Stránka 11

Ofatumumab (Arzerra) - Novartis - studie ASCLEPIOS

PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 22:35
od Franta
Ofatumumab od firmy Novartis - jedná se o látku zacilující CD20 na povrchu B-buněk jako u léku Ocervus od firmy Roche.

Měsíční injekce ofatumumabu se ukázaly jako lepší než tablety Aubagio (teriflunomid) k léčbě jak relabující-remitující roztroušené sklerózy , tak aktivní sekundární progresivní roztroušené sklerózy ve studiích fáze 3 ASCLEPIOS I a II ( NCT02792218 ; NCT02792231 ). Terapie vedla k více než 50% snížení relapsů a více než 90% snížení aktivních mozkových lézí ve srovnání s Aubagio.

"Ofatumumab téměř úplně zastaví novou fokální zánětlivou aktivitu." Snižuje progresi postižení nezávislé na relapsu a přinejmenším v datech z klinických hodnocení má velmi příznivý bezpečnostní profil. Věřím, že klinici by měli zvážit použití vysoce účinné terapie agentem, jako je ofatumumab, velmi brzy v průběhu nemoci, “řekl Hauser, profesor neurologie a ředitel University of California, San Francisco (UCSF) Weill Institute pro neurovědy .
....
Přes působivé výsledky podporující účinnost ofatumumabu ve studiích nebyly účinky na šestiměsíční potvrzenou invaliditu ve srovnání s Aubagio statisticky významné............ "Byl tam silný trend, který upřednostňoval příznivý účinek ofatumumabu oproti [Aubagio], a já bych předpověděl, že s větším počtem pacientů nebo s delší dobou sledování ... by se tyto silné trendy staly statisticky významné."


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... umab-data/

Re: Ofatumumab (Arzerra) - Novartis - studie ASCLEPIOS

PříspěvekNapsal: 18 říj 2019 00:43
od Franta
ještě zde máme údaje o invaliditě

Ofatumumab snížil riziko 3-měsíce potvrzeného zhoršení invalidity o 34,4% v porovnání s Aubagiem
Ofatumumab snížil riziko 6-měsíců potvrzeného zhoršení invalidity o 32,5% v porovnání s Aubagiem
tyto údaje byly statisticky významné
Ofatumumab má tendenci zvyšovat pravděpodobnost zlepšení parametrů invalidity v porovnání s Aubagiem, ale toto zlepšení není statisticky významnéhttps://www.mdedge.com/neurology/articl ... mitting-ms