Ocrevus: Firma Roche na AAN

Genentech, člen skupiny Roche Group

Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 29 dub 2017 15:07

Prezentace účinků Ocrelizumabu (OCREVUS) na AAN (strojový překlad):

Dodatečná podpora dat Ocrevus Safety, účinnost v MS
V souhrnné analýze studií léčba přípravkem Ocrevus snížila relapsy o více než polovinu

Genentech oznámil nové studie pro Ocrevum (ocrelizumab) ze čtyř studií u pacientů s recidivujícími nebo primární progresivní formou roztroušené sklerózy. Závěry byly prezentovány na 69. výroční zasedání americké akademie neurologie (AAN).

OPERA I a OPERA II byly randomizované, dvojitě zaslepené, dvojitě falešné, globální multicentrické studie (n = 1 656), které srovnávaly přípravek Ocrevus vs. interferon beta-1a u pacientů s relabujícími se formami roztroušené sklerózy. V souhrnné analýze studií OPERA I a OPERA II léčba přípravkem Ocrevus snížila relaps v průběhu prvních 8 týdnů o více než polovinu (55%) oproti Rebifu (interferon beta-1a) ( P = 0,0045).

Ocrevus také ukázal téměř úplné potlačení aktivity MRI mozku po 8 týdnech v jiné fázi 2 studie pacientů s relapsující-remitentní formou roztroušené sklerózy. T1 léze zvyšující gadolinium a léze hyperintenze T2 byly také téměř úplně potlačeny použitím přípravku Ocrevus ve srovnání s placebem.

U pacientů s časně relapsujícími onemocněními s roztroušenou sklerózou Ocrevus u těchto pacientů u těchto pacientů potlačil> 90% aktivních lézí MRI během 2 let oproti interferonu beta-1a ( P <0,0001), což bylo prokázáno jinými analýzami ze studií OPERA I a II. Pro stejnou populaci pacientů užívání přípravku Ocrevus mělo za následek vyšší podíl pacientů, kteří dosáhli po dobu dvou let ( P <0,0001) u 76% než u interferonu beta-1a u žen, u kterých nedošlo k žádné známce nemoci (NEDA).

Souhrnné údaje z studií o selhání rozšířené sklerózy multiplex (RMS) s otevřenou značkou (OLE) ve fázi 3 zjistily, že pacienti, kteří přešli z interferonu beta-1a na přípravek Ocrevus, měli nižší relapsy (neočištěná anualizovaná relapsová frekvence 0,102 po přepnutí) a MRI mozku Lézí (0,01 průměrný počet zesílení T1 gadolinia, 0,37 nové nebo zvětšení T2 léze po přepnutí). Pacienti, kteří původně zahájili léčbu přípravkem Ocrevus, prokázali trvalý prospěch po 3 letech.

Závěry z randomizované, dvojitě zaslepené, globální multicentrické studie ORATORIO ve fázi 3 ukázaly vyšší zvýšení únavy u pacientů s primární progresivní roztroušenou sklerózou (PPMS) s potvrzenou progresí onemocnění (CDP) ( P = 0,0003), což dokazuje potřebu Prevenci progrese onemocnění u těchto pacientů. Po léčbě přípravkem Ocrevus zaznamenaly osoby, u kterých nedošlo k progresi invalidity, významný pokles únavy oproti léčbě placebem ( P = 0,0337).

Ve studiích OLE zahrnujících 2 200 pacientů s RMS a PPMS se bezpečnostní profil přípravku Ocrevus ukázal jako konzistentní, jak je patrné z kontrolovaných období léčby.

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

originální text: http://www.roche.com/dam/jcr:aab23e44-7b36-445e-b914-b928ddf4281f/de/med-cor-2017-04-26-e.pdf
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 29 dub 2017 22:58

Podrobněji o komplikacích a nežádoucích účincích zde:

Ocrevus zatím stále bez PML!

Důležité bezpečnostní informace

Kdo by neměl přípravek OCREVUS užívat?

Nepoužívejte přípravek OCREVUS, pokud jste pacient, který má aktivní infekci viru hepatitidy B (HBV). Nepoužívejte přípravek OCREVUS, pokud jste pacient, který měl život ohrožující alergickou reakci na OCREVUS. Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče, pokud v minulosti měli alergickou reakci na přípravek OCREVUS nebo na kteroukoli z jeho složek.

Jaké jsou nejdůležitější informace o přípravku OCREVUS?

Přípravek OCREVUS může způsobit závažné nežádoucí účinky, včetně:

Infuzní reakce: OCREVUS může způsobit infúzní reakce, které mohou být závažné a vyžadují hospitalizaci pacienta. Pacient bude sledován během infuze a alespoň 1 hodinu po každé infuzi přípravku OCREVUS pro příznaky a příznaky infúzní reakce. Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče nebo sestry, pokud se u nich objeví některý z těchto příznaků: svědění kůže, vyrážka, kopřivka, únava, kašel nebo sípání, dýchací potíže, podráždění hrdla nebo bolest, pocit mdloby, horečka, Nevolnost, bolest hlavy, otok hrdla, závratě, dušnost, únava, rychlý srdeční rytmus.

Tyto infúzní reakce se mohou vyskytnout až 24 hodin po infuzi. Je důležité, aby pacienti okamžitě zavolali svého poskytovatele zdravotní péče, pokud se po každé infuzi dostanou k výše uvedeným příznakům nebo symptomům. Pokud se pacient dostane infúzní reakce, poskytovatel zdravotní péče může potřebovat zastavit nebo zpomalit rychlost infuze.

Infekce: OCREVUS zvyšuje riziko vzniku infekce horních cest dýchacích, infekcí dolních cest dýchacích, kožních infekcí a herpetických infekcí. Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče o tom, že mají infekci nebo mají některou z následujících příznaků infekce, včetně horečky, zimnice, kašel, který nezmizí, nebo příznaky herpesu (např. Opary, šindle nebo rány pohlavních orgánů). Tyto příznaky se mohou vyskytnout během léčby nebo poté, co pacient dostal poslední dávku přípravku OCREVUS. Pokud má pacient aktivní infekci, měl by poskytovatel zdravotní péče odložit léčbu přípravkem OCREVUS, dokud infekce nezmizí.
Progresivní multifokální leukoencefalopatie (PML): Přestože nebyly zaznamenány žádné případy léčby přípravkem OCREVUS, může se u přípravku OCREVUS vyskytnout PML. PML je vzácná infekce mozku, která obvykle vede ke smrti nebo závažnému postižení. Pacienti by měli okamžitě informovat svého poskytovatele zdravotní péče, pokud mají nové nebo zhoršující se neurologické příznaky nebo příznaky. Mohou zahrnovat problémy s myšlením, rovnováhou, zrakem, slabostí na jedné straně těla, silou nebo použitím paží nebo nohou.
Reaktivace viru hepatitidy B (HBV): Před zahájením léčby přípravkem OCREVUS provede pacientka zdravotnická zařízení krevní testy s cílem zkontrolovat virovou infekci hepatitidy B. Pokud byl pacient někdy infikován virem hepatitidy B, může se virus hepatitidy B znovu aktivovat během nebo po léčbě přípravkem OCREVUS. Virus hepatitidy B, který se znovu aktivuje (nazývá se reaktivace), může způsobit vážné problémy s játry, včetně selhání jater nebo smrti. Poskytovatel zdravotní péče bude sledovat pacienta, pokud je během léčby a po ukončení léčby přípravkem OCREVUS ohrožen reaktivací viru hepatitidy B.
Oslabený imunitní systém: OCREVUS užívaný před nebo po podání jiných léků, které oslabují imunitní systém, může zvýšit riziko vzniku infekcí u pacienta.

Před přijetím přípravku OCREVUS by pacienti měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče o všech zdravotních stavech, včetně toho, zda:

Někdy užívali, užívali nebo plánovali užívat léky, které ovlivňují imunitní systém, nebo jiné léčebné postupy pro MS.
Někdy měli hepatitidu B nebo jsou nosičem viru hepatitidy B.
Nedávné očkování nebo plánované očkování. Pacient by měl dostávat jakékoli požadované vakcíny nejméně 6 týdnů před zahájením léčby přípravkem OCREVUS. Pacient by neměl během léčby přípravkem OCREVUS dostávat určité vakcíny (nazývané "živé" nebo "živé oslabené"), dokud jim jejich poskytovatel zdravotní péče neřekne, že jejich imunitní systém již není oslabený.
Jsou těhotná, myslí si, že mohou být těhotná nebo plánují otěhotnět. Není známo, zda OCREVUS poškodí nenarozené dítě. Pacienti by měli během léčby přípravkem OCREVUS užívat antikoncepci (antikoncepci) a 6 měsíců po poslední infuzi přípravku OCREVUS.
Kojí nebo plánuje kojit. Není známo, zda přípravek OCREVUS přechází do mateřského mléka. Pacienti by měli mluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče o tom, jak nejlépe podávat dítě, pokud pacient přijme OCREVUS.

Jaké jsou možné nežádoucí účinky přípravku OCREVUS?

Přípravek OCREVUS může způsobit závažné nežádoucí účinky, včetně:

Riziko rakoviny (malignit) včetně rakoviny prsu. Pacienti by měli dodržovat doporučení svého poskytovatele zdravotní péče o standardních pokynech k screeningu rakoviny prsu.

Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří reakce na infuzi a infekce.

Nejedná se o všechny možné vedlejší účinky přípravku OCREVUS.

originál zde:
https://www.gene.com/media/press-releases/14664/2017-04-25/new-data-at-aan-reinforce-clinical-benef
Naposledy upravil jakkdy64 dne 13 kvě 2017 20:06, celkově upraveno 3
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 04 kvě 2017 20:54

Číst příznivé zprávy od výrobců , vyhodnocení schvalovacích fází a pod.. je jedna věc, ale nic informačně nenahradí nadšení zasvěcených lékařů.
Před několika málo měsíci mi zakladatelka a vedoucí lékařka jednoho z nejstarších RS center v ČR doslova řekla (s odkazem na náš rozhovor před 4-5 lety , v době nabírání do studie 3.fáze Ocrelizumabu):
"My jsme tenkrát věděli, že to bude dobrý lék. Ale že to bude taková bomba, to netušil nikdo!"
Naposledy upravil jakkdy64 dne 13 kvě 2017 17:34, celkově upraveno 1
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 08 kvě 2017 07:56

Naposledy upravil jakkdy64 dne 12 kvě 2017 18:49, celkově upraveno 1
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 10 kvě 2017 11:47

Výhody léku Ocrevus ve srovnání s léky se srovnatelně silnými účinky + zajímavý (konsenzuální) odhad vývoje trhu léků na RS v nejbližších letech:

Roche's Ocrevus ovládne trh s roztroušenou sklerózou
Publikováno: 26. dubna 2017 Aktualizováno: před 2 týdny
:shock:
Jakmile vstoupí na trh, Ocrevus (ocrelizumab) je lékem určeným nejen k boji proti roztroušené skleróze (MS), ale také k největšímu účastníkovi v roce 2017. Vyvinutý firmou Roche se zapojením firmy Biogen předpokládá, že protilátka zaměřená na B-buňky bude do roku 2023 každoročně prodávat více než 4 miliardy dolarů, čímž bude předcházet předešlým vedoucím představitelům společnosti Copaxone (glatiramer acetát, první neinterferon, ) A Tecfidera (dimethylfumarát, který měl nejrychlejší spotřebu na trhu). Umožnění společnosti Ocrevus dosáhnout této pozice je její novinkou v indikaci, vysokou účinností, pohodlným dávkováním, přiměřenou bezpečností a skromným stanovením cen.

Předpokládaný vývoj celosvětových tržeb za jednotlivé léky na RS v nejbližších letech ukazuje tento obrázek:
http://clarivate.com/wp-content/uploads/2017/04/DtW-Chart-for-LS-Connect.jpg

Cílení na nesplněnou potřebu
MS postihuje přibližně 2,5 milionu lidí po celém světě a je jednou z nejčastějších příčin neurologického postižení u mladých dospělých. MS nejčastěji sleduje relapsující-remitentní průběh (RRMS), u kterého existuje řada schválených možností léčby, včetně interferonů, injekcí bez interferonu a perorálních látek. Ocrevus je však první léčivý přípravek schválený pro primární progresivní MS (PPMS), což je forma onemocnění, která je progresivní od počátku a která představuje přibližně 15% případů MS. Schválení léku není také omezeno na tuto podmnožinu, protože je dále indikována u relapsujících MS (RMS). To zahrnuje jak RRMS, tak i pacienty s relapsy jako součást sekundární progresivní MS (SPMS). Přibližně 60% až 70% případů RRMS se stává SPMS s časem a pro tuto formu onemocnění jsou k dispozici velmi omezené možnosti léčby. Při léčbě relapsu SPMS a PPMS se Ocrevus zaměřuje na dvě špatně podávané populace pacientů s MS, stejně jako na RRMS. Kromě nedávného schválení USA je droga v současné době v EU přezkoumávána, přičemž schválení a uvedení na trh se očekává později v roce 2017.

Významná účinnost

Ocrevus získal schválení FDA v březnu 2017 na základě impozantních údajů o fázi III ze studií OPERA I a OPERA II v RMS a trialu ORATORIO v PPMS. Ve studii RMS snížila ocrevus versus Rebif (rekombinantní interferon beta-1a) roční výskyt relapsu ve věku 96 týdnů (46% a 47% u OPERA I a II) a snížení rizika progrese invalidity (43% a 37% (77% a 83%) a snížil počet lézí zvyšujících gadolinium (94% a 95%). Ve studii PPMS snížil Ocrevus oproti placebu riziko potvrzené progrese onemocnění o 24%, snížil objem lézí hyperintenze T2 mozku (-0,39 oproti +0,79 cm3) a snížil (o 25%) riziko 20% zhoršení časované 25-chodové hodnocení chůze.

Dávkování

Přestože Ocrevus je intravenózně podávaná léčiva, která konkuruje mnoha lékům na perorální podání, je jeho nadřazená frekvence dávkování pravděpodobně více než vyrovnána. Ve srovnání s předními perorálními léčivými přípravky Tecfidera, Gilenya (fingolimod, první perorální lék MS na americkém trhu) a Aubagio (teriflunomid), které se podávají jednou až třikrát denně, se přípravek Ocrevus podává pouze jednou za 6 měsíců. To také velmi příznivě porovnává s podkožně vstřikovanými látkami, jako je Copaxone (denně nebo třikrát týdně v závislosti na formulaci) a Zinbryta (daklizumab, jednou měsíčně) a intravenózní injekcí Tysabri (jednou za 4 týdny).

Tolerovatelný profil vedlejších účinků

Bezpečnost je problém, který má pole MS. Přípravek Tysabri (natalizumab) nese upozornění na černou krabici, pokud jde o jeho souvislost s fatální progresivní multifokální leukoencefalopatií (PML), která se vyskytuje rychlostí přibližně 3,5 potvrzených případů na 1000 léčených osob. Tecfidera a Gilenya také obsahují upozornění na štítky, ačkoli nejsou černé, pokud jde o PML, plus další varování ohledně rizika poškození jater. Rebif nese podobné jaterní varování, zatímco Zinbrytovo varování v játrech zasluhuje černou krabici, stejně jako jeho souvislost s imunitními poruchami. Aubagio nese varování týkající se rizika poškození jater a teratogenity. Naproti tomu Ocrevus nese černou krabičku a žádné varování o specifické asociaci s PML ani poraněním jater, ačkoli je třeba vidět, zda to skutečný zážitek potvrdí. Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou infekce a reakce na infuze, i když míra závažných infekcí / nežádoucích účinků byla podobná Rebifu nebo placebu v studiích OPERA a ORATORIO. Ve studii ORATORIO však byla u přípravku Ocrevus oproti placebu zaznamenána vyšší míra malignity a tato potenciální riziková charakteristika na štítku léku a může být bariérou pro příjem.

Atraktivní ceny

Ocrevus má cenu 65 000 dolarů za rok, což je 25% sleva na Rebif a téměř 20% sleva na tržní průměr za lék proti MS. Národní americká společnost MS ocenila cenu a její prezident Cyndi Zagieboylo označil tuto drogu za "skutečný měnič hry".

Konkurenční krajina

Ocrevus není jediným nepokojem, který čelí trhu MS, což je oblast, která již zaznamenala svůj podíl na změnách. Vstup perorálních činidel do paradigmatu léčby, jenž dříve podléhal injekci, významně změnil léčbu MS. Gilenya byla první, kdo vstoupil v roce 2010, ale přestože Tecfidera byl třetí ústní debut, po Aubagio a více než dva roky po Gilenya, brzy zachytil podíl na trhu, prospěch z Gilenya je potřeba EKG, krve, vidění a sledování jater na Počáteční dávkování, zvýšené obavy z vedlejších účinků a problémy s bezpečností přípravku Aubagio a omezenější účinnost. Tecfidera dosáhla téměř prvního roku svého startu s tržbami 876 milionů dolarů, což se v roce 2014 ztrojnásobí na 2 909 miliard dolarů, do roku 2016 dosáhne 4 000 miliard dolarů a od společnosti Copaxone se dostane na první místo na trhu MS.

Nové drogy jsou také ve vývoji, proti nimž může Ocrevus v budoucnu soutěžit. Jedním z příkladů je MedDayův biotinový přípravek, MD-1003, který vykazoval dobrou účinnost ve studii fáze II / III pro neaktivní progresivní onemocnění. Novortisův siponimod je ve vývoji pro SPMS a nedávno splnil svůj koncový bod fáze III. Generace jsou také výzva, kterou bude čelit Ocrevus a trh MS jako celek. Generické verze Copaxone jednou denně vstoupily do USA a EU v roce 2015, respektive 2016, ale významně neroztrhly trh. První generické verze perorálních přípravků se však očekávají v krátkodobém horizontu, a očekává se, že generální Gilenya ze Strides vstoupí v únoru 2019, což má mnohem větší dopad. Zůstává zřejmé, jak je Ocrevus spravedlivý vůči levnějším alternativám, ale Ocrevus se svým širokým štítkem MS, působivými výsledky, pohodlným dávkováním, varováním z černé krabice a konkurenční cenou je stanoven maximální dopad na trh MS.

Výroční zpráva Drugs to Watch z roku 2017 předpovídá, že do roku 2017 vstoupí na trh další sedm dalších nových léčiv, a do roku 2021 dosáhnou tržních prodejů o hodnotě> 1 miliardy dolarů, které byly vyhodnoceny na základě konsenzuálních údajů o prognózách prodeje společnosti Clarivate Analytics Cortellis Competitive Intelligence (Zdroj Thomson Reuters I / B / E / S).

originál:
http://clarivate.com/roches-ocrevus-to- ... is-market/
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13


Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 03 čer 2017 21:52

Riziko PML pravděpodobně nejméně 60násobně nižší než u přípravku Tysabri.
"Prozatím se však riziko infekce u Ocrevusu zdá být mnohem nižší než u přípravku Tysabri, což by mělo pomoci Rocheovi získat produktový podíl na trhu - za předpokladu, že se PML neprojeví jako větší problém, než se v současnosti předpokládá.

Riziko PML je přibližně 60násobně vyšší u přípravku Tysabri než u Rocheho léčby rakoviny Rituxan, který používá stejný mechanismus cílení CD20 jako Ocrevus.
"
více zde:
https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://seekingalpha.com/article/4077625-roches-ocrevus-survives-first-brush-brain-infection&prev=search
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 08 čer 2017 06:37

Český přehledový článek o současných možnostech a rizicích léčby RS:
https://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2016/05/06.pdf
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 11 čer 2017 12:40

Předběžné výsledky prodloužených studií 3.fáze

Pacienti s roztroušenou sklerózou, kteří užívali přípravek Ocrevum (ocrelizumab) ve dvou klinických studiích fáze 3, i nadále měli prospěch, když prodloužili léčbu, uvedli vědci.

Ve skutečnosti jejich roční míra relapsů klesla ještě více během prodloužení studie než během pokusů.

Studie " Předběžné výsledky studie OPERA I a OPERA II Open-Label Extension Study " byla představena na výročním zasedání konsorcia středisek pro roztroušenou sklerózu v New Orleansu v květnu 24-27. Výsledky se týkaly 96 týdnů 144-týdenní prodloužené studie.

Ocrevus , humanizovaná anti-CD20 monoklonální protilátka, zpomalil progresi MS ve studiích Fáze 3 OPERA I ( NCT01247324 ) a OPERA II ( NCT01412333 ). Mnoho z těch, kteří léčbu přijali, se rozhodlo zúčastnit procesu prodloužení OLE.

Primárním cílem studií OPERA bylo zjistit, zda přípravek Ocrevus snižuje roční relapsní relapsy pacientů s MS. Účastníci podali buď 600 mg intravenózního Ocrevusu každých 24 týdnů nebo 44 μg injikovaného Rebifu (interferon beta-1a) třikrát týdně po dobu 96 týdnů.

Na rozdíl od studií OPERA jsou vědci i účastníci rozšíření studie vědomi toho, že všichni pacienti dostávají Ocrevus.

Primárním kritériem prodloužení studie bude roční výskyt relapsu ve 144 týdnech u relapsujících pacientů s MS, kteří dostali přípravek Ocrevus nebo Rebif v klinických studiích OPERA a následně Ocrevus ve fázi OLE.

Předběžné výsledky po 96 týdnech ukázaly, že pacienti, kteří přešli z přípravku Rebif na přípravek Ocrevus v prodloužené studii, měli nižší roční relaps. U pacientů užívajících přípravek OPERA I užívajících přípravek Rebif klesla míra relapsů z 0,245 relapsů ročně na 0,092 v prodloužené studii. Poměr mezi pacienty užívajícími přípravek OPERA II, kteří užívali přípravek Rebif, klesl z 0,254 na 0,115.

Pacienti, kteří byli léčeni přípravkem Ocrevus jak v OPERA, tak iv klinických studiích s prodlouženým účinkem také vykazovali nižší roční relaps. Rychlost klesla z 0,136 v pokusu OPERA I na 0,118 v prodloužené studii a z 0,138 v studii OPERA II na 0,100 v prodloužené studii.

Celkově "pacienti, kteří původně užívali ocrelizumab ve studiích OPERA, nadále měli v OLE příznivé neočištěné roční procento relapsů," uvedli vědci. "Pacienti, kteří přešli z interferonu beta-1a na ocrelizumab v OLE, rychle zaznamenali neočištěné výsledky ročních relapsů, které byly konzistentní s výsledky pacientů, kteří dostávali kontinuální ocrelizumab."

Genentech a Roche , vývojáři společnosti Ocrevus, podporovali prezentaci v New Orleans.

Společnost Ocrevus obdržela 28. března 2017 schválení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv jako první léčbu jak pro relapsující MS, tak pro primární progresivní MS.

zdroj: https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://multiplesclerosisnewstoday.com/2017/05/30/multiple-sclerosis-relapse-rates-go-even-lower-in-ocrevus-extension-study/&prev=search

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokázal by někdo sehnat plný text tohoto nejčerstvějšího vědeckého článku? (Vím , že asi ne - placený ):

Frampton JE :Ocrelizumab: First Global Approval.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28523586
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod Franta » 13 čer 2017 05:37

jen technická poznámka....automatický překladač vynechal že to bylo schváleno v USA.
Na schválení v EU se čeká.
A tipuji, že na to, že to budou proplácet pojišťovny v ČR se bude čekat mnohem déle. Takže není třeba chvátat a hledat nejnovější placené informace o tomto léku.

Cena je totiž stanovena na 65 tisíc dolarů na rok. Tj. cca 1,5 milionu Kč na rok léčby jednoho pacienta.
Výrobce se nejprve soustředí na bohatší trhy jako USA, Německo, které vysokou cenu akceptují.
Výrobní cena je jen zlomek, musí se jim nejprve proplatit dlouholetý výzkum a generovat maximální zisk.
Teprve až bude mít dostatek vyrobeného léčiva pro USA i bohaté státy EU, tak se bude chtít dohodnout i v ČR.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2409
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 13 čer 2017 14:59

Cena bude asi zcela jiná a o hodně nižší - proporce cen z nedávné doby ukazuje zajímavá tabulka z obsáhlého článku z roku 2015 srovnávající ceny léků na RS v několika státech.
Naše ceny jsou zhruba blízké australským a jsou mnohem nižší než v USA
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4451044/table/T2/
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod vychodocech » 13 čer 2017 15:19

počítejte, že startovací cena byla v ČR vždy podobná, jde o to, že tu je také konkurence a Ocervus je do jisté míry podobný (tedy není to podobné léčivo, ale jde o tu kategorii moderních léčiv) léčbě jako je Tysabri nebo Gilenya.
vychodocech
 
Příspěvky: 1099
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod Franta » 13 čer 2017 19:27

ano, nejprve to výrobce nabídne za cenu 1,5 milionu. Na tu se chytí bohaté státy jako USA, Německo, atd. Tam si smluvně nejprve zajistí dodávky léku.
A až pak se bude výrobce snažit proniknout na ostatní trhy. Vydělá na tom i kdyby to měl prodávat za desetinu. Ale nebude si chtít shodit laťku v těch bohatých státech.

Jinak ta cena se může výrazně lišit i v USA. To jsou různé finty, různé vouchery, různé účelově vytvořené nadace, které se tváří jako nezávislé, ale fakticky je ovládá a financuje farmaceutická firma. Nepřipojištěný/hůře pojieštěný pacient by 1,5 milionu ročně neměl i s USA mzdou. Tak mu pomůže nezisková nadace skrytě ovládaná farmaceutickou firmou, která mu poskytne na léčbu v přepočtu jeden milion. Takže si pacient myslí, že na léčbu za 1,5mega mu nějaký dobrodinec přispěl. Výrobci ve skutečnosti stačí za takového pacienta půl milionu - aspoň něco než nic.
Tím výrobce nepodlézá své oficiální ceny, protože pacient to dostane papírově za 1,5 mega.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2409
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod jakkdy64 » 13 čer 2017 22:06

Díky za info jak to v tomhle světě chodí. Možná to trochu vysvětluje to zdlouhavé vyjednávání o cenách v nepříliš bohatých státech.
Nabizím k diskuzi druhý podstatný graf z přehledového článku, který pro mne nečekaně svědčí o silném růstu cen téhož léku v čase, dokonce i silně nad inflačním a to prakticky u všech léku rs. Znamená to, že státy dávají stále větší procento HDP na zdravotnictví? To asi ne. Spíše tedy jde o tabulkové ceny bez skrytých slev, za které se prodává stále menší procento prodejů onoho léku?
Máte jiné vysvětlení?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4451044/figure/F1/
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Ocrevus: Firma Roche na AAN

Příspěvekod Ter » 31 črc 2017 21:38

Bude lék fungovat i na sekundárně progresivní formu rs?
Ter
 
Příspěvky: 12
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Další

Zpět na Ocervus - Ocrelizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník