BN201 - předklinický výzkum - optická neuritida

Nejdříve cca v roce 2020
V této fázi se léky testují pouze na zvířatech, většinou na myších.

BN201 - předklinický výzkum - optická neuritida

Příspěvekod Franta » 28 kvě 2014 01:22

Kandidát na lék od společnosti Bionure Inc ukazuje pozitivní výsledky oprav myelinu na vzorku buněčné kultury.
partnerství s nadací na opravu myelinu dosáhlo klíčového milníku pro možnou léčbu akutní optické RS neuritidy.

Bionure Inc dnes ohlásila, že její kandidát na lék BN201 ukázal, že podporuje myelinaci - což je buněčný proces oprav ochranného pouzdra obklopujícího nervy, který je u lidí s roztroušenou sklerózou poničený. Předklinické studie byly vedeny na novátorském vzorku buněčné kultury vyvinutém nadací na opravu myelinu a vyhodnoceném v Centru translační medicíny této nadace na základě dříve ohlášené dohody o spolupráci.

Bionure a Nadace na opravu myelinu spolupracují na vyhodnocení BN201 jako možného kandidáta na opravy myelinu pro akutní optickou neuritidu a těžké RS relapsy, které se vyskytují u některých pacientů. Akutní optická neuritida je závažný zánět zrakového nervu, který může vést ke slepotě u lidí s roztroušenou sklerózou. Za použití nadačního vzorku kultury byli spolupracující vědci schopní vidět, že BN201 podporuje myelinaci na zvířecích buňkách.

"Těsně spolupracujeme s vědci z Centrem translační medicíny Nadace na opravu myelinu k tomu aby jsme pokročili směrem ke komercializaci BN201", řekl Albert G. Zamora, ředitel společnosti Bionure." Vzorek myelinových oprav nadace na opravu myelinu poskytl důvěru a nezávislé ověření které nám pomůže dostat BN201 do klinických studií proto aby se určila účinnost u lidí. ....
...
http://finance.yahoo.com/news/bionure-i ... 00815.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2401
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky v předklinické fázi výzkumů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron