ATA188 - Studie fáze 1 - naznačuje možnou novou léčbu RS

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

ATA188 - Studie fáze 1 - naznačuje možnou novou léčbu RS

Příspěvekod Franta » 21 dub 2017 09:51

Malá předběžná studie může ukázat příslib nového typu léčby progresivní roztroušené sklerózy (MS). Výsledky z prvních šesti osob zařazených do studie fáze 1, studie navržené pro zápis 10 osob, jsou prezentovány na 69. výročním zasedání americké akademie neurologie v Bostonu ve dnech 22. až 28. dubna 2017.

Strojový překlad v češtině:
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=cs&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.cz&sl=auto&sp=nmt4&tl=cs&u=https://www.sciencedaily.com/releases/2017/04/170420162236.htm&usg=ALkJrhhp8eo2pblOxR92NpTWg65jo-tPig

Originál v angličtině:
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 162236.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

ATA188 - Studie fáze 1 - naznačuje možnou novou léčbu RS

Příspěvekod Franta » 23 dub 2017 00:30

Atara Bio oznamuje pozitivní průběžné výsledky z probíhající fáze 1 testu autologní verze ATA188 u pacientů s primární a sekundární progresivní roztroušenou sklerózou (RS) na výroční schůzce americké akademie neurologie (AAN) 2017

Podněcování klinických zlepšení souvisí s reaktivitou EBV

Prezentace vybraná pro nově vznikající vědecké a konferenční tiskové programy od AAN

- Společnost Atara Biotherapeutics, Inc. (Nasdaq: ATRA), biofarmaceutická společnost zaměřená na vývoj smysluplných terapií u pacientů s nesplněnými léčebnými potřebami u onemocnění, které zaznamenaly omezené terapeutické inovace , Dnes oznámila, že spolupracující vyšetřovatelé Queenslandského institutu lékařského výzkumu (QIMR Berghofer) a University of Queensland hlásí průběžné výsledky fáze 1 z autologní verze ATA188 nebo autologní ATA188 u pacientů s primární nebo sekundární progresivní RS ( PPRS a SPRS) na 69. výročním zasedání AAN v Bostonu, Massachusetts, ve dnech 22.-28. Dubna 2017. Autologní ATA188 je cílový kandidát na produkt cytotoxického T lymfocytů (CTL), který je specifický pro viry Epstein-Barra (EBV) Specifické antigeny EBV, které jsou považovány za důležité pro potenciální léčbu RS. Studie naznačují, že EBV pozitivní B-buňky a plazmatické buňky v centrálním nervovém systému (CNS) mají potenciál katalyzovat autoimunitní odpověď a patofyziologii RS. Atara Bio se domnívá, že selektivní zaměření a eliminace EBV pozitivních B-buněk a plazmatických buněk může potenciálně prospěch pacientům s RS.

Fáze 1 je určena k zařazení deseti pacientů, z toho pět s PPRS a pěti s SPRS. Ve studii pacienti dostávali čtyři eskalující dávky autologního ATA188 během šesti týdnů a jsou sledováni další dvacet týdnů po poslední dávce. Cílem studie bylo nejprve zhodnotit bezpečnost a snášenlivost autologního ATA188 u pacientů s progresivním RS; Za druhé, dokumentovat předběžné důkazy účinnosti pomocí vyhodnocení jak klinicky měřených, tak i pacientově hlášených změn symptomů RS během a po léčbě; A za třetí, generovat autologní ATA188 v klinickém měřítku z krve pacientů s progresivním RS.

Dr. Michael Pender, MD, čestný vedoucí výzkumný pracovník společnosti QIMR Berghofer a jeho kolegové hlásí následující průběžné klinické výsledky ze studie:

Šest dosud léčených pacientů - čtyři s SPRS, dva s PPRS
Tři ze šesti pacientů, z toho dva s SPRS a jeden s PPRS, zaznamenali zlepšení v symptomech RS, měřeno podle pacientových hlášených a objektivních klinických hodnocení
Všichni tři pacienti s pozorovaným klinickým zlepšením zaznamenali zahájení zlepšení dva až osm týdnů po zahájení léčby T-buňkami, včetně snížení únavy a zvýšení kvality života, schopnosti provádět každodenní život a ruční zručnost
Žádný pacient v klinickém hodnocení neměl progresi onemocnění; EDSS se nezhoršilo
Podpora klinických zlepšení během 26 týdnů koreluje s CTL reaktivitou proti cílovým EBV antigenům (EBV reaktivita)
Pacient se SPRS (EBV reaktivita 47%) zaznamenal zlepšení v postižení, pohyblivosti, muskuloskeletálních funkcích a únavě:
Rozšířené skóre stupnice postižení (EDSS) se zlepšilo z 6,5 při výchozím stavu na 6,0 po léčbě
Zvýšená pěší vzdálenost od chodce od 100 metrů od výchozího stavu až po 1500 metrů; Je schopen chodit 100 metrů s jednostrannou pomocí po ošetření
Zlepšení svalového tonusu dolních končetin
Snížení únavy ze 60 při výchozím stavu na 9 ve stupnici závažnosti únavy (FSS) po poslední studijní návštěvě (FSS poskytuje skóre v rozmezí od 9 do 63)
Epizody nocturie snížené o 80%
Pacient s PPRS (EBV reaktivita 15%) zaznamenal zlepšení v oblasti zraku, funkce močového měchýře a muskuloskeletální funkce:
Zlepšení barevného vidění a zrakové ostrosti
Epizody nocturie snížené o 75%
Clonus s náhlým pohybem se vyřešil a křeče dolních končetin se zlepšily
Vertigo bylo vyřešeno
Jedna gadolinová (Gd) zhoršující léze na počátku léčby na 2 následující léčby
Pacient se SPRS (reaktivita EBV méně než 1%) vykazovala zlepšení v radiografických a biochemických markerech, stejně jako vlastnost:
Snížení intratekálního imunoglobulinu G
Eliminace lézí zvyšujících Gd přítomných na počátku
Pozitivní k negativnímu testu Romberg
Ze tří pacientů bez klinicky pozorovaných zlepšení bylo dosaženo reaktivity EBV méně než 1% a třetí pacient s EBV reaktivitou 10% hlásil zvýšenou produktivitu, která nebyla objektivně potvrzena
Nebyly pozorovány žádné významné nežádoucí účinky; U jednoho pacienta došlo k přechodné dysgeuzii

Plakátová prezentace AAN 2017, nazvaná "Symptomatické a objektivní klinické zlepšení progresivních pacientů s roztroušenou sklerózou léčených autologní terapií T buněk specifickou pro virus viru Epstein-Barr: Průběžné výsledky studie fáze I" se uskuteční ve středu 26. dubna od 8 : 30: 00-19: 00 ET ve výstavní síni B1 v Boston Exhibition and Convention Center v Bostonu, Massachusetts.

"Klinické údaje, které Dr. Pender, Dr. Khanna a jejich kolegové z první prospektivní studie EBV-specifické léčby T-buněk v RS naznačují, že je možné dosáhnout objektivních klinických zlepšení u RS pacientů s pokročilým onemocněním tím, že se zaměří na EBV , "Řekl Chris Haqq, Ph.D., výkonný viceprezident pro výzkum a vývoj a vedoucí vědecký pracovník společnosti Atara Bio. "Pozorované klinické zlepšení u pacientů s nejvyšší úrovní EBV reaktivity podporují hypotézu, že cílení na EBV pozitivní B-buňky a plazmatické buňky může být efektivní terapeutickou strategií při léčbě RS. Těšíme se na další vývoj s autologním a Alogenní verze ATA188 s cílem dále zhodnotit potenciální terapeutickou užitečnost zaměření EBV na léčbu RS. "

"Tato klinická studie přímo vyplývá z našich dříve hlášených nálezů od pacienta se SPrS, který prokázal dlouhodobou odpověď na autologní terapii EBV-CTL, která trvala více než tři roky," uvedl profesor Rajiv Khanna, koordinátor Centra pro imunoterapii a vývoj vakcíny QIMR Berghofer . "Na QIMR Berghofer jsme se léta zaměřili na objasnění role EBV v lidských nemocech a jsme rádi, že spolupracujeme s firmou Atara Bio, abychom pomohli realizovat slib rozšíření imunoterapie mimo onkologii na autoimunitní stavy."

"Věříme, že rok 2017 bude pro společnost Atara Bio klíčový," řekl prezident a generální ředitel společnosti Atara Bio Isaac Ciechanover. "Těšíme se na další vývoj autologního ATA188 pro pacienty s RS a na naše očekávané zahájení obou fáze 1 alogenní ATA188 studie, stejně jako naše fáze 3 studie ATA129 ve druhé polovině roku."

V říjnu 2015 Atara Bio získala exkluzivní celosvětovou licenci na vývoj a komercializaci alogenních CTL zaměřených proti EBV, které využívají technologii QIMR Berghofer, včetně ATA188. Podle licenční smlouvy byla společnosti Atara Bio rovněž poskytnuta možnost výlučně licencovat autologní verzi ATA188.

O společnosti ATA188

EBV je spojena se širokou škálou hematologických malignit a solídních nádorů, stejně jako s některými autoimunitními stavy, jako je roztroušená skleróza. T-buňky jsou kritickou součástí imunitního systému těla a mohou být využívány k potlačení virových infekcí, rakoviny a některých autoimunitních poruch. Zaměřením T-lymfocytů na specifické proteiny zapojené do onemocnění může být síla imunitního systému použita pro boj s tímto onemocněním. ATA188 využívá technologii, ve které jsou T-buňky obeznámeny s rozpoznáváním specifických antigenů EBV, které se podílejí na RS. V kontextu RS ATA188 zjišťuje a eliminuje B-buňky infikované EBV a plazmatické buňky v centrálním nervovém systému, které mohou katalyzovat autoimunitní odpověď a patofyziologii RS.

O progresivní roztroušené skleróze

Progresivní roztroušená skleróza (PRS) je závažné onemocnění s málo terapeutických možností. PMS zahrnuje dvě stavy charakterizované trvalou progresí a zhoršením příznaků RS a fyzické invalidity v průběhu času. To je odlišné od relapsu přemírající RS (RRRS), kde lidé mají rakovinu onemocnění, které jsou následovány obdobím zotavení a klidové období, během nichž nemoc nepokračuje. První forma PRS, Primární progresivní RS (PPRS) nastává, když lidé mají progresivní průběh onemocnění od data diagnózy. Druhou podmínkou je sekundární progresivní RS (SPRS), který zpočátku začíná jako RRRS, ale jakmile pacienti začnou mít průběžnou progresi onemocnění, vyvinuli SPRS. Existuje značná nepotřebná lékařská potřeba nových a účinných terapií u pacientů s PRS. Většina možností léčby, která dobře fungují při snižování výbuchů v RRRS, nebyla prokázána jako účinná při zpomalení nebo zvrácení progrese postižení v PRS.

O společnosti Atara Biotherapeutics, Inc.

Atara Biotherapeutics, Inc. je biofarmaceutická společnost, která vyvíjí smysluplné terapie u pacientů s těžkými a život ohrožujícími nemocemi, které byly podloženy vědeckou inovací, s počátečním zaměřením na alogenní T-buněčné terapie pro rakovinu, autoimunitní a infekční onemocnění. Výrobci Atara Bio T-buněk využívají sílu imunitního systému k rozpoznání a napadení rakovinných buněk a buněk infikovaných určitými viry. Počátečními klinickými stadii přípravků pro přípravky T-buněk v klinickém stádiu jsou cytotoxické T-buňky cílené na Cytomegalovirus (CMV-CTL) nebo ATA230 a Cytotoxicity zaměřené na Wilms Tumor 1 zaměřené na cytotoxické T-buňky (EBV-CTL) T-buňky (WT1-CTL) nebo ATA520. Tito kandidáti na produkt prokázali potenciál mít terapeutický přínos v řadě klinických indikací, včetně hematologických malignit, solidních nádorů a refrakterních virových infekcí. Společnost také vyvíjí novou generaci kandidátů na produkty T-buněk, které využívají technologii pro selektivní zvýšení schopnosti T-lymfocytů zaměřit se na specifické virové proteiny, které se podílejí na onemocnění. Kandidát na produkt společnosti ATA188 využívá tuto technologii. Počáteční klinické vyšetření využívající tento přístup se zaměří na roztroušenou sklerózu a jiné virové nádory a infekce.to byl automatický překlad stránky:
http://investors.atarabio.com/releasede ... ID=1022221
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník