Milgamma N

Diskuse o současných lécích, léčivech ale i léčbách roztroušené sklerózy.

Re: Milgamma N

Příspěvekod dulca » 10 lis 2014 21:13

Milgamu N si muzes v tabletach normalne koupit sama nepotrebujes recept, recept potrebujes akorat, kdyz jsou to injekce do svalu... me to pise neurolozka od zacatku, bere to jako samozrejmost.... takze pri kazdem zhorseni, kdyz se citim vic unavena, atd.... me spis nez Milgama pomohl Aneurox, na brneni 100%.. oko se mi lepsi stale a jsou to tri roky od zanetu, jsem zvedava jestli to dojde do puvodniho stavu...

v centru mi nikdo co melo smysl nepredepsali, nedoporucili, takze to resim mimo centrum....

Milgamu ti muze predepsat i praktik nebo detsky...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 10 lis 2014 22:29

Diky moc Dulco za cenne rady a promptni reakci, tusite, zda se muze Milgamma uzivat paralelne s tim Aneuroxem? Dekuji. Jinak diky bohu za toto forum, clovek tu najde odpovedi temer na vsechny otazky, inspiraci i pomocnou ruku ...
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 10 lis 2014 22:35

LenkaNiki píše:Zajimalo by mne, pri jakych obtizich se predepisuje Milgamma a zda ji predepisuji v RS centru?

Lenko, tak jak jsem psal v úvodu, Milgamma N se používá u nervových onemocnění, v případě RS se hojně používá, jelikož kombinace B vitamínů v Milgammě zlepšuje rekonvalescenci. Vlastně nejde jen o vitamín B12. V případě očních atak je vhodnější použít injekční aplikaci, ta zajistí lepší vstřebání v maximální dávce. Tabletové verze lze také použít, avšak tělo si vezme jen co pojme trávící trakt, zbytek vyloučí.

Sám jsem měl mnoho očních atak, vím, že s očima je to na dlouho, zlepšování je pocitově pomalé než se to srovná. Vitamíny v Milgammě jsou dobré, injekční podávání je maximum, co se dá v tu chvíli pro to udělat. Injekční formy jsou na předpis, vše si ale hradí pacient, pojišťovna nic nehradí. Milgammu N může předepsat jak neurolog, tak i praktický lékař.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod dulca » 10 lis 2014 23:01

Já to používám spolecne :-)
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 10 lis 2014 23:39

Dulco, Vychodocechu moc obema dekuji, snad lekarku v RS centru presvedcim a recept pro dceru dostanu, pediatricka mi ho urcite neda, dcera je jeji jediny pacient s RS a pani doktorka je sice zlata, ale az presprilis opatrna predevsim co se vitaminu tyka.
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 10 lis 2014 23:46

U dětí je to složitější, mělo by se to konzultovat u dětského lékaře, stejně tak u neurologa. Kolik je dceři?
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod petankl » 11 lis 2014 06:51

Ja beru milgamu N od diagnozy pred lety kazde rano jednu tabletu. Myslim, ze ti spis pomaha citim se po tom ok. Poprve mi to predepsala neurolozka mimo centrum jeste nez jsem do centra zacal chodit. Rs neurolog o tom ani nevi, ze to beru, ale myslim si, ze by ho to ani nezajimalo. Je to pro nej podpurna lecba bez velkeho ucinku.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 12 lis 2014 13:45

Volala jsem do RS centra, neuroložka, ke které s dcerou (bude jí šestnáct) docházíme, bude až ve čtvrtek, tak uvidíme, zda nám tu injekční formu Milgammy předepíše, sestřička říkala, že s ní určité pozitivní zkušenosti mají. Každopádně, pokud to nevyjde, nasadím dceři alespoň tu tabletovou formu namísto B-komplexu. Také jsem se ptala na ten Aneurox, který doporučuje Dulca, proti brnění nohou, kterým dcera občas trpí, a bylo mi řečeno, že o tomto podpůrném léku nikdy neslyšely (v sesterně), tudíž s ním žádné zkušenosti nemají, pro tento účel doporučují pouze hořčík (Magne B6). Tak jsem zvědavá, co se zítra od paní doktorky dozvím ...
Všem Vám moc děkuji za cenné rady
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 12 lis 2014 14:17

Pokud je skoro dospělá, tak problém nevidím. Obvykle se aplikuje krabička injekcí (1x denně po dobu pěti dní), ale pokud je to po tak dlouhé době, tak doporučuji injekci ob den nebo každé tři dny a rovnou dvoje balení injekcí (tedy 10 kusů), je to nepříjemné na ty tři týdny, ale vždy to mělo nějaké výsledky (tedy alespoň u mne). Magne B6 se hodně používá, ale dle mého názoru jsou jiné lepší a levnější přípravky obsahující hořčík - ostatně je dobré se zeptat v lékárně.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod dulca » 12 lis 2014 15:07

LenkaNiki píše:Volala jsem do RS centra, neuroložka, ke které s dcerou (bude jí šestnáct) docházíme, bude až ve čtvrtek, tak uvidíme, zda nám tu injekční formu Milgammy předepíše, sestřička říkala, že s ní určité pozitivní zkušenosti mají. Každopádně, pokud to nevyjde, nasadím dceři alespoň tu tabletovou formu namísto B-komplexu. Také jsem se ptala na ten Aneurox, který doporučuje Dulca, proti brnění nohou, kterým dcera občas trpí, a bylo mi řečeno, že o tomto podpůrném léku nikdy neslyšely (v sesterně), tudíž s ním žádné zkušenosti nemají, pro tento účel doporučují pouze hořčík (Magne B6). Tak jsem zvědavá, co se zítra od paní doktorky dozvím ...
Všem Vám moc děkuji za cenné rady


dozvis se, ze je to kravina, aspon me tak odpovidaji na vsechny doplnky, je to drahsi, ale jedine co mi na brneni pomaha, s horcikem se muzou jit vycpat, nulovej efekt, jediny, je horcik v infuzich 20%, ten mi zabira na krece uplne luxusne, ale ten ti tam taky nepredepisou a ani neaplikuji, podle nich kravina,....takze ja mam neurolozku mimo centrum, ktera tyhle veci pouziva, funguji, akorat si to platim sama..
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Milgamma N

Příspěvekod jana50 » 13 lis 2014 08:37

Lenko, taky dávám synovi Milgammu N, ale jen tabletovou formu, už asi půl roku. Kupujeme si ji sami a dávám ji místo B-komplexu. Injekce nezkouším, protože mu je 17 let a to jsou vskutku báječná léta - vlastní rozum, nic nechce, nic nebude.
jana50
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2013 19:30

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 14 lis 2014 00:26

Tak pani doktorka z RS centra mi po objasneni duvodu, proc bych chtela dceri nechat predepsat injekcni formu Milgammy, naprosto bez obalu a bez jakehokoliv naznaku empatie rekla, ze mame pocitat s tim, ze to oko uz muze zustat natrvalo poskozene a zadna dalsi podpurna lecba s tim nic neudela, nicmene, ze aplikace Milgammy neni nic proti nicemu... O recept pry mam ale pozadat detskou lekarku. Pediatricka byla mnohem vstricnejsi, recept pry klidne napise, ale protoze dceru zna dobre i po psychicke strance a vi, ze ma problemy s aplikaci Avonexu a s injekcemi vubec, doporucuje zatim zacit s Milgammou v tabletach s tim, ze pri nejake dalsi navsteve jakoby mimochodem dceri ty injekce Milgammy navrhne sama. Asi to tak bude nejlepsi, i kdyz bych chtela zacit co nejdrive, nicmene pravdou je, ze moje pubertalni dcera mnohem vic respektuje nazory a doporuceni jinych, nez sve matky ...
Mimochodem o Aneuroxu nevedela nic ani jedna z lekarek, ale uz jsem si ho trochu nastudovala na netu a konzultovala se znamou lekarnici a i na doporuceni Dulci jsem ho objednala, tak doufam, ze pomuze.
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 14 lis 2014 01:42

No obvykle regenerace po oční atace trvá až 1 rok, někdy i déle, oko by se mělo postupně zlepšovat, jistě, není zaručeno, že bude na 100%, to nikdo dopředu neřekne. Já měl již několik očních atak, taky zásluhou B12 nebo Milgammy se to vždy postupně zlepšovalo, je to prokazatelné. Docela by mě zajímalo, do jakého MS centra chodíte, oční ataka se léčí nejdříve (nejčastěji) kortikoidy v infuzní formě (solu-medrol), poté se v několika vlnách aplikují právě B12 nebo milgamma, krom toho lze samozřejmě aplikovat orální formu B12 nebo milgammy.

Když slyším jaké mají postupy některá MS centra (s některými mám zkušenosti), tak mě to někdy nadzvedne ze židle (tak jako minule v MS ČB), možnosti doléčení oční ataky těmito vitamíny měly v MS centru navrhnout samy ihned po dokončení terapie kortikoidy.

Pokud to shrnu, MS centrum bez problémů může předepsat injekční formu B12 nebo Milgammu i bez doporučení na dětským, recept vystavený neurologem na milgammu nemá žádný vliv na rozložení nákladů nemocnice, jelikož není hrazena ze zdravotního pojištění (v tom vidím neochotu MS centra). Je dobře, že máte dobrou dětskou lékařku, její postup je určitě správný, zvolila asi to nejlepší řešení. Kombinace Avonexu a dalších injekcí je samozřejmě o to nepříjemnější, ale dá se to rozložit a pokud půjde o šikovnou zdravotní sestru (na tom dost záleží), která bude aplikaci provádět, tak problém nebude.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod petankl » 14 lis 2014 07:47

Ja mel take radu ocnich atak od neuritid, pres diplopie az k nystagmu a vsechno se po davce kortikoidu a uzivanim podpurnych vitaminu (milgamaN-B, horcik, C) upravilo. Moc nechapu co pani neurolozka sleduje, ocni ataky mivaji ze vsech typu nejvetsi pravdepodobnost uplne napravy a k ni dochazi casto i sponntane, i kdyz vypadaji prvne hrozne (no ale ktera ataka ne ze..). Oko je pro cloveka nejdulezitejsi smyslovy organ, takze se telo snazi ztratu co nejdrive napravit. Navic mlade telo bude mit navic hodne kapacit to spravit.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 14 lis 2014 11:00

Moc děkuji za všechny Vaše příspěvky a cenné rady, bez nich bych žila s představou, že v RS centru nám doporučili skutečně maximum, co je pro uzdravení po oční atace možné. Že tomu tak není, zjišťuji postupně až "samostudiem" na netu a to především díky tomuto fóru. Dceři diagnostikovali RS koncem dubna 2014, od 1.-15.5. byla hospitalizována na dětské neurologii v nemocnici, absolvovala tuším 12 infuzí vysokých dávek Solu-medrolu, po té Medrol tbl 32mg do konce června, od července 16mg s postupným snižováním, léčba kortikoidy ukončena koncem září (kortikoidy brala 5 měsíců). Mezitím byla začátkem června převedena do RS centra , od července užívá Avonex a tam jí krom Vigantolu a Helicidu a později ještě hořčíku, nedoporučili resp. nenavrhli vůbec nic (žádnou Milgammu ani B12), ačkoliv jsem se na možnost léčby oka neustále ptala, pořád stejná písnička: oční nerv se léčí samovolně, neexistuje nic, co by tomu pomohlo a to samé mi bylo řečeno i na očním. To, že by měla brát vitamíny skupiny B jsem se dozvěděla od imunoložky a na tomto fóru, jiná lékařka (mimo RS centrum) doporučila užívání Caltrate Plus (vápník) v souvislosti s možným vznikem osteroporózy při dlouhodobém užívání kortikoidů, ještě jsem přidala Biopron 9 a Omega 3. Takže, pokud bych nenarazila na toto fórum, pravděpodobně bych se nikdy nedozvěděla o dalších možnostech léčby
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

PředchozíDalší

Zpět na Schválené léky na roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron