GAM-27 - Octapharma AG - Fáze II/III

Nejdříve cca v roce 2018
V této fázi jsou léky testovány na větší skupině pacientů. A tak výsledky z této fáze napoví o jak účinný lék se jedná.

GAM-27 - Octapharma AG - Fáze II/III

Příspěvekod Franta » 18 pro 2013 10:53

Octapharma AG, jeden z největších výrobců lidských bílkovin dnes oznámil přihlášení prvních dvou pacientů do svých klinických zkoušek GAM-27 ve fázi II/III pro léčbu relaps remitující roztroušené sklerózy.

Intravenózním podáním imunoglobulinu (Octagam 5%) chce studie podpořit všeobecný klinický přínos nižší četnosti relapsů u pacientů kde léčba první volby není vhodná.

Tato znáhodněná aktivně srovnávací studie fáze II/III se zaměřuje na potvrzení prvotních výsledků, které naznačují že je možné identifikovat osoby které odpovídají na léčbu Octagamem 5%. Použití kombinace funkční genomiky a testů bílkovinové exprese byl vyvinut speciální assay panel, Heidelberg Assay Panel (HAP), který by mohl rozdělit pacienty na predikované odpovídače a neodpovídače na léčbu. Tyto laboratorně založené testy vyžadují pouze pacientovo vzorek krve.

.....

Studie bude zahrnovat 216 pacientů se začínající relabující RSkou na přibližně 35ti evropských míst včetně Rakouska, Bulharska, Německa, Maďarska a Ruska. Pacienti budou léčení po dobu 24 měsíců. Dokončení studie se očekává na konci roku 2016.

http://finance.yahoo.com/news/octapharm ... 00977.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2358
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky ve fázi 2 klinických studií včetně těch co na tuto fázi čekají

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník