Studie - riziko rakoviny u pacientů s RS

Demografické údaje, statistika onemocnění

Studie - riziko rakoviny u pacientů s RS

Příspěvekod vychodocech » 08 črc 2019 12:23

Vyšel článek o studii, že pacienti s roztroušenou sklerózou mohou mít větší riziko rakoviny.

strojový překlad:

Nový evropský výzkum zjistil, že pacienti s roztroušenou sklerózou (MS) mohou mít vyšší riziko rakoviny ve srovnání s pacienty bez onemocnění.
Nová dlouhodobá studie vedená výzkumnými pracovníky ve Fakultní nemocnici v Haukelandu v Bergenu v Norsku následovala 6 883 norských pacientů s RS, kteří se narodili v letech 1930 až 1979 po dobu až 65 let, včetně údajů od 8 918 sourozenců bez MS a 37 919 ne-MS Jednotlivci.

Zjištění, která byla představena v neděli na 5. kongresu Evropské akademie neurologie (EAN) v Oslu, ukázala, že pacienti s RS mají o 14% vyšší celkové riziko vzniku rakoviny než obecná populace.
Navíc se zdálo, že mají zvláště vysoké riziko rakoviny v dýchacích orgánech (66% nárůst rizika), močových orgánů (51% nárůst rizika) a centrální nervové soustavy (52% nárůst). Kromě toho se zdálo, že sourozenci pacientů s RS, kteří však nemají MS, mají vyšší riziko vzniku hematologického karcinomu, což je typ rakoviny krve, který zahrnuje myelom, lymfom a leukémii, ve srovnání s pacienty s RS a všeobecným onemocněním. populace.

„Tato studie je první, která srovnávala riziko rakoviny u RS s nezasaženými sourozenci pacientů s RS. Hodnocení rizik mezi těmito dvěma skupinami je mimořádně zajímavé, protože mají stejné genetické a environmentální podmínky, “uvedla vedoucí výzkumnice studie Nina Grytten.
Podle Dr. Gryttena mohou tato zjištění také naznačovat, že MS a hematologická rakovina mohou sdílet některé ze stejných příčin.
„Předchozí klinické studie rizika rakoviny u pacientů s RS v různých zemích ukázaly nekonzistentní zjištění, takže je zapotřebí dalšího výzkumu, který by pomohl zlepšit naše porozumění v této oblasti,“ uvedl Dr. Grytten. „Tento výzkum nastiňuje potřebu většího povědomí o riziku rakoviny u pacientů s RS, což by mělo vést ke zkrácení diagnózy rakoviny a účinnější terapii, aby se zlepšily výsledky a přežití.“
„Další výzkum by také mohl identifikovat možné souvislosti mezi hematologickým karcinomem a RS a novými způsoby, jak tyto podmínky zvládnout,“ dodala.

Roztroušená skleróza je chronické onemocnění postihující centrální nervový systém, zejména mozek, míchu a optické nervy. Symptomy sahají od problémů s viděním až po potíže s pohybem paže nebo nohou, pocitem nebo rovnováhou.
Je to jedna z nejčastějších příčin zdravotního postižení mladých dospělých a zkracuje životnost pacientů v průměru o 7 let. - AFP-Relaxnews

https://www.malaymail.com/news/life/201 ... nc/1767337
vychodocech
 
Příspěvky: 1210
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Demografické údaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron