Ocrevus se zaměřuje na prozánětlivé T-buňky nejen na B-buňky

Genentech, člen skupiny Roche Group

Ocrevus se zaměřuje na prozánětlivé T-buňky nejen na B-buňky

Příspěvekod vychodocech » 21 led 2021 15:33

Ocrevus se zaměřuje na prozánětlivé T-buňky, nejen na B-buňky, v PPMS, studie:

strojový překlad:

Kromě významné redukce podskupin B-buněk - jejich hlavního cíle imunitních buněk - Ocrevus (ocrelizumab) snižuje prozánětlivé imunitní T-buňky u lidí s primární progresivní roztroušenou sklerózou (PPMS), ukazuje malá studie.

Je pozoruhodné, že potlačení podmnožin imunitních buněk, o nichž se předpokládá, že se podílejí na abnormálních imunitních reakcích pozorovaných u pacientů s MS, bylo doprovázeno jasným poklesem hladin lehkého řetězce neurofilamentu v séru (sNfL), biomarkeru poškození nervových buněk. T

Tato zjištění pomáhají dále porozumět mechanismům, které stojí za terapeutickými přínosy přípravku Ocrevus u pacientů s RS, uvedli vědci. Studie „Efekt Ocrelizumabu na krevní leukocyty pacientů s primární progresivní RS“ byla publikována v časopise Neurology: Neuroimmunology & Neuroinflammation.

Autoimunitní onemocnění, MS je způsobeno tím, že imunitní systém omylem útočí na ochranný myelinový obal, který pokrývá nervová vlákna. Přečtěte si více o přípravku Ocrevus pro léčbu MS Autoreaktivní imunitní T-buňky, které myelin nesprávně rozpoznávají jako cizí, podporují prozánětlivé reakce a imunitní útoky proti němu, pomocí B-buněk. B-buňky jsou typ imunitních buněk, které při aktivaci do plazmatických buněk produkují protilátky - nazývané také imunoglobuliny nebo Ig - proti specifickým cizím molekulám.

Ocentus společnosti Genentech je první a jedinou schválenou terapií PPMS v USA a Evropské unii. Jeho dávkovací schéma zahrnuje dvě 300mg intravenózní (do žíly) infuze, podávané s odstupem dvou týdnů, následované infuzí 600 mg každých šest měsíců. Terapie funguje zaměřením a následným usmrcením buněk, které mají na svém povrchu protein CD20. CD20 je vysoce přítomen na povrchu neaktivních B-buněk a paměťových B-buněk, ale ne v kmenových buňkách, které produkují všechny imunitní buňky ani plazmatické buňky produkující protilátky. Je pozoruhodné, že CD20 se také nachází na povrchu vysoce aktivované podskupiny T-buněk, charakterizované zvýšenou produkcí prozánětlivých molekul. Zatímco velké množství studií ukázalo, že Ocrevus významně snižuje podskupiny B-buněk pozitivních na CD20, jeho účinky na jiné imunitní buňky, včetně T-buněk, nebyly plně prozkoumány, zejména u pacientů s PPMS.

Nyní vědci ve Španělsku analyzovali podskupiny imunitních buněk před první dávkou přípravku Ocrevus (na základní hodnotě) a po šesti měsících u 53 lidí - 30 mužů a 23 žen - s PPMS. Vybrané imunitní buňky zahrnovaly různé podskupiny B-buněk a T-buněk. Tým také vyhodnotil změny v hladinách Igs a sNfL, které slouží jako biomarker poranění nervových buněk. Účastníci, kteří zahájili léčbu přípravkem Ocrevus v 10 univerzitních nemocnicích, měli střední věk 52 let a s touto chorobou žili po dobu 8,8 roku.

Dostupné údaje z MRI od 48 pacientů na začátku studie nebo na začátku studie ukázaly, že 25% mělo alespoň jednu lézi zvyšující kontrast nebo aktivní lézi. Výsledky ukázaly, že Ocrevus vedl k drastickému vyčerpání neaktivních (naivních) a paměťových B-buněk a trendu směrem k poklesu počtu plazmatických buněk.

Vědci poznamenali, že pokud se potvrdí u větší populace pacientů, je toto snížení plazmatických buněk s nízkým obsahem CD20 velmi relevantní, protože tyto buňky přispívají k zánětlivým a imunitním reakcím, které řídí neurodegeneraci MS. Kromě toho šest měsíců po první dávce přípravku Ocrevus pacienti vykazovali významné snížení vysoce aktivované, prozánětlivé, CD20-pozitivní podskupiny T-buněk, stejně jako pokles aktivovaných T-buněk a zvýšení neaktivních T-buněk buňky.

Pacienti také vykazovali významný pokles v podzánětlivých podskupinách B a T-buněk a významné zvýšení protizánětlivých, regulačních B- a T-buněk, které působí tlumením imunitních odpovědí. Data naznačují, že Ocrevus podporuje přechod k protizánětlivému, imunosupresivnímu stavu, což může vysvětlovat jeho klinické výhody u pacientů s PPMS.

Některé podskupiny prozánětlivých B-buněk však byly zvýšeny, což naznačuje, že některé B-buňky mohou po léčbě Ocrevusem „okamžitě vzniknout“ a že „léčba anti-CD20 neobnovuje plně zdravý imunitní systém ani neobnovuje imunitní toleranci u všichni pacienti, což podporuje potřebu opakované léčby, “napsal tým. Tyto změny v podmnožinách imunitních buněk byly také spojeny s významným snížením hladin sNfL, konkrétně u pacientů s aktivními lézemi na počátku a u pacientů bez aktivních lézí, ale s vysokými výchozími hladinami sNfL. Tato zjištění naznačují, že tito pacienti „stále mohou mít zánětlivou aktivitu, kterou lze při léčbě ocrelizumabem modulovat,“ napsali vědci. Navíc Ocrevus vedl k významnému poklesu hladin IgM, což je typ Ig, u kterého se prokázalo, že je potlačen i jinými léčbami anti-CD20, „ale žádný pacient nedosáhl hladin pod normální rozmezí,“ dodali vědci.

Dohromady tato zjištění zdůraznila, že „[kromě svého vlivu na B buňky může [Ocrevus] změnit tvar reakce T-buněk směrem k nízkému zánětlivému profilu a vyvolat jasný pokles hladin sNfL,“ napsali vědci. Poznamenali však, že k potvrzení těchto výsledků jsou zapotřebí rozsáhlejší studie.


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... udy-finds/
vychodocech
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Ocervus - Ocrelizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník