Stránka 11

První fáze klinické studie T20K pro RS

PříspěvekNapsal: 26 čer 2019 00:46
od vychodocech
Cyxone zahájil klinickou studii první fáze na lidech, která hodnotí účinky T20K, svého nového terapeutického kandidáta na léčbu roztroušené sklerózy u zdravých dobrovolníků.

Studie zhodnotí účinky T20K, výzkumné profylaktické (preventivní) léčby cyxonu, získané z přírodního rostlinného proteinu, intravenózně podaného ve skupině zdravých dobrovolníků.

Předchozí předklinické studie ukázaly, že T20K může inhibovat produkci prozánětlivých cytokinů (imunitních poslů, které zprostředkovávají zánět), jako je IL-2, a účinně snižuje klinické symptomy ve zvířecích modelech RS. Navíc bylo zjištěno, že terapie má nízkou toxicitu a příznivou absorpci a distribuci v těle.

Hlavním cílem nové studie je vyhodnotit bezpečnost a snášenlivost T20K u lidí po podání jedné nebo dvou dávek sloučeniny. Během studie budou vědci měřit hladiny T20K v krvi účastníků studie.

Cyxone odhaduje, že studie bude ukončena ve druhé polovině roku 2019. Mezitím společnost uvedla, že bude podávat další oznámení, jakmile bude první dobrovolník zařazen do studie, a jakmile poslední účastník studie obdrží poslední dávku T20K.

Studie je prováděna společností Cyxone ve spolupráci s klinickou výzkumnou organizací QPS Netherlands.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... ent-of-ms/

https://cyxone.com/en/