První fáze klinické studie T20K pro RS

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

První fáze klinické studie T20K pro RS

Příspěvekod vychodocech » 26 čer 2019 00:46

Cyxone zahájil klinickou studii první fáze na lidech, která hodnotí účinky T20K, svého nového terapeutického kandidáta na léčbu roztroušené sklerózy u zdravých dobrovolníků.

Studie zhodnotí účinky T20K, výzkumné profylaktické (preventivní) léčby cyxonu, získané z přírodního rostlinného proteinu, intravenózně podaného ve skupině zdravých dobrovolníků.

Předchozí předklinické studie ukázaly, že T20K může inhibovat produkci prozánětlivých cytokinů (imunitních poslů, které zprostředkovávají zánět), jako je IL-2, a účinně snižuje klinické symptomy ve zvířecích modelech RS. Navíc bylo zjištěno, že terapie má nízkou toxicitu a příznivou absorpci a distribuci v těle.

Hlavním cílem nové studie je vyhodnotit bezpečnost a snášenlivost T20K u lidí po podání jedné nebo dvou dávek sloučeniny. Během studie budou vědci měřit hladiny T20K v krvi účastníků studie.

Cyxone odhaduje, že studie bude ukončena ve druhé polovině roku 2019. Mezitím společnost uvedla, že bude podávat další oznámení, jakmile bude první dobrovolník zařazen do studie, a jakmile poslední účastník studie obdrží poslední dávku T20K.

Studie je prováděna společností Cyxone ve spolupráci s klinickou výzkumnou organizací QPS Netherlands.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... ent-of-ms/

https://cyxone.com/en/
vychodocech
 
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků