OHSU pracuje s opatrností na nové RS léčbě kmenovými buňkami

OHSU pracuje s opatrností na nové RS léčbě kmenovými buňkami

Příspěvekod Franta » 30 lis 2014 03:59

Oregon Health & Science University nespěchá v používání nové RS léčby, která používá pacientovo vlastní kmenové buňky.

Dr. Richard Burt, vedoucí na oddělení imunoléčby na Northwestern University's Feinberg School of Medicine, v pátek hovořil se skupinou lékařů v OHSU's centru roztroušené sklerózy o použití transplantace hematopoetických kmenových buněk (HSCT).

Je to relativně neznámá léčba pro autoimunitní nemoci, řekl Burt. HSCT je typicky známé pro léčbu rakoviny lymfomů.

"Je to pouze sdělování informací", řekl. "Hodně lidí neví co děláme a opravdu tomu nerozumí a protože to co jsme vyvinuli přišlo z oblasti mimo neurologii, tak je to pouze zasazování semínek. Ovoce z nich obvykle přichází později"

Může to trvat nějaký čas před tím, než léčba bude nabízena na OHSU.

"Sedneme si a budeme to do podrobnosti probírat s neurologickým týmem," řekl Dr. Richard Maziarz, který se specializuje na transplantaci kmenových buněk v Knight Cancer Institute (rakovinový institut). "A jestliže oni(neurologové) budou mít pocit, že mohou identifikovat skupinu pacientů, kteří by mohli být vhodní pro tuto léčbu, tak pak můžeme společně pracovat v nějaké organizované podobě. Jsem v mých slovech opatrný, protože toto není standardní péče. Je to něco co je velmi potřeba zkoumat."

Říká, že Burt zkoumal použití HSCT pro autoimunitní nemoci 30 let, nejprve na zvířecích modelech, ale posledních 14 let na lidech. Transplantace HSCT již byla použita na 500ti pacientech s autoimunitními nemocemi na Northwestern University, a přes 200 z nich bylo s roztroušenou sklerózou s dobrými výsledky.

U HSCT pro roztroušenou sklerózu jsou kmenové buňky odebrané z pacientů před tím než je jim podán lék na potlačení imunity Cytoxan a nějaká protilátka imunitním buňkám zvaná rATG, řekl Burt. Pacient dostane zpět své vlastní kmenové buňky po léčbě.

"Maximálně potlačíme imunitní systém a pak jim dáme zpět kmenové buňky, to jim pomůže se zotavit rychleji," řekl. "Ale i kdyby jsme to neudělali, tak by se zotavili dobře. ... Ve skutečnosti neexistuje žádný transplant. Je to podpůrný produkt kmenových krevních buněk, který je váš vlastní."

Burt řekl, že běžná léčba autoimunitních nemocí, včetně RS, je založená na potlačování imunitního systému. U HSCT, řekl, "Velmi rychle zastavujeme záněty a poté regenerujeme imunitní systém bez zánětů."

Řekl, že zvířecí a lidské zkoušky naznačují, že "to regeneruje imunitní systém tolerantní k těmto myelinovým epitopům, což jsou věci v mozku na které imunitní systém útočí," řekl. "O co se opravdu snažíme je zresetování tolerance a ne o trvalé potlačení imunity. A tato tolerance přichází z imunitních buněk vzniklých z kmenových buněk bez zánětů. Kmenové buňky to vrátí k tomu co se děje u novorozených dětí při vývoji tolerance."

Tato jednorázová léčba, která stojí $125,000 nefunguje pro pacienty které mají pozdní sekundárně-progresivní fázi RS. Některé soukromé pojišťovny (v USA) tuto proceduru hradí. Běžná léčba eresky nabízí často dražší léky, řekl Burt.

Článek který napsal Burt naznačuje, že HSCT může invaliditu zvrátit. Ve studii, která je v současné době posuzována kritikou pouze 7% pacientů relabovalo.

"Žádný z léků v současnosti dostupných není schopný zvrátit invaliditu", řekl. "k čemu byly navrženy a co bylo dokázáno je že zpomalují progresi invalidity s nepřetržitou léčbou. To co my děláme s jednorázovou léčbou je zvrácení invalidity, které se zdá být trvalé "

Tiel rodinná charita, což je neziskovka založená v Eugene, zaplatila Burtovi cestu do Portlandu k přednášce na OHSU.

http://www.bizjournals.com/portland/blo ... tment.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Northwestern University - Chicago - Dr.Burt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník