VX15/2503 - protilátka proti SEMA4D

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

VX15/2503 - protilátka proti SEMA4D

Příspěvekod Franta » 17 led 2015 00:03

Dle objevů publikovaných v "Neurobiology of Disease" je Semaphorin 4D (SEMA4D) schůdný cíl pro léčbu neurozánětlivých a neurodegenerativních nemocí tak jako je roztroušená skleróza

Výzkumníci z Vaccinex, Inc. in Rochester, New York provedli studii na myším modelu EAE (který se podobá lidské RS)....
Výzkumníci vytvořili monoklonální protilátku která váže SEMAD4D na zvířecím modelu s vysokou afinitou a zabraňuje vazbě SEMA4D se svými receptory. V tomto procesu se anti SEMA4D váže invitro na rekombinant SEMA4D, který zamezuje přežití a diferenciaci prekurzorových buněk oligodendrocytů (OPC) - důležitých pro údržbu myelinového izolantu na neuronech. Na hlodavcích EAE bylo ukázáno, že anti SEMA4D významně potlačila vývoj neurodegenerativních nemocí chráněním integrity hematoencefalitické bariéry a axonální myelinací.

Další výsledek kterého si vědci všimli byl, že anti SEMA4D měla tendenci pomáhat migraci OPC na místo lézí a zlepšila stav myelinu po chemickém zavedení demyelinace.

-----

Vaccinex nyní testuje protilátku která blokuje lidskou SEMA4D nazvanou VX15/2503 v první fázi klinických studií. Tato studie byla navržena k otestování bezpečnosti a snášenlivosti u lidských pacientů s roztroušenou sklerózou. Výsledky této studie se očekávají na počátku roku 2015. Vaccinex je biotechnologická společnost se zaměřením na klinický vývoj která se zaměřuje na objevy a vývoj lidských léčebných monoklonálních protilátej k léčbě rakoviny a neurodegenerativních nemocí tak jako je roztroušená skleróza a huntingtonova nemoc.

http://www.ms-uk.org/myelin
Possible novel therapy for Multiple Sclerosis discovered
(14/01/15)
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron