Molekula v kešu oříšcích podporuje remyelinaci.

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Molekula v kešu oříšcích podporuje remyelinaci.

Příspěvekod Franta » 27 srp 2020 22:23

Kyselina analogová , sloučenina nalezená v ořechech kešu, podporovala regeneraci myelinu a zmírnila poškození a postižení neuronů na dvou myších modelech roztroušené sklerózy .

Tyto ochranné účinky byly spojeny s maturací buněk produkujících myelin a produkcí IL-33 , imunitní molekuly s neuroreparativní rolí v centrálním nervovém systému (CNS, mozek a mícha).

Tato zjištění naznačují, že léčba kyselinou anakardovou může být novým potenciálním terapeutickým přístupem pro demyelinizační onemocnění, jako je RS.

Již dříve jsme zjistili, že IL-33, chemická látka vyrobená v reakci na poškození, byla schopna vyvolat tvorbu nových myelinů. Při zkoumání sloučenin, které mohou indukovat IL-33, jsme zjistili, že kyselina anakardová, sloučenina nalezená v rostlinné říši, byla schopna podporovat tvorbu nového myelinu. Kromě toho ošetření myší kyselinou anakardovou indukovalo IL-33 v nervovém systému a vedlo ke sníženému poškození zvířecích modelů onemocnění, při kterém byla experimentálně indukována ztráta myelinu. Věříme, že působení kyseliny anakardové vyžaduje další studium léčby demyelinizačních chorob.

Vzhledem k známým neuroreparativním účinkům IL-33 v experimentálních modelech poškození centrálního nervového systému (CNS) jsme předpovídali, že sloučeniny, které indukují IL-33, pravděpodobně podporují remyelinaci. Kyselinu anakardovou jsme našli jako kandidátní molekulu, která slouží jako terapeutické činidlo pro podporu remyelinizace. Přidání kyseliny anakardové do kultivovaných prekurzorových buněk oligodendrocytů (OPC) rychle zvýšilo expresi myelinových genů a myelinových proteinů, což naznačuje přímou indukci genů zapojených do myelinace kyselinou anakardovou. Také, když byla přidána k OPC, vedla kyselina anakardová k indukci IL-33. In vivo ošetření kyselinou anakardovou v dávkách v rozmezí od 0,025 mg / kg do 2,5 mg / kg ,zlepšené patologické skóre v experimentální alergické encefalitidě (EAE) a v kuprizonovém modelu demyelinace / remyelinace. Elektronové mikroskopické studie provedené u myší krmených kuprizonem a ošetřených kyselinou anakardovou ukázaly nižší skóre g-poměru ve srovnání s kontrolami, což naznačuje zvýšenou remyelinaci axonů. V EAE bylo pozorováno zlepšení v paralytickém skóre, když bylo léčivo podáno před nebo po nástupu paralytických příznaků. V EAE a v modelu kuprizonu byly oblasti ztráty myelinu, které pravděpodobně remyelinují, spojeny s větším náborem OPC exprimujících IL-33 u myší, které dostaly kyselinu anakardovou ve srovnání s kontrolami.

https://www.pnas.org/content/early/2020 ... 2006566117
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron