vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Toto pod-fórum zakládám na přání pro ty, kteří si myslí, že už jim české zdravotnictví nepomůže.
Například mají vyšší stupeň invalidity, pokročilou progresivní formu eresky a nemají tedy možnost účinné léčby.

vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 02 led 2017 19:03

Čas ukáže, jestli se to tu rozvine. Rád bych sem dal naše zkušenosti s více jak 25 lety života s MS a hlavně jak se zachovat v kondici, když už je to fakt špatné. Protože v celém foru jde hlavně o MS ještě v celku takříkajíc začátečnické, tohle tema by Vás, kteří už to máte za sebou a moc se netrápíte diagnostikou a výzkumem, protože to už je z jiné planety, rovnou nasměrovalo na užitečné informace.
Čili, pro vozíčkáře, jak přežít v nemocnici, deprese, pomoc od státu, léky - to, co funguje v progresy.
Taky bych měl prosbu na ty, kteří ještě chodí, aby se tu vyjadřovali střídmě či vůbec, protože pohled na Ms z vozíku je už jiný a zkušenost se vytváří prožitkem, ne čtením na Googlu.
Vás, co tu zkušenost máte prosím o rozvinutí námětu. Protože nejlíp se člověk poučí z krajní situace a tu, bohužel, lékaři moc neznají, a pak to často nedopadá dobře - vůle je, ale postup špatný. A to je škoda.
Takže nějak takhle, no.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod dulca » 02 led 2017 20:55

diky za otevreni tohoto tematu, i kdyz me se uz snad netyka, ale nemela jsem k tomu daleko...

muzu mit dotaz, mate nejakou zkusenost s asistencnim pejskem?
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 03 led 2017 17:31

:D Ano i ne.
S tím skutečným ne. Ale máme vlastního jezevčíka, který musí asistovat u všeho. Což znamená, že jakmile manželka cokoli potřebuje, štěká tak dlouho, dokud nenaběhnu a "úkol" není splněn.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod lada.topinkova » 16 led 2017 09:47

Po dlouhé době jsem zabloudila na tyto stránky a světě div se - téma mi šité na míru - veteráni a ODE-psanci - SOBĚ, tak to je trefný název!! Akorát se ráda nechám poučit - proč MS a ne RS??
lada.topinkova
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2014 14:17

Re: vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 23 led 2017 12:07

Ms a Rs je jedno a totéž, MS = multiple sclerosis se používá po celém světě, jen tady ne, čiliž když hledáš na Googlu najdeš MS a taky když australan bude hledat, tak tohle téma najde, pokud budeme mluvit o MS.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: vítejte v tématu pro veterány MS a pečující

Příspěvekod lada.topinkova » 23 úno 2017 10:51

Tak to díky za vysvětlení, vykouzlilo mi na tváři úsměv!!! A to se počítá. :lol:
lada.topinkova
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2014 14:17


Zpět na ODE-psanci - SOBĚ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron