Dalazatide - ShK-186 - Kineta, Inc

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

Dalazatide - ShK-186 - Kineta, Inc

Příspěvekod Franta » 15 úno 2013 09:55

Biotechnologická firma ze Seatlu (USA) Kineta, Inc oznámila že obdržela v Nizozemí povolení od regulačních orgánů pro odstartování prvních klinických zkoušek na ShK-186. ShK-186 je kandidát na autoimunitní lék, který konkrétně potlačuje Kv1.3 draslíkový iontový kanál
http://cs.wikipedia.org/wiki/Drasl%C3%A ... kan%C3%A1l (co je to draslíkový iontový kanál v češtině)
http://en.wikipedia.org/wiki/Kv1.3 (co je to konkrétně Kv1.3 draslíkový iontový kanál v angličtině)

Kv1.3 byl cíl úsilí farmaprůmyslu pro jeho roli v podněcování aktivace efektroru paměti(paměťových) T-buněk, které jsou hlavními mediátory autoimunních nemocí. Vědecký poradce Kinety a University od California profesor K.George Chandy M.D., Ph.D. a jeho spolupracovníci objevili kanál Kv1.3 a vynalezli ShK-186 pozměněním z mořské sasanky odvozeho peptidu který potlačuje Kv1.3. Selektivním blokováním kanálu Kv1.3 může ShK-186 redukovat symptomy nemoci a patologii na zvířecích modelech RSky, Revmatoidní artritidy a Lupénky bez potlačování imunitního systému.

Celý článek zde:
http://www.pipelinereview.com/index.php ... K-186.html

Myslím že jde o aplikaci objevu o kterém jsem tu psal v červenci:
http://ereska.0fees.net/viewtopic.php?f=10&t=143
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Dalazatide - ShK-186

Příspěvekod Franta » 06 kvě 2015 01:51

Biotechnologická společnost, která vyvíjí lék neobvykle získaný z jedu sasanky mořské k léčbě autoimunitních chorob tak jako je lupénka a roztroušená skleróza, nahlásila povzbuzující výsledky z klinické zkoušky ve fázi 1.

Společnost Kineta Inc. ze Seatlu, USA řekla, že očekává že začátkem příštího roku začne přihlašovat pacienty pro další etapu vývoje léku, klinickou zkoušku ve fázi 2. Kineta tvrdí, že lék zvaný dalazatide blokuje pouze ty bílé krvinky které způsobují mnoho autoimunitních nemocí. Běžné léky autoimunitních nemocí potlačují celý imunitní systém, což vystavuje pacienty riziku infekcí.

Klinické zkoušky ve fázi 1 jsou počáteční určené k otestování bezpečnosti a snášenlivosti nového léku na malé skupině pacientů. Velké množství testovaných léků nepostoupí do fáze 2, která testuje účinnost léku na větší skupině.

...

Dalazatide je lék z jedu sasanky, která žije na útesech v Karibiku. A je částí výzkumného úsilí, většinou soustředěného v Austrálii, k nalezení léků. včetně těch proti bolesti, z hadů, pavouků a pod. Dalazatine je první látka pocházející z této oblasti výzkumu, který byl předmětem dubnového článku http://www.wsj.com/articles/scientists- ... 1429537621, který má být testován na lidech.

....
....

http://www.kinetabio.com/
http://www.kinetabio.com/pipeline.html
http://www.wsj.com/articles/novel-drug- ... 1430798462
http://www.kinetabio.com/press_releases ... zatide.pdf
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron