Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Pro vysoce aktivní relaps remitující onemocnění
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 044686.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Výrobce: Biogen

Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod vychodocech » 21 srp 2013 20:42

Vyšel článek o vlivu JC viru a Tysabri na mozečkovou degeneraci buněk. článek je z 19.8.2013
Zde je překlad (pokud máte lepší - prosím přiložte):

Případ neuronopatie granulární vrstvy buněk mozečku s progresivní ataxií a cerebellární atrofií při léčbě natalizumabem u roztroušené sklerózy.

Tato kazuistika popisuje pacienta s roztroušenou sklerózou (RS), který byl léčen Tysabri po více než 4 roky a vyvinula se u něho progresivní ataxie chůze, apendikulární znaky (problémy s končetinamy) byly po dobu 4 měsíců.

MRI neukázalo žádné nové T2 nebo gadolinia léze (to jsou bílé léze RS), ale prokázalo cerebelární atrofii (mozečkový úbytek buněk). Mozkomíšní mok (CSF) byl pozitivní na JC virus při PCR testování (Polymerase Chain Reaction - "což je molekulární diagnostika"), léčba natalizumabem byla zastavena a byla provedena výměna plazmy aby se rychle odstranil cirkulující natalizumab.

Pacient se i nadále zhoršoval více než 2 měsíce, což si vyžádalo cerebelární biopsii a ta prokázala závažnou destrukci jádra buněk v kortikální struktuře s imunohestochemií* detekcí JC viru uvnitř jádra zbývajících jader buněk.

Progresivní multifokální leukoencefalopatie je typická pro mozkovou infekci JC virem, a to je vždy spojeno s T2 lézí na magnetické rezonancí (viz. NEJM JW Neurol 08.4.2013).

Syndrom cerebellární degenerace byl popsán při stanovení HIV infekce, která může být důsledkem genetické variace v JC viru.


KOMENTÁŘ
Lékaři předepisují natalizumab i pro RS pacienty, kteří mají positivní protilátky na JC virus, je třeba informovat o tomto syndromu progresivní ataxie s cerebellární atrofií. Vzhledem k tomu, že roztroušená skleróza také způsobuje ataxii, syndrom může být podceňován a připisován k progresi RS. Místo toho by měl být odebrán mozkomíšní mok (CSF) a pokud bude pozitivní na JC virus, tak natalizumab by měl být zastaven a měla by být zahájena výměna plazmy.


http://www.msnewschannel.com/2013/08/ty ... virus.html

* http://lekarske.slovniky.cz/pojem/imunohistochemie
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod dulca » 21 srp 2013 21:25

a protože JC virus lze chytit kdykoliv, tak je Tysabri chuze po tenkem lede...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod petankl » 22 srp 2013 16:49

To je zajimave, nechces to dat i na forum SMS, vychodocechu? Tak mi to pripomelo zhorsovani, o kterem tam rada uzivatelu, kteri jsou na tysabri, pise.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod vychodocech » 22 srp 2013 20:02

Nemyslím si, že tyhle informace by byly na klubuSMS ku prospěchu, jsou tam věčné diskuse popíračů léků apod. Ten text není dlouhý, ale je dost odborný - takže to dalo nějakou práci s překladem. Odkaz tam ale můžeš dát ty - ať si to lidi přeloží samy, nebo tam dej odkaz na tyto stránky na Ereska Net - což je lepší varianta. :)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod petankl » 23 srp 2013 16:47

vychodocech píše:Nemyslím si, že tyhle informace by byly na klubuSMS ku prospěchu, jsou tam věčné diskuse popíračů léků apod. Ten text není dlouhý, ale je dost odborný - takže to dalo nějakou práci s překladem. Odkaz tam ale můžeš dát ty - ať si to lidi přeloží samy, nebo tam dej odkaz na tyto stránky na Ereska Net - což je lepší varianta. :)


Dal jsem tam ten odkaz primo na toto vlaknu na ereska net a pochopitelne zminil, ze ty jsi na tuto informaci prisel. Prislo mi totiz, ze podobne veci casto na tom foru pise joko, tak ji by to mohlo byt ku prospechu treba.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod Baru » 24 srp 2013 18:53

Kluci,prosím vás ,dejte to i na sms forum,myslím,že je to hodně zajímavé.....hodně mi to připomíná moje obtíže...na jaře se mi po 3 letech zpozitivnil JCV virus a mám dojem,že je to všechno jaksi horší,i psychicky..když jsem kdykoli navázala rozhovor o změně,bylo mi řečeno " máte nejúčinnější lék a maximální eskalaci léčby "
Baru
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2013 10:06

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod vychodocech » 25 srp 2013 22:49

Petankl tam již odkaz dal (děkuji), bohužel klubSMS je dost nepřehledný - zde na Ereska Net tento odkaz najdete vždy v tématu Tysabri (nebo vás tam nasměrujeme).

Tady také můžeme doplnit toto téma o další informace - můžeme zde zasahovat a opravovat chyby, také témata slučujeme aby se lépe hledala ap. Na klubuSMS to dělat nemůžeme.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tysabri - syndrom mozečkové degenerace následkem JC viru

Příspěvekod vychodocech » 26 srp 2013 21:04

K článku ještě přikládám jeden odkaz:

http://www.jwatch.org/na31800/2013/08/0 ... oc_jwneuro
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Tysabri - Natalizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků