaxone 1x měsíčně - fáze 2a

Nejdříve cca v roce 2018
V této fázi jsou léky testovány na větší skupině pacientů. A tak výsledky z této fáze napoví o jak účinný lék se jedná.

GA Depot - Copaxone 1x měsíčně - fáze 2a

Příspěvekod Franta » 17 pro 2014 22:05

Není to přímo Copaxone od Tevy, ale stejná účinná látka ve formuli od Map Pharma Ltd.
První pacient se s tím začal léčit ve studii ve fázi IIa
Společnost plánuje že pilotní zkoušku ve fázi III zahájí v roce 2015. V roce 2018 proběhne registrace a patentová ochrana potrvá do roku 2030

https://ca.finance.yahoo.com/news/first ... 00147.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: GA Depot - Copaxone 1x měsíčně - fáze 2a

Příspěvekod vychodocech » 17 pro 2014 23:05

To jsem zvědavý jak tohle bude účinkovat, neumím si představit jakáže to bude koňská dávka, aby to vydrželo v těle celý měsíc. Nechápu co tím je myšleno ta formula - ale je to rozhodně zajímavé.

Doplňuji:

Tak jsem si to přečetl důkladně a píše se tam: - injekce je do svalu jednou za 4 týdny v dávce 80mg, probíhá nábor pacientů (má jich být 20) a jde o pacienty co byli již léčeni copaxonem minimálně 12 měsíců, studie bude probíhat po dobu jednoho roku. Studie bude posuzovat bezpečnost a účinnost a snášenlivost této varianty podávání glatirameracetátu.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: GA Depot - Copaxone 1x měsíčně - fáze 2a

Příspěvekod Franta » 17 pro 2014 23:19

si myslím že ty molekuly GA budou spojené s nějakým nosným polymerem, který se v krvi pomaleji odbourává
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: GA Depot - Copaxone 1x měsíčně - fáze 2a

Příspěvekod vychodocech » 17 pro 2014 23:24

No možná asi ano, snad to mají vymyšleno. Já se ale divím, že to chtějí dát do jedné injekce do svalu, není to takový zastaralý způsob podávání? Spíše bych čekal, že to půjde pod kůži nebo orálně.

Myslím si, a to mi jistě každý kdo bere copaxone potvrdí, že optimální podávání copaxone (glatirameracetátu) by bylo jednou týdně pod kůži. Ale to je jen přání.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Léky ve fázi 2 klinických studií včetně těch co na tuto fázi čekají

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků