rHIgM22 - Acorda Therapeutics

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

rHIgM22 - Acorda Therapeutics

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 15:31

Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

rHIgM22 - jde z předklinické do první fáze kl. zkoušek.

Příspěvekod Franta » 24 dub 2013 03:43

rHIgM22 - jde z předklinické do první fáze kl. zkoušek.

http://ir.acorda.com/phoenix.zhtml?c=19 ... highlight=

"Mayo Clinic" a "Acorda Therapeutics" ohlásili spuštění první fáze klinických zkoušek pro jejich remyelizační protilátku pro lidi s RSkou.


rHIgM22 objevena na "Mayo Clinic" představuje potenciál nového přístupu v léčbě RSky.

"Pokud tato remyelinizační protilátka bude úspěšná v klinických zkouškách a bude schválena, tak by mohla být zcela novým přístupem pro léčbu lidí s chronickými neurologickými deficity od RSky po jiné podobné nemoci" řekl Moses Rodriguez, M.D., a neurolog specializovaný na RSku z Mayo Clinic, jehož tým objevil rHIgM22. “jsme nadšeni tím, že tento objev z Mayo Clinic začíná být vyhodnocován u lidí s RSkou aby se určil jeho léčebný potenciál.”

http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/ ... da&rank=12
(odhadovaný počet účastníků je 60. Konec této fáze studie se plánuje na září 2014)

“Běžná standardní léčba RSky se nezaměřuje na problém který za ní leží tj. na ztrátu myelinu která vede k progresi funkčních zhoršení u lidí s RSkou,"
řekl Anthony Caggiano, M.D., Ph.D., Acorda’s Vice President výzkumu a vývoje. “Stimulace znovu obnovení myelinu představuje nový a potenciálně významný pokrok v léčbě lidí s RSkou a něčím co by mohlo být doplňkem k existujícím léčbám. V předklinických studiích ukázal rHIgM22 schopnost stimulovat produkci nového myelinu a zlepšit funkce.”

Hlavním cílem této dvojitě zaslepené a znáhodněné studie s jednou vzrůstající dávkou je zhodnocení bezpečnosti a snášenlivosti rHIgM22 u lidí s RSkou.
Studie také zahrnuje několik ověřovacích měření účinnosti včetně magnetické rezonance a klinických měřítek použitých k zhodnocení lidí s RSkou, tak jako je schopnost chůze. Účastníci v této klinické zkoušce obdrží buď placebo a nebo rHIgM22 protilátku administrovanou jako jednu vnitrožilní dávkou. Pokud bude rHIgM22 dobře tolerovaná ve skupině která obdrží malou dávku rHIgM22, tak následné skupiny dostanou jednu infuzi vyšších dávek. Účastníci této studie budou pokračovat ve své standardní léčbě RSky.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník