Stránka 11

RTL1000 - Artielle immunotherapeutics

PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 15:18
od Franta
RTL1000 - Artielle immunotherapeutics - Dokončena první fáze, která určila maximální dávkování léku.


RTL molekuly jsou navrženy aby vypnuly neuropatické imunní buňky potlačováním a/nebo znovunaprogramováním konkrétní podmnožiny T buněk která podporuje zánětlivé odezvy.
Díky tomu je méně pravděpodobné, že RTL způsobují vážné vedlejší účinky pozorované u součastných nespecifických lečbách. Společnost Artielle otestovala své RTL na třech různých zvířecích modelech RS. V každém se naše lečba jevila efektivní v prevenci a významně redukovala symptomy spojené s RS. Na našem zvířecím modelu molekula RTL1000 ukázala že vede k opravám myelinového izolantu i axonů. Naše léky jsou vyráběny relativně levně z buněk mikrobů což je hlavní výhoda oproti konkurentům, kteří musí léky vyrábět v drahých systémech buněčných kultur savců.

Společnost Artielle dokončila první fázi klinických zkoušek. Tato dvojitě zaslepená, s placebem porovnávaná studie na určení dávkování dosáhla svého primárního cíle ke zjištění jaká je bezpečná jedna dávka RTL1000. Druhá fáze bude zjišťovat obojí, bezpečnost i efektivnost léku RTL1000 na větší populaci pacientů.


http://www.artielle.com/drug-developmen ... trials.php
dále článek z 9.5.2012 Myelin reactive MHC constructs trial
http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseact ... ageid/2479