Atopický exém

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 05 srp 2014 16:49

Objevují se články o zajímavém přístroji a metodě, jak vyléčit atopický exém:
http://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi ... -krve.html

Bude-li mít někdo praktickou zkušenost, prosím o info.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 12 srp 2014 11:50

Na stránce transfuzního oddělení je nyní následující sdělení:
http://nemocnicenovyjicin.agel.cz/oddel ... fuzni.html

Praktické zkušenosti tedy budou známy až na přelomu roku, případně ještě později, a sdělení také naznačuje, že i organizačně to nebude tak jednoduché, jak by se dalo usuzovat ze článků v médiích. Asi budeme muset trpělivě vyčkat, jak se přístroj a metoda osvědčí. Ale už vlastní projekt vypadá zajímavě.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 27 srp 2014 07:35

Trochu mě překvapila část informace na stránkách firmy Biogen Idec, zvýraznil jsem ji tučně:
Situace, které mohou – avšak nemusí – přispět ke vzniku ataky, shrnujeme v následujícím přehledu:
infekce, zejména virové, jako např. chřipková infekce,
aktivní očkování,
operace,
závažnější poranění,
hormonální změny: puberta, šestinedělí, klimakterium,
silný a neustávající stres,
výrazná tělesná a duševní zátěž,
léky stimulující imunitu (jako např. přípravky z třapatky nachové [Echinacea purpurea], imunoaktivní kmeny baktérie E. coli proti recidivujícím infekcím močových cest, apod.),
desenzibilizující léčba (užívaná v terapii alergií).

Celá informace je na stránce:
http://www.biogenidec.cz/roztrousena_sk ... px?ID=9387

Ten předpoklad a podezření, že jak se začne zasahovat do imunitního systému, může to později vyvolat velký problém, se budu snažit víc doložit. Nemáte někdo odkazy na publikované výsledky, které by rizika desenzibilizující léčby potvrzovaly? Každopádně je asi na místě přistupovat k desenzibilizující léčbě opatrně a s větším rozmyslem.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod Romka » 27 srp 2014 09:10

atopickou dermatitidu,zvýšené jaterní testy a zánět lymfatických uzlin,z nichž jednu mi museli odebrat aby se prokázalo že nejde o lymfom nastartovala studijní léčba od Biogenu.Sešly se 3 závažné faktory kvůli kterým mne ze studie po 30 měsících vyloučili. To ovšem neznamená, že lék který je ve 3 fázi před schválením nebude účinný. Teď po 7 měsících od ukončení všechno samo odeznělo,zatím nemám žádnou léčbu a další návrh na studii odmítám.Čekám co bude dál.Přála bych si léky 1 volby,nejraději copaxone ;)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Atopický exém

Příspěvekod dulca » 27 srp 2014 16:36

Já bych z toho seznamu co vypsal Damanhur mela poznámku k Echinacei, dostávám ji v jedné směsy bylin Traumeel od firmy Heel infuzne právě v době atak a super. Ono to s tou Echinaceou je taky jedna paní povídala. V antroposoficke medicíně je používana jako protizanetliva bylina, ale ne stimulant imunitního systému, takže dle jejich znalostí nevadí a z me vlastní zkusenosti mi dělá dobře. Ordinovano neurologem, žádné samoleceni.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Atopický exém

Příspěvekod Stanley Roe » 27 srp 2014 20:23

Ty informace o situacích, co mohou vyvolat ataku snad nejsou absolutně nic nového. Já jsem na sto pro přesvědčen, že jsem si zaktivizoval roztroušenou očkováním proti tetanu. Jinak to ostatní je prostě klasika, no o těch informacích, co vyvolá stres fyzický a psychický a že to není pro roskaře dobré už tu bylo snad napsáno hodně. Ale jak píše dulca, co se týká různých imunitu stimulujících přípravků, tak je to spíš individuální.

PS: No o té léčbě sem já vlastně nic neslyšel, ale už jen princip dráždění je z podstaty přeci rizikový.
Naposledy upravil Stanley Roe dne 27 srp 2014 21:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 27 srp 2014 21:04

Stanley Roe píše:Ty informace o situacích, co mohou vyvolat ataku snad nejsou absolutně nic nového. Já jsem na sto pro přesvědčen, že jsem si zaktivizoval roztroušenou očkováním proti tetanu. Jinak to ostatní je prostě klasika, no o těch informacích, co vyvolá stres fyzický a psychický a že to není pro roskaře dobré už tu bylo snad napsáno hodně. Ale jak píše dulca, co se týká různých imunitu stimulujících přípravků, tak je to spíš individuální.


Naopak si myslím, že nově je k zamyšlení konstatování, že ke vzniku ataky může přispět desenzibilizující léčba. Je to léčba, kterou řada z nás absolvovala a dříve byla hodně populární, používaná a prezentovaná jako přirozená a neškodná. No a teď, v případě, že tuto informaci má Biogen Idec podloženou, se začíná přiznávat, že to tak neškodné nebylo a není.Souhlasím s názorem, že by lékaři měli ke každému pacientovi přistupovat individuálně a zvažovat vše v souvislostech. Lékařů je řada schopných, ale jsou i takoví, že rodinnou anamnézu nebo názor pacienta považují za ztrátu času :roll:
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 28 srp 2014 10:30

Žádná studie na rizikovost desenzibilizující léčby nebyla prováděna, ale osobně si myslím, že do toho nekompletního seznamu možných spouštěčů ataky, od Biogen Idecu, desenzibilizující léčba určitě patří. Mám zato, že už u dětí, u atopického ekzému, alergie, případně astmatu by měli být rodiče ve střehu, a zvažovat, čemu dítě vystaví. Je asi lepší poslat takové dítě na venkov, kde se pozvolna, s kontrolovanou dobou expozice, např. se zvířaty, roztoči a biologickým prachem setká, než do něj hustit desenzibilizující léčbu na roztoče a na prach. Stejně tak různá očkování. Dnes je sice daleko více informací, a už se nemaluje vše na růžovo, ale také je více až nátlakových komerčních reklam na různá očkování, např. v televizi na klíšťovou encefalitidu, rakovinu děložního čípku...a tady je určitě namístě rozvaha.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod LenkaNiki » 28 srp 2014 14:29

Stanley Roe píše:Ty informace o situacích, co mohou vyvolat ataku snad nejsou absolutně nic nového. Já jsem na sto pro přesvědčen, že jsem si zaktivizoval roztroušenou očkováním proti tetanu. Jinak to ostatní je prostě klasika, no o těch informacích, co vyvolá stres fyzický a psychický a že to není pro roskaře dobré už tu bylo snad napsáno hodně. Ale jak píše dulca, co se týká různých imunitu stimulujících přípravků, tak je to spíš individuální.

PS: No o té léčbě sem já vlastně nic neslyšel, ale už jen princip dráždění je z podstaty přeci rizikový.


Možná jsem to v tomto obsáhlém fóru přehlédla, ale mám dojem, že jste první, kdo zmínil domněnku o možné souvislosti vzniku RS a očkování. Při stanovení diagnózy RS mojí dceři v květnu t.r. a mým dotazům ohledně možnosti vzniku této nemoci, jsem od dvou lékařů - neurologů slyšela právě i tento názor, tedy že na rozvoji RS se může podílet i očkování s tím, že oficiálně to ale potvrzené samozřejmě není a že skutečný původ onemocnění zatím zjištěn nebyl. Nicméně se mi náhodou dostala do rukou kniha "Doba jedová" od MUDr. Strunecké, ve které se o negativním dopadu vakcinace na lidské zdraví hodně hovoří - zajímalo mne především očkování CERVARIX a proti klíšťové encefalitidě (které dcera vloni absolvovala) a vysloveně je zde zmíněno, že právě toto očkování může vyvolat vznik autoimunitního onemocnění, krom jiného i roztroušenou sklerózu! Bohužel s tím už zpětně nic neudělám, člověk chce dítě ochránit a takhle to končí ....
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Atopický exém

Příspěvekod Miguel » 28 srp 2014 19:49

Co se týče původu MS, všichni se jenom dohadují a nikdo neví nic.
RS je tady od osmnáctého století a očkování pár desítek let...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 01 zář 2014 06:03

Dnešní tlak cizorodých látek, jedů, různých druhů záření a dalších "civilizačních výdobytků" na lidský organismus je ale zcela nesrovnatelný s životními podmínkami ve středověku a raném novověku. Hektický životní styl a stres to jen násobí. Není tedy divu, že pak lidský imunitní systém ten tlak neustojí a chová se jinak než by měl. Dětí, které se od kojeneckého věku potýkají s atopickým ekzémem je stále víc. Mohou následovat alergie, astma a predispozice k závažným autoimunitním onemocněním. Pak může opravdu stačit ta poslední kapka, třeba jako očkování, a pomyslný pohár přeteče. Proto každé očkování, každou desenzibilizaci a léčbu (např. často a dlouho antibiotika) dobře zvažovat. Jsem přesvědčený, že cesta je v celkové změně životního stylu a životního prostředí, v celoplošném biodynamickém zemědělství a potravinářství a v symbióze tradiční medicíny s ověřenými postupy anthroposofie, čínské medicíny a dalších.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod dulca » 01 zář 2014 09:19

damanhur píše:Dnešní tlak cizorodých látek, jedů, různých druhů záření a dalších "civilizačních výdobytků" na lidský organismus je ale zcela nesrovnatelný s životními podmínkami ve středověku a raném novověku. Hektický životní styl a stres to jen násobí. Není tedy divu, že pak lidský imunitní systém ten tlak neustojí a chová se jinak než by měl. Dětí, které se od kojeneckého věku potýkají s atopickým ekzémem je stále víc. Mohou následovat alergie, astma a predispozice k závažným autoimunitním onemocněním. Pak může opravdu stačit ta poslední kapka, třeba jako očkování, a pomyslný pohár přeteče. Proto každé očkování, každou desenzibilizaci a léčbu (např. často a dlouho antibiotika) dobře zvažovat. Jsem přesvědčený, že cesta je v celkové změně životního stylu a životního prostředí, v celoplošném biodynamickém zemědělství a potravinářství a v symbióze tradiční medicíny s ověřenými postupy anthroposofie, čínské medicíny a dalších.


Ty tady delas reklamu "alternative" co z toho praktikujes? Pises tu akorat zkusenosti z klasickou skolskou medicinou o alternative a osobnich zkusenostech si nenapsal ani tuk.

Kdybys o tom neco vedel tak vis, ze antroposoficka medicina patri mezi integrativni medicinu, ktera spojuje jak chemii, tak prirodu, dle potreb konktretniho pacienta. Nekdy ma vyznam a je dulezite pouzit chemicke leky a nekdy staci prirodni. Pak to funguje a dosahuje se vybornych vysledku.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 01 zář 2014 11:55

U mě je to hodně o souvislostech. Před poměrně už delší dobou :D jsem s úctou pozoroval "horu"(ve skutečnosti je to vrch) Bořeň u Bíliny, fascinovaly mě jeho různé projevy a tváře během ročních období i během dne a noci. Východ slunce nebo západ u něj má v sobě něco magického a to nepřeháním. Rozhodně stojí za opakovanou návštěvu, z každého pohledu je jiný. Nutí k zamyšlení, k meditaci, ke zklidnění. Celá tato národní přírodní rezervace na mě působí jako časoprostorové pojítko.
http://www.boren-lide.wbs.cz/
Dlouhodobě mám profesní zkušenost s biodynamickým zemědělstvím, zahradnictvím a potravinářstvím. Ověřil jsem si prakticky, že Steinerovy biodynamické metody fungují.
No a myslím si, že důležitou branou do těla je kůže, proto kosmetika Weleda, Wela ...(Dnes nás reklama nutí na sebe napatlat a nastříkat kdeco "úžasného", přitom přes pokožku se to vstřebává a...)
No a mýdla, to je kapitola sama pro sebe...
Také oblečení a statická elektřina, podle mě další civilizační mínus.
V antroposofické medicíně hlavně byliny, různé dávky, vhodně volený čas a rytmus přípravy. Dle mého názoru právě tudy vede jedna z cest pro moderní medicínu.
Jinak úcta k duševní hygieně a léčbě, věřím v auru a byl jsem nadšený na Biofachu :)
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Atopický exém

Příspěvekod dulca » 01 zář 2014 13:15

To co pises o antroposoficke medicíně je blbost, vzal si jednu lidí část a hlásás, ze tohle je antroposoficka medicína. Zacla bych tim, ze jsou to klasicky vzdělání lékaři a k tomu mají nadstavbu. Když je potřeba tak napiši jakykoliv lék i chemosku, když neni potřeba nenapisi a sáhnou po něčem prirodnim nebo to vhodné kombinují. Léky se vyrábí kromě bylin, i z různých kovu,minerálů, hmyzu a zvířat. Hodne se tam pracuje s teplem. Kromě léků se používají různé koupele, rytmické masáže atd. Je toho spousta, vše s ohledem na toho konkrétního pacienta.
V autu neni potřeba věřit to je skutečnost.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Atopický exém

Příspěvekod damanhur » 01 zář 2014 13:21

Nic nehlásám, odpovídal jsem jen na Tvůj předchozí příspěvek, co já si z toho zatím vzal. Co z toho je blbost?
S tou aurou to nevidí všichni tak jednoznačně jako my dva ;)
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Další

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron