Solu-medrol v kritickém stavu

Toto pod-fórum zakládám na přání pro ty, kteří si myslí, že už jim české zdravotnictví nepomůže.
Například mají vyšší stupeň invalidity, pokročilou progresivní formu eresky a nemají tedy možnost účinné léčby.

Solu-medrol v kritickém stavu

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 24 úno 2017 18:51

Dlouhá leta nám byl předkládán názor, že bolusy jsou to je jediné, co pomůže zvrátit totální stav. Časem jsme přišli na to, že to tak není a částečně nám to potvrdila i paní doktorka na RS poradně.
Manželka má situaci sice ještě komplikovanou adrenální insuficiencí, takže naše zkušenosti nejsou úplně přenosné.
Nicméně jsem nyní objevil srovnávací studii těžkých stavů / což u pokročilé RS tak či onak je /a vlivu bolusů medrolu na přežití.
Jednoznačně to podporuje naší zkušenost, že přežití se bolusem dynamicky snižuje, spolu s útlumem HPA osy. Mimo to po vysazení bývají stavy horší než před nasazením.
Ta studie souběžně srovnávala vysoké dávky KS - Solu-medrol a nízké - Hydrokortison ve 2-3 denních dávkách po 100mg HC.
Ti, kteří dostávali jen fyziologicky lehce zvýšené dávky - tedy hydrokortison - přežívali výrazně lépe a netrpěli zpětným efektem z vysazení KS po terapii.
Tohle máme po 10 letech pokusů a omylů sami prozkoušený, škoda, že jsme to nemohli číst někdy v roce 2007.
Samozřejmě tím nenapadám Medrol v začátcích MS. Ale pro ty, kteří dospějí do těžké progrese, je tohle klíčová zpráva, ač těžce prosaditelná. Někdy to je v nemocnici na nože - ale vyplatí se.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Solu-medrol v kritickém stavu

Příspěvekod vychodocech » 24 úno 2017 23:57

prosím o doložení té studie (stačí odkaz kde ji najdeme) aby to bylo dle pravidel fóra

předem děkuji
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Solu-medrol v kritickém stavu

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 25 úno 2017 17:49

Pokusil jsem se, ale už to nenajdu. Byl to článek 2016 v NIH, ne na RS, ale kritické stavy a dávkování GK. Srovnávací studie mega a cca fyziologických dávek.
Přečtu toho moc, a někdy až časem mě doklapne souvislost. Pak to už většinou nenajdu.
Ale bylo to jen pár řádků, průměrné přežití při nižším dávkování je prostě vyšší.
Pro nás to není moc objevné - máme to vyzkoušený tvrdou školou praxe, třeba na to ještě někdy kápnu.
Kortikoidy jsou prostě kontroverznější, než jak si většina doktorů umí představit.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Solu-medrol v kritickém stavu

Příspěvekod vychodocech » 25 úno 2017 21:09

Tohle jsou ale dost zásadní informace, týká se to léčby a validita informací je velmi důležitá. Zavádějící informace zde prostě nechceme, to snad chápete.

PS: celé vlákno tak jak je formulované spíše patří do jiné sekce, v budoucnu to jistě také vytřídíme, ale ty informace prostě musejí "sedět"
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Solu-medrol v kritickém stavu

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 26 úno 2017 18:56

Jo, taky mě to štve, ale dřív nebo pozdějc na to zase narazím, tak to sem dám.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Moje medikamenty

Příspěvekod lada.topinkova » 10 dub 2017 09:16

Dlouhá léta jsem užívala Prednison, který mi účinkoval dobře, ale z důvodu vedlejších účinků při dlouhodobém užívání jsem byla převedena na Imuran.
Souběžně jsem chodila 1x měsíčně na kapačky Solumedrolu, to jsem ukončila, protože účinek byl časem nulový.
Na problémy s inkontinencí jsem dlouhá léty užívala Ditropan a celé to zastřešoval antidepresivní Citalec.
Přesně před rokem se mi podařilo s Citalecem (na třetí pokus) skončit, a to jednorázově, bez postupného snižování. Myslela jsem, že už mám vyhráno, ale letošní zima (je to tou zimou?) mne přesvědčila o opaku a byla jsem jen krůček od návratu pod křídla Citalecu.
Loni mi bylo opakovaně špatně - celkově, ale hlavně od žaludku, nebyla jsem schopna vůbec nic pozřít, tedy ani léky. Tak jsem toho využila.
To byla úleva!! Po letech jsem přestala brát jakékoliv léky - tedy Imuran a Ditropan! A bylo mi fajn. To bylo září.
V listopadu jsem konzultovala můj počin s mým původním neurologem, který přes počáteční zděšení z mého konání souhlasil, že po těch letech užívání efekt mohl vymizet, chápal žaludeční potíže atd. Nicméně! Řekl, že závěry je možné udělat až po 3 měsících od vysazení Imuranu.
V únoru jsem měla nějakou virózu a následně jsem se z toho nemohla dostat. Pořád se to vracelo. Imuran vstoupil znovu na scénu a ! po 10 dnech jsem byla vyléčená (z virózy :) ) + jsem si vzpomněla, že postupně plíživě hůře mi začalo být v prosinci, před svátky - tj. po těch zatracených 3 měsících. T
Takže každé ráno polykám Imuran s tím, že teprve dnes vím více o jeho chemo-podstatě a vedlejších účincích.
Ditropan neberu i nadále - užívání 3x denně bylo již bez efektu - a čekám (v blízkosti toalety) na vyšetření u nového urologa.
Těším se na Vaše zkušenosti s medikamenty!!
lada.topinkova
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2014 14:17


Zpět na ODE-psanci - SOBĚ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků