Olesoxime

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

Olesoxime

Příspěvekod Franta » 14 bře 2013 20:12

Fáze 1b pro RRRS pacienty začíná náborem pacientů ve třech RS centrech ve Francii
Pacienti se budou zároveň léčit interferonem beta.

Olesoxime (dříve známý jako TRO19622) je na mitochondrie zacílená sloučenina podobná cholesterolu která je právě testovaná v probíhající fázi 2 na lečbu míšní svalové atrofie. Bezpečnost a snášenlivost olesoximu již byly testovány v 15 klinických studiích zahrnujících 968 pacientů nebo zdravých dobrovolníků a dokázalo se tím že má excelentní bezpečnostní profil.

Mechanismus působení olexisomu zahrnuje zabránění mitochondických disfunkcí a zlepšenou dynamiku mikrotubulí, obojí se podílí na neuroochranně a dospívání oligodendrocytů. ANR-dotovaný projekt ukázal že tato molekula není jen neuroochranná, ale také podporuje myelinizaci zrychlením dospívání oligodendrocytových progenitorových buněk do dospělých oligodendrocytů.


zpráva z 14.3.2013
http://www.ms-uk.org/index.cfm/MSnews
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Skončilo přihlašování pacientů do první studie olesoxime

Příspěvekod Franta » 06 srp 2013 16:49

Skončilo přihlašování pacientů do první studie olesoxime s relaps-remitující roztroušenou sklerózu.

Společnost Trophos SA dnes ohlásila, že dokončila přihlašování pacientů do klinické fáze 1b

Klinická zkouška je znáhodněna s placebem porovnávaná ve fázi 1b studií pro pacienty s RSkou léčené olesoximem od společnosti Tropos jako přídavná léčba k interferonu beta.
Během tří měsíců bylo rekrutováno 44 pacientů ve třech výzkumných místech ve Francii. První pacient byl přihlášen 2.dubna a poslední 11. července.

Ačkoli mnoho nemoc modifikujících léčeb účinně zaciluje zánětlivé příhody relaps-remitující roztroušené sklerózy tak nemají z dlouhodobého hlediska téměř žádný účinek na invaliditu spojenou s roztroušenou sklerózou která je následkem progresivní neuro-degenerace. Podporování re-myelinizace a neuro-ochrany jsou nové koncepty léčby roztroušené sklerózy. Olesoxime je nejpokročilejší malá orální molekula která má ukázat tyto účinky na relevantních předklinických modelech.

Studie ve fázi 1b zhodnotí bezpečnost, snášenlivost a PK data ze šesti měsíců léčby olesoximem u RS pacientů stabilně léčených interferonem beta. A navíc tato studie také plánuje analyzovat vhodnost potenciálních zobrazovacích biomarkerů jako náhradní výstupní měřítka.
....
....
Nyní můžeme předvídat že nejdůležitější výsledky budou dostupné v první polovině roku 2014 a že budou dláždit cestu dalšímu klinickému vývoji olesoximu pro RS pacienty.

....
....

Olesoxime (TRO19622) je chlesterolu podobná sloučenina která zaciluje na mitochondrie a právě probíhá klinické zhodnocování pro léčbu míšní svalové atrofie.
Bezpečnost a snášenlivost olesoximu již byla testována v 15ti klinických zkouškách zahrnujících 968 pacientů nebo zdravých dobrovolníků a bylo dokázáno že má excelentní bezpečnostní profil.
Mechanismus působení olesoximu zahrnuje prevenci dysfunkce mitochondrií a zlepšenou dynamiku mikrotubulí. Obojí je zapleteno do neuroochrany a do dospívání oligodendrocytů.
Studie, které na předklinických modelech ukazují že olesoxime podporuje myelinaci, byly hlášeny společností Trophos a kolegy z Annals of Neurology.

http://www.ms-uk.org/index.cfm/emergingtherapies
Patient enrolment completed in first study of olesoxime in relapsing remitting MS(06/08/13)

http://www.trophos.com/research/pipeline.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Skončilo přihlašování pacientů do první studie olesoxime

Příspěvekod Monika46 » 07 srp 2013 00:00

Pekne to napsaly...nemaji temer zadny ucinek...by me zajimalo co na tyhle vyroky rikaji vyrobci techto leku ;)
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Skončilo přihlašování pacientů do první studie olesoxime

Příspěvekod vychodocech » 07 srp 2013 01:36

Hezky Moniko, kápla jsi na to :-) ..... tak to by mne taky zajímalo.
vychodocech
 
Příspěvky: 1114
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Skončilo přihlašování pacientů do první studie olesoxime

Příspěvekod petankl » 07 srp 2013 05:49

No ti to vi prece dlouho, takze nic noveho pod sluncem. Vi to nakonec i lekari. Jenze vyrobci injekci na rs jsou chraneni "guidelines", ktere se musi prece dodrzovat, takze vyrobci mohou zustat v klidu a drzet pusu. Jeste nejakou dobu jiste budou moct tu tucnou rs kravu dojit o dolary. A o co jineho nakonec jde, ze? :-)
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník