Výpis z karty od obvodaka

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Monika46 » 11 srp 2014 18:27

Zdravím,
Mám dotaz, můj novy zaměstnavatel po mě chce kopii z lék.dokumentace pro svého závodního lékaře. Byla jsem za svým obvod aktem a řekla jsem mu ať mi tam nepíše ze mám RS. No a on mi tam napsal úplně všechno ze jsem byla hospitalizováno na neuro a ze dle MRI mám vycecetna demyl. ložiska na mozku a CSN. Šla jsem za nim ať mi to tam nepíše ze to zaměstnavatele zajímat nemusí ze jsem měla jen 1 ataku a jsem v CIS atd..celkové ze to nemusí uvádět....samozřejmě o tom nechtěl vůbec slyšet a nezměnil mi to. Nemáte nějaké rady co os tím, existuje nějaký paragraf kde se to uvádět nemusí? Jinak je mi jasné ze mám stop do práce a celkové po zbytek život s tím mě nikdo nikde nezaměstna. Krásný, ve 28letech a to rs mam 2 roky jsem ve fázi CIS , ve studii tedy pro pojišťovnu zdravý člověk tak nevím proč by mě to mělo omezovat když mě rs vlastně zatím nijak neomezuje
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod dulca » 11 srp 2014 18:48

No obávám se, ze to zavodak vědět musí, a že nenajdes zadneho seriózního obvodaka , který by si to nenapsani vzal na triko. Akorát zpravu nedavej do ruky zamestnavateli ten na to pravo nemá, ale rovnou zavodnimu při lékařské prohlídce. On píše zprávu jestli jsi prace schopna nebo ne. A nese za to zodpovědnost, jestli napíše bez omezení a vznikne pracovni uraz.
Jakou máš jistotu, ze se ti RS nerozvine? Jsou lidí co se jim to rozjelo po 10 letech od první příhody.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Monika46 » 11 srp 2014 20:28

Co přijde za deset let budu řešit až to přijde. Nechápu proč jeden obvodak to nenapíše a druhy s tím ma problémy :evil:

Taky jde o to ze pokud bych jednou obvod aktiv zprávu nedala tak o ničem neví ... Tudíž nechápu proč s tím děla takový problémy o to jde hraji si na odborníky a přitom to jsou ....
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod dulca » 11 srp 2014 20:55

Tak ataku můžeš mit třeba zitra to nikdo neví co bude a kdy.
Nevim proč si naštvaná na obvodaka, proč chces po něm, aby kvůli tobě lhal. Případný pruser půjde za ním. Zaměstnavatel se to dozvědět nemusí, závodní lékař taky musí dodržovat lékařské tajemství. Když predas zprávu primo zavodakovi, tak zaměstnavatel nic vědět nebude.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Monika46 » 11 srp 2014 21:38

Co asi tak obvodak ví o RS?myslim si ze pomalu nic a když tak jen to nejhorší takže proto se toho obavám ze mi do papíru napíše ze nejsem schopna práce ....
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod dulca » 11 srp 2014 21:48

To myslíš, ze obvodaci jsou dementi? Co predjimas neco co se nestalo. Co si zatím psala tak akorat popsala stav. Žádné závěry nedělala.
Na jakou pozici se hlasis, že tak jancis?

Mas nějakou lecbu, nebo žádnou. Podle toho co pises to zad až takový pianko neni, akorát jsi měla stesti, ze ti to nenapadlo žádná důležité centra.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Monika46 » 11 srp 2014 23:40

Nemusíš mi vykládat co se muže stát, to já vím a na to jsem se neptaly, popravdě?ANo, o obvodacich mám tohle mínění,ibubrofen si dokážu předepsat sama. A nevím proč mi takovem doktor musí ničit život, kdybych mu na stůl položila úplatek držel by pusu a udělá co já řeknu a popravdě mám pocit ze na tohle čekal .....

Nic, myslela jsem ze mi sem někdo napíše svoji zkušenost atd.....a ne ze mi tady někdo bude kázat jak mužů skončit :!:
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod dulca » 12 srp 2014 06:01

No jo ty vis vsechno nejlíp :-)....každý strůjce svého osudu a komu neni shůry dáno v apatice nekoupí. Tady se asi moc idiotů nenajde, kteri by tlačili doktora do lži. Vsechno ma své meze a ze někdo moc nenakoupil a nechápe co ma udělat to uz je jeho problém. Cvokar by za návštěvu taky stal, jinak se chystej na kapacky Solouse myslím, ze jsi na dobré cestě k rozjetí Rs v celé své nadhere.

Jen pro tvoje info jsou i dobri obvodaci, kteří ví o Rs víc než někteří panaci v centru. Život si kazis sama ne doktor, který odmítá lhát, ne vse je o uplatcich.

Franto prosím smaz celé tohle vlákno, nebo max. nech uvodni příspěvek.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Monika46 » 12 srp 2014 10:19

Nevím pro. By se to mělo smazat....čekám na reakce ostatních, pokud vím tak na klubu rs psalo dost lidi ze svoji nemoc zatloukaji dokud to jde. Jen jsem tu hledala radu a ne kázání od vědmy, která ví co mě čeká, nebudu se k tomu vyjadřovat, ale ty mi přijdes jako strašně nejšťastnější člověk, kterej kolem sebe jenom kope
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod petankl » 12 srp 2014 12:20

No ja bych zavodnimu lekari tu zpravu dal. Jednak o tom musi zachovavat tajemstvi a druhak pokud bude rozumny, tak se te zepta, jestli te ta rs omezuje v te praci. A pak mu treba reknes ze vubec, ze mas preparaty, co ti to zmirnuji a ze zvladnes toho jako zdravy clovek. A pokud rozumny nebude a zamestnavatel te kvuli tomu vhodi, tak se neda nic delat. Driv nebo pozdeji by to stejne prislo az prijde dalsi ataka a ty nebudes moct pracovat. Podivej se na to taky z pohledu toho zamestnavatele. Zamestnala bys ty sama nekoho takoveho, kdyby na jeho cinnosti visela tva kariera nebo finance?

Neda se nic delat, ale s diagnozou rs jsi na pracovnim trhu v principialni nevyhode i kdyz ti zatim jakoby nic neni. Zkus si najit takovou praci, ve ktere se to bude dat zkloubit s rs, navstevama neurologa, kapackama, atakama atd. Dost se ti ulevi a stejne to jednou budes muset resit. A co se tyka veku, jsou i rs pacienti, co je jim treba 16 a chodi na stredni skolu. Dokazes si predstavit jake to musi byt pro ne?
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod dulca » 12 srp 2014 13:07

Monika46 píše:Nevím pro. By se to mělo smazat....čekám na reakce ostatních, pokud vím tak na klubu rs psalo dost lidi ze svoji nemoc zatloukaji dokud to jde. Jen jsem tu hledala radu a ne kázání od vědmy, která ví co mě čeká, nebudu se k tomu vyjadřovat, ale ty mi přijdes jako strašně nejšťastnější člověk, kterej kolem sebe jenom kope

Jak kolem sebe kopu , ze ti napisu jak se svým dusevnim vyladenim můžeš dopadnout? Jsi vztekla na sebe, na zivot a svadis to na doktora, který je v tom nevině. Jen té upozornuji, ze tenhle doktor ti bude psat zprávy pro CSSZ.

Ten kdo je tu nepricetny vzteky jsi ty.
Jinak být zaměstnavatelem, který zjistí, ze mu zaměstnanec zatajil svůj zdravotní stav tak letí.
Já jsem šťastný a spokojený clovek, který akorát říká věci tak jak jsou a ze to potrefeny husy nemuzou vydejchat to neni můj problém.

Jinak v ty zprávě máš pravdu, i když nechtěně. :-p jsem nejšťastnější člověk, nikdy jsem se tak dobre necítila jako nyní.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod Romka » 12 srp 2014 17:36

Monika46 píše:Co asi tak obvodak ví o RS?myslim si ze pomalu nic a když tak jen to nejhorší takže proto se toho obavám ze mi do papíru napíše ze nejsem schopna práce ....

Moni moje obvodní lékařka má ve své evidenci více pacientů s RS.Tohle onemocnění je pro ni v kartě prvotní,pokud mám jakýkoliv zdravotní problém řeší jej s ohledem na moji diagnózu,nebýt její pečlivosti,studijní léčba by mi způsobila podstatně horší následky než doposud.Je to fajn ženská. :) Domnívám se,že závodní lékař by měl znát Tvůj zdravotní stav,naopak zaměstnavatele by měly zajímat především Tvé pracovní výsledky,když bude spokojen,nevím proč bys měla mít obavu o ztrátu zaměstnání.Pokud by se tak stalo,což v dnešní uspěchané době nevylučuji,budeš muset hledat něco jiného.Držím palce ať je zaměstnavatel v uvozovkách normální lidský člověk,který ví,že RS.nemusí znamenat sníženou pracovní schopnost jedince:)
Nějaký paragraf o mlčenlivosti těžko dohledáš
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Výpis z karty od obvodaka

Příspěvekod vychodocech » 12 srp 2014 17:47

Tak k tomu výpisu ze zdravotní karty:

- bohužel je to tak, pokud obvodní lékař dělá výpis ze zdravotní karty pro jiného lékaře (závodního, nebo i pro jiné účely), tak tam musí uvést vše ohledně zdravotního stavu - to mimo jiné souvisí i se zákonným pojistěním zaměstanců pro případy pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, jiná varianta neexistuje, případné soudní spory by mohly postihnout obvodního lékaře

- mám osobní zkušenosti s tím, že v mnoha případech existuje osobní spojení (kontakt) právě závodního lékaře (nebo zaměstavatelem určeného lékaře) se zaměstnavatelem, a ten se často diagnozu svého zaměstnance stejně dozví - takže nějaké lékařské tajemství je jen pro srandu králíkům - a těžko se bude někdo soudit o náhradu škody - jak zaměstnavatel tak lékař nebude přiznávat manipulaci s těmito informacemi

- osobně narážím právě na to, že pacienti s RS i u jiných onemocnění jsou v mnoha ohledech pracovně diskriminováni, jelikož nejsou v některých případech u výběrových řízení právě pro svoje onemocnění vybráni, nebo na poslední chvíli (po úspěšném absolvování výběrového řízení a návštěvy jejich lékaře) nejsou přijati.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron