Vumerity (diroximel fumarate) - dříve ALKS 8700

Biogen - Alkemers

Vumerity (diroximel fumarate) - dříve ALKS 8700

Příspěvekod Franta » 02 srp 2019 21:36

jedná se o prolék monomethylu fumarate - tj. látka ze které se až v těle vytvoří aktivní látka Tecfidery.

U pacientů s relaps-remitentní roztroušenou sklerózou (RRMS), kteří užívali zkoušenou perorální léčbu dvakrát denně, bylo zřejmé méně a méně závažných gastrointestinálních (GI) vedlejších účinků ve srovnání s těmi, kteří užívali Tecfideru (dimethylfumarát), ukazují hlavní data ze studie EVOLVE -MS-2.

Vumerity je fumarátová sloučenina vyvinutá společností Alkermes ve spolupráci s Biogenem, výrobcem Tecfidery, pro recidivující formy RS.

Diroximel fumarát prokázal statisticky lepší tolerovatelnost vůči trávicímu traktu ve srovnání s dimethylfumarátem ... a také nízkou míru přerušení léčby nižší než 1% kvůli nežádoucím účinkům na trávicí trakt," Craig Hopkinson, hlavní lékař a starší viceprezident pro vývoj léčiv a zdravotní záležitosti v Alkermes , řekl v tiskové zprávě. "Tyto výsledky posilují profil bezpečnosti a snášenlivosti diroximel fumarátu, který byl důsledně prokázán v celém vývojovém programu EVOLVE-MS."

Alkermes hodnotí jeho bezpečnost a účinnost ve dvou studiích fáze 3 u pacientů s RRMS - studie EVOLVE-MS-1 (NCT02634307) a studie EVOLVE-MS-2 (NCT03093324).

Biogen nedávno ohlásil údaje ze studií, které ukazují, že přípravek Vumerity významně snižuje aktivitu onemocnění u pacientů s RRMS a nízkou míru vedlejších účinků na trávicí trakt.

Nyní společnost Alkermes představila data ze zkoušky EVOLVE-MS-2, která dále posilují lepší bezpečnostní profil společnosti Vumerity ve srovnání s Tecfidera.

EVOLVE-MS-2 byla multicentrická, dvojitě slepá, pětitýdenní studie srovnávající gastrointestinální snášenlivost 462 miligramových (mg) tobolek Vumerity, dvakrát denně, ve srovnání s 240 mg tobolkami Tecfidera dvakrát denně. Do studie bylo zařazeno 506 pacientů s RRMS a proběhlo na několika místech v USA, Německu a Polsku.

Výsledky zjistily, že pacienti užívající přípravek Vumerity uváděli méně dní vedlejších účinků na trávicí trakt se.......

.....

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... sclerosis/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Vumerity - diroximel fumarate) - ALKS 8700

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron